Kávičkovanie je moja závislosť. Zbožňujem tie chvíle, kedy si môžem sadnúť a vychutnať si šálku dobrej kávy. Naskytla sa mi taká možnosť. Počas nakupovania v obchodnom centre Aupark v Žiline som si potrebovala oddýchnuť. Keď som vyšla z posledného obchodu, v diaľke som uvidela časť, kde by sa mohli nachádzať kaviarne. Mala som pravdu, nachádzali sa tam rovno dve. Obe vyzerali veľmi lákavo, ale nakoniec som sa rozhodla pre Fresco Espresso. Bolo to čisto spontánne.

Exteriér ponúka otvorená priestor, čiže v podstate nedisponuje žiadnym exteriérom. Jedine nad vchodom sa nachádza veľkým nápisom názov kaviarne. Má to aj svoju výhodu, nakoľko vidíte, koľko ľudí sa v kaviarni nachádza a ako vyzerá.

Vošla som dovnútra a sadla som si rovno na prvý zelený gauč, nakoľko vyzeral veľmi pohodlne. Tak aj bolo. Bol mäkučký a veľmi pohodlný.  Kaviareň sa môže chváliť vzhľadom interiéru. Prvé čo si všimnete je veľký bar, ktorý je z tmavého dreva s kombináciou bielej a zároveň s podsvieteným, ktoré svieti na zeleno. Celá kaviareň je ladená do hnedých farieb  a jej odtieňov. Celý dizajn dopĺňali veľmi moderné lustre a lampy, ktoré jemne osvetľujú celý priestor. Rovnako ako pohodlné gauče sa v kaviarni nachádzajú aj sedačky, sivej až šedej farby.

Kaviareň je rozdelená na dve časti, v podstate je len predelená malým múrikom, tým pádom ponúka aj fajčiarsku aj nefajčiarsku časť. Samozrejme sa fajčiarska časť nachádza v zadnej časti kaviarne. Z počiatku som o fajčiarskej časti nevedela, až kým som nezacítila cigaretový dym. Som viacej stotožnená s predeleným fajčiarskej a nefajčiarskej časti sklenenými dverami alebo niečím, čo neprepustí cigaretový dym.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol klasický skladací, vo veľkosti A5. Bol krémový s čiernym písmom. Bol jednoduchý ale o to viac prehľadný. Jediná vec, ktorý ma odradila bola, že bol celý špinavý, predpokladám že od čokolády. Ceny sú primerané.

Nestihla som si ani poriadne sadnúť a už bola pri mne čašníčka. Nakoľko som vedela, na čo mám chuť a čo si dám, aj tak sa mi tento prístup nepáči. Beriem, že keď si človek ani nechytí nápojový lístok do ruky, tak predpokladám že na dané miesto chodí už častejšie a je presvedčený čo si chce dať. Lenže človek, ktorý si len stihne zobrať do rúk lístok a už je pri ňom čašníčka je podľa mňa nie najlepší prístup. Ale to je všetko len môj názor.

Čo sa týka čašníčky, bola milá a usmievavá. Vadilo mi ale, že boli 3 za barom. Nahlas sa rozprávali a bolo ich počuť asi najviac zo všetkých zákazníkov. Navzájom sa masírovali, čo pôsobila dosť neprofesionálne. Nemala som z nich dobrý pocit.

Za malú chvíľku som mala svoju objednávku pred sebou. Objednala som si Cappuccino. Dostala som ho klasicky na striebornom podnose, s tanierikom na ktorej bola biela šálka a s keksíkom. Na tanieriku aj vo vnútri šálky sa nachádzal názov kávy. Fresco ponúka značku kávy Piacetto espresso. Úprimne som o tejto značky kávy ešte nepočula. Káva bola veľmi chutná. Na vrchu som mala obrázok, čo pri Cappuccinách poslednú dobu očakávam. Káva bola krémová, primerané silná, chutila mi. Jedine čo ma sklamalo bolo, že mi chýbal cukor, ktorý som nedostala. Všimla som si ale, že na niektorých stoloch sa nachádza cukornička. Škoda ale, že nie na každom.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. Kaviareň ponúka Wifi pripojenie, heslo sa nachádza na bare, ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So = 8-21, Ne = 9-21.

Celkovo hodnotím kaviareň Fresco dobre. Adresa: Veľká Okružná 2733/59, 010 01 Žilina. Moje hodnotenie: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím Fresco Espresso dobre a to známkou 2.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Fresco/@49.2214329,18.7387017,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea5928235e9:0x463f1c6f12cc5a02!8m2!3d49.2214329!4d18.7408904

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAura kaviareň
Ďalší článokKvetiareň – kvetinová kaviareň