Jedného dňa, počas môjho príchodu vlakom do mesta Žilina, som mala dostatok voľného času, kým som sa mala stretnúť s kamarátkou. Rozhodla som sa, že tento čas strávim pri šálke dobrej kávy. Mesto Žilina nepoznám veľmi dobre, tak som si povedala, že si cez telefón nájdem kaviareň, ktorá mi je najbližšie. Veľmi som sa potešila, keď mi mobil vyhodil informáciu, že som len pár metrov od kaviarne, ktorá má názov Café Margot. Už prvý dojem a to len z názvu na mňa pôsobil veľmi dobre. Bola som rozhodnutá, ďalej som už ani nehľadala.

Vďaka navigácií v telefóne som sa dostala na vytúžené miesto. Kaviareň sa naozaj nachádza priamo pri železničnej stanici. Exteriér ma nijako veľmi neohromil. V podstate boli jeho súčasťou len dvere a veľká tabuľa s nápisom Cafe – Bar a medzi tým logo Cafe Margot.

Nesmelo som otvorila dvere. Prvé čo bolo som uvidela schody smerujúce nadol. Hneď mi došlo, že kaviareň sa nachádza v podzemí. Po čiernom koberci som sa dostala do miestnosti s barom. Celý priestor bol vo svetlých farbách s miernym osvetlením. Bar bol tmavších farieb ale bol dostatočne osvetlený, čiže sa ho nedalo prehliadnuť. Počas mojej návštevy boli obe stoly, ktoré boli v miestnosti s barom obsadené. Naviac pri veľkom stole sedel mladý pár, ktorý bol na sebe nevhodne „nalepený“. Ako som tak rozmýšľala, či odísť alebo nie, tak som si všimla dverí, na ktorých bolo napísané „fajčiarska miestnosť“. Povedala som si, že väčšina kaviarní má už kvalitné odsávanie, čiže aj keď som nefajčiar, nemalo by mi to prekážať.

Vošla som cez staré dvere do fajčiarskej miestnosti. Najprv som dostala „facku“, ktorý mi dal cigaretový dym a po druhé som cítila pohľad všetkých. Všetky stoly boli obsadené mladými ľuďmi, ktorý mali pravdepodobne vypité. Našla som predsa jedno voľné miesto, tak som sa tam usadila.

Miestnosť bola veľmi tmavá s tmavým nábytkom. Pri jednom stole sa nachádzali 4 stoličky, ktoré boli tak na sebe natlačené, že som si musela sadnúť hneď na prvú stoličku, nakoľko som sa k ostatným nevedela dostať.

Na každom stole sa nachádzal ponukový lístok, ktorý bol z tmavej kože so zlatým nápisom Cafe Bar Margot. Nasledujúce strany boli béžovej farby s potlačou kávy. Text bol písaný tmavou farbou. Celý nápojový lístok pôsobil dobre a bol dostatočne prehľadný. V nápojovom lístku bola aj označená značka kávy, škoda ale že len ručne dopísaná. Značka kávy, ktorú podnik ponúka je Lavazza.

Po krátkej chvíli ku mne prišla čašníčka. Bola mi veľmi nesympatická. Bola príliš namaľovaná, až nevkusne by som povedala a jej vlasy pôsobili ako keby mala parochňu, podobnú Marilyn Monroe. Obslúžila ma, no jej tvár vyzerala neutrálne. Onedlho mi doniesla moju objednávku.

Objednala som si Cappuccino. Kávu som dostala klasicky na striebornom podnose, spolu s kávou v bielej šálke, keksíkom a čistou vodou. Cappuccino chutila veľmi dobre, bolo krémové a výbornej chuti. Povedzme si ale pravdu, čo sa dá pokaziť na Lavazze? Takmer nič.

Kávu som sa snažila vypiť čo najrýchlejšie, nakoľko som sa vôbec necítila dobre v danom prostredí. Opitý zákazníci sa rozprávali príliš nahlas a cez zafajčené prostredie sa nedalo poriadne ani dýchať. Tlmené svetlo mi neprekážalo, ale nesedelo sa mi vôbec príjemne, nakoľko ma z každej strany tlačila stolička.

Všimla som si, že čašníčka sa veľa krát nachádzala aj vo fajčiarskej miestnosti, kde sa usadila ku kamarátka a fajčila. Tak ak bolo po dopití kávy, keď som sa postavila a išla som smerom ku dverám. Vtedy sa rýchlo postavila a išla predo mnou smerom k baru. Čašníčka mi zahlásila sumu a keď som jej dala 10 eur, pokrútila hlavou a spýtala sa, či nemám drobné. Nemala som vôbec drobné, tak len prekrútila očami. Povedala som jej že to môžem zaplatiť aj kartou keď sa dá, ale na to mi už vôbec neodpovedala a ignorovala ma. Podarilo sa jej vydať mi z 10 eur. Ani som si nestihla zobrať peniaze z pultu a ona si zobrala cigarety a odišla do fajčiarskej miestnosti. Nebola schopná sa mi ani len pozdraviť.  Takýto personál by som rovno vyhodila.

Podnik ponúka Wifi pripojenie aj toaletu. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Št = 8-22 Pia = 8-23:45, So = 10-23:45, Ne = 11-22.

Celkovo hodnotím Cafe Margot zle, nebola som vôbec spokojná. Adresa: P. O. Hviezdoslava 01001, 010 01 Žilina. Moje hodnotenie: personál = 5, káva = 1, prostredie = 4.

Celkovo hodnotím Cafe Margot zle a to známkou 4.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Cafe+Margot/@49.2263727,18.7440874,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145c01ea856489:0x450d85bb00965927!8m2!3d49.2263727!4d18.746276