Čakanie na vlak pozná určite každý študent. Konkrétne s priateľom sme mali vyše 3 hodín, tak sme sa spoločne rozhodli, že ho strávime posedením pri káve. Pri železničnej stanici sa blízko nachádza nákupné centrum Mirage. Úprimne sme chceli nájsť kaviareň len tak na ulici, lenže sme žiadnu nenašli. Dostali sme sa až k nákupnému centru Mirage, takže miesto sme mali vybraté. Ešte zostávalo nájsť príjemnú kaviareň, ktorá by vyhovovala naším požiadavkám.

Riadili sme sa tabuľami, ktoré nás viedli na tretie poschodie. Dostali sme sa na poschodie, kde sa nachádzali kaviarne, reštaurácie alebo kino.

Hľadali sme výlučne len kaviarne. Už z diaľky, presnejšie z opačnej strany podlažia sme v diaľke uvideli kaviareň. Spoznali sme ju podľa veľkého nápisu priamo nad vchodom a to John Caffee. Samozrejme sme mali viac menej vybraté.

Exteriér kaviarne bol zväčša presklený, čiže sme si mohli pred samotným vstupom pozrieť vzhľad a obsadenosť kaviarne. Úprimne nemám veľmi rada, keď do kaviarne nevidno, nakoľko je to veľmi nepríjemné, keď sa zo stredu kaviarne musíte otočiť a odísť, kvôli malej kapacite, prípadne plnej obsadenosti.

Pred kaviarňou, priamo pri vstupe sa nachádza ponuka koláčov a zákuskov.

Po vstupe do kaviarne som bola z interiéru veľmi milo prekvapená. Celá kaviareň bola veľmi pekne zariadená. Zväčša sa ladila do bielo-béžovo hnedej farby. Veľmi priaznivé a na kaviareň dokonalé farebné kombinácie. Stôl a stoličky boli z tmavého dreva a strop bol celý biely s veľmi pekne doladeným bodovým svetlom. Čo sa týka dizajnu baru, bol v rohu kaviarne, tmavý, obložený drobnými kamienkami. Na chvíľu pripomínal nočnú oblohu. Na dizajn kaviarne nemôžem povedať ani jedno zlé slovo.

Kaviareň ponúka sedenie pred kaviarňou, v kaviarni a na letnej terase.

Usadili sme sa s priateľom na veľmi pohodlné kožené sedačky. Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok. Bol jednoduchý, biely s modrým kruhom a nápisom v strede a s názvom kaviarne úplne na spodku. Nakoľko bol dizajn kaviarne veľmi vyhovujúci, dizajn nápojového lístka ma osobne trošku sklamal. Po otvorení nedošlo k žiadnej zmene. Klasický čierny text na bielom podklade. Nápojový lístok nebol dizajnovou jednotkou ale za to bol prehľadný.

Čakali sme trochu dlhšiu dobu na čašníka, ale zasa sme mali dostatok času na výber.

Čašník bol slušný, pozdravil sa ale pri oznamovaní výberu nastalo menšie nedorozumenie. Pýtala som si ako prvá. Objednala som si Cappuccino s karamelovou príchuťou a tonic. Čašník to očividne pochopil ako objednávku pre nás oboch a spravil krok preč. Vtedy ho priateľ zastavil a opýtal sa, či si môže objednať aj on. Nedávam to za vinu čašníkovi, ale mohol sa kľudne spýtať, či je to všetko a tak odísť.

Po krátkej chvíli sme mali pred sebou svoju objednávku. Objednali sme si Cappuccino s karamelovou príchuťou a limonádu s príchuťou kiwi-hrozno.

Čo sa týka Cappuccina, dostala som ho klasicky na bielom tanieriku v bielej šálke s názvom značky kávy Davidoff Cafe. Klasicky som k nemu dostala cukor a keksík. Na Cappuccine som si nenašla žiadny obrázok ani motív. Vo väčšine kaviarňach sa toto gesto berie ako samozrejmosť. Samozrejme to nezmení chuť kávy ale dodá jej iný pohľad na celú kaviareň. Či sa týka kávy, nebola zlá ale chutila ako klasické Cappuccino. Necítila som tam karamelovú príchuť.

Čo sa týka limonády, dostali sme ju v klasickom priesvitnom pohári. Čakala som jemne ochutenú vodu s kúskami kiwi a hrozna. Veľmi som sa mýlila. Limonáda bola naozaj výborná a osviežujúca. Sklamalo ma, že k limonáde nebola lyžička s ktorou by sme si to ovocie mohli vybrať a zjesť, Zato tam boli 2 slamky.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som kartou. Kaviareň ponúka wifi pripojenie ale je bez toalety, čo mi nevadilo, lebo sa kaviareň nachádza v nákupnom centre. Kaviareň je fajčiarska, čo bolo dosť cítiť aj napriek tomu, že boli otvorené hlavné dvere aj dvere na terasu. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne= 9-22.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Adresa: Dolný Val 214/2, 010 01 Žilina.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň John Caffee veľmi dobre a to známkou 1.

 

 

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/John+Coffee/@49.2248397,18.7387564,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47145ea7908dcc3d:0xe31a35ee27745c74!8m2!3d49.2248397!4d18.7409451