Cestou z Oravy sme sa zastavili v kúpeľoch Nimnica. Obec Nimnica leží v okrese Púchov. V Nimnici sa nachádzajú najmladšie slovenské kúpele. Tieto kúpele sú situované medzi Púchovom a Považskou Bystricou. Kúpeľná lokalita pozostáva z liečebných domov, ktoré sú rozmiestnené v kúpeľnom lesoparku. Liečebné domy sa rozprestierajú na výbežku pohoria Javorníky a zároveň zasahujú do vodnej nádrže Priehrada mládež. Priehrada mládeže alebo Nosice je vodná nádrž na rieke Váh postavená v rokoch 1949 – 1957. Je súčasťou Vážskej kaskády. Priehrada slúži na vyrovnávanie prietokov Váhu, výrobu elektrickej energie, ochranu pred povodňami, rybárstvo a oddych. V kúpeľoch Nimnica sa nachádzajú pramene alkalických kyseliek. Táto liečivá voda sa využíva na pitie, ale aj a inhalačnú liečbu a na vaňové uhličité kúpele, ktoré prinášajú úľavu od bolesti a zlepšujú zdravotný stav pacientov. Musím uznať, že ma tieto malé kúpele veľmi milo prekvapili. Poprechádzali sme sa lesoparkom, ktorý bol veľmi pekný a udržiavaný. Po prechádzke sme pokračovali na kávičku do Kursalonu.

Pojem “Kursalon” je výhradný kúpeľný výraz. Primárne označoval miesto stretávania sa predovšetkým kúpeľných hostí v kúpeľoch. V Kúpeľoch Nimnica slúži Kursalon ako kultúrno-spoločenské centrum. Kursalon v Nimnici sa nachádza uprostred kúpeľného areálu. Budova Kursalonu je zrekonštruovaná veľmi moderne a pekne. Budova je obložená šedou tehlou. V štýlovo zariadenom Kursalone ponúkajú možnosť príjemného posedenia. V priestrannej spoločenskej sále sa pravidelne konajú kúpeľné zábavy. Sála ponúka možnosť prenájmu pre firemné akcie, svadby, rodinné udalosti a rôzne akcie. Voľný čas v Kursalone môžete stráviť aj zábavou pri bowlingu s dvomi dráhami, biliarde, stolnom tenise či kalčete. Kursalon disponuje aj zaujímavou vyhliadkovou vežou. V objekte sa nachádza tiež predajňa textilu, pedikúra, kaderníctvo, novootvorená cukráreň s možnosťou sedenia vonku. Vaše deti sa môžu do sýtosti hrať v detskom kútiku. Interiér je zariadený krásne a elegantne. Rodinnú atmosféru dotvára krb a knižnica. Na stenách boli zavesené pekné obrazy od slovenského výtvarníka Jana Hudeka, ktorý v súčasnosti žije v Dubnici nad Váhom. Miestnosť dotvárali lustre, trámy na stropoch, knihy, pohodlné kreslá, sviečky, svietniky a veľa iného. Zariadenie interiéru je veľmi vkusné.

Svoj obľúbený nápoj si môžete vychutnať pri pohodlnom sedení pri krbe alebo priamo v čitárni s prekrásnou kúpeľnou knižnicou. Kávičku sme si vychutnali na otvorenej terase, ktorá sa nachádza na prvom poschodí a ponúka krásny výhľad na kúpele a vodnú nádrž Nosice. Na terase sa nachádza záhradný nábytok a kreslá na opaľovanie. Kursalon ponúka alkoholické, nealkoholické, teplé nápoje, drobné pochutiny, dezerty a zákusky. Z danej ponuky sme s vybrali cappuccino v hodnote 1,60€. Cena za cappuccino ma veľmi milo prekvapila. Penu na cappuccine zdobil husľový kľúč a srdce. Cappuccino bolo servírované v bielej šálke na striebornom podnose s pohárom vody, čokoládou, cukrom a škoricou. Kávička bola dobrá a chutná. Taktiež musím pochváliť milú a zhovorčivú čašníčku. Vedela by som si predstaviť do kúpeľov Nimnica prísť aj na predĺžený víkend.

Adresa: Nimnica – kúpele 106, 020 71 Nimnica

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 11 – 22

Kursalon hodnotím: personál = 1, káva = 2, prostredie = 1

Kursalon celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kursalon+v+k%C3%BApe%C4%BEoch+Nimnica&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=zbG3FdROPlqRsM%252Ck-cyenbfpw5xTM%252C_&vet=1&usg=K_q45aAo_KiAn5L3-5WZ2pfBpycY0%3D&sa=X&ved=2ahUKEwjNjb6ZnMj0AhUGS_EDHfHBC4UQuqIBegQIMxAD&biw=1366&bih=657&dpr=1#imgrc=zbG3FdROPlqRsM