Počas prechádzky a zároveň spoznávanie mesta Žilina som narazila na jednu veľmi netradičnú kaviareň. Nachádza sa priamo na rohu ulice. Spočiatku by ste si mysleli, že je to kvetinárstvo a mali by ste z polovice aj pravdu. Je to kaviareň spojená s kvetinárstvom, presnejšie ide o Kvetiareň – kvetinovú kaviareň.

Exteriér disponuje obrovským nápisom na oboch stranách kaviarne. Nedá sa ju určite prehliadnuť, nakoľko je gigantická. Exteriér je kombinovaný dvoma farbami a to bielou a zelenou. Pred vchodom do kaviarne sa nachádza množstvo pestrofarebných kvetov. Ja ako kávičkárka som si nemohla ujsť príležitosť. Musela som ju navštíviť.

Po príchode do vnútra ma prekvapilo kvantum rôznych kvetov. Čašníčka sa mi okamžite pozdravila. Môžem povedať že ich je oveľa viac ako miest na sedenie. Kvety len tak rozvoniavali a v celej miestnosti bol čerstvý a príjemný vzduch. Ako prvé si pri vchode všimnete určite kvety všade tade. Bar som spočiatku ani nezaregistrovala, pretože sa ukrýva za kvetmi.  Steny sú ladené všetky do svetlej farby. Vôbec to nieje nudné, tak ako to znie. Naozaj všade kde sa dalo, sú kvety. Rovnako aj na strope, hlavne tie visiace. Samozrejme sú kvety aj na predaj.

Čo sa týka posedenie, kvetiareň ponúka rôzne druhy, či už od obyčajných sedačiek, cez taburetky až po veľký gauč. Pri mojej návšteve bola kaviareň prázdna, čiže som si samozrejme vybrala veľký gauč, nakoľko vyzeral byť najpohodlnejší. Na pohodlie pri šálke kávy si potrpím.

Usadila som sa teda k najväčšiemu čiernemu gauču. Bol neskutočne pohodlný, keby som mohla, hneď si ho zoberiem domov.

Chvíľu som len tak sedela až potom som si všimla ponukový lístok, ktorý bol na stene v priehľadnej nádobe. Očividne si ho máme samy zobrať. Ponukový lístok bol veľmi jednoduchý. Obyčajné A4 vytlačené na bielom papieri s čiernym písmom. Všetky spolu boli spojené veľkou sponou. Do budúcnosti by som určite odporučila vylepšiť ponukový lístok. Bol aj trochu zašpinený a pokrčený.

Bola som trochu sklamaná. Čakala som, že keď je to kvetinová kaviareň, tak budú mať v ponuke aj kávu alebo niečo, s príchuťou kvetou. Ale po myšlienke na levanduľovú kávu v nemenovanej kaviarni som na jednej strane rada, že takéto neponúkajú, nakoľko tá levanduľová káva bola asi najhoršia akú som kedy pila.

Po chvíľke ku mne prišla milá a usmievavá čašníčka s tým, čo si dám. V nápojovom lístku ma zaujalo, že podávajú aj studené Cappuccino. Ešte som to nikde nevidela, takže výber bol jasný.

Po chvíľke mi čašníčka doniesla moju objednávku. Prevedenie bolo krásne. Cappuccino som dostala v priehľadnom pohári na drevenej tácke, spolu s vodou, keksíkom a 2 kockovými hnedými cukrami. Hneď som vedela, že sa mi ten cukor v mojej studenej káve neroztopí, tak som to ani nešla skúšať.

Ochutnala som najprv penu Cappuccina. Pena bola veľmi veľmi dobrá. Ochutnala som samotnú kávu. Prekvapilo ma, že mi do nej nechýbal ani cukor. Chuť bola veľmi dobrá, jemne krémová a chuť vyvážená. Vôbec nebola horká, pila sa lahodne a výborne. Bola som veľmi spokojná.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kvetiareň ponúka Wifi pripojenie aj toaletu. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia = 8-18, So – Ne = zatvorené.

Celkovo hodnotím Kvetiareň – kvetinovú kaviareň veľmi dobre. Adresa: M. R. Štefánika 986/16, 010 01 Žilina. Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím Kvetiareň – kvetinovú kaviareň veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Kvetiare%C5%88+-+kvetinov%C3%A1+kaviare%C5%88/@49.2239549,18.742834,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea839921d59:0xc2358c101bdbed76!8m2!3d49.2239549!4d18.7450227

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFresco Espresso
Ďalší článokCafe Margot