V nedeľu po obede zvyknem čakať na svoju chvíľku, kedy vyrazím na výlet bicyklom, alebo si len tak zabehnem, či obujem kolieskové korčule a prevetrám sa po okolí.

Vtedy si dám do uší moju obľúbenú hudbu a nevnímam nič iba hudbu, krajinu okolo seba a svoje vlastné JA. Jedna z takýchto mojich nedeľných potuliek ma doviedla až do Pezinka, kde som pri nákupnom centre MOLO narazila na kaviareň AMADO Ice cream factory.

Upútala ma veľká terasa s pohodlnými prútenými kreslami a skutočne široký výber zmrzliny.

Vnútri kaviarne za pultom boli traja čašníci, na terase obsluha nefungovala, čo bola škoda.

Kaviareň je štýlovo zariadená v pastelových odtieňoch ružovej, bielej a zelenej.

Za širokým pultom sú v ponuke rôzne druhy zákuskov a dezertov a zmrzlín.

Som veľký milovník zmrzliny a ako študentka som si privyrábala ako zmrzlinárka, takže odolať bolo takmer nemožné.

Ulakomila som sa na tri druhy smotanových zmrzlín v kornútku. Orieškovú, punčovú a vanilkovú. Cena za kopček 0,50 eur, čo pri dnešných cenách nieje zlé. Zmrzlina nebola zlá, nebola však taká krémová, akú by som si predstavovala, bola príliš sladká a zmrznutá.

Počas mojej návštevy kaviarne som sedela na terase a pozorovala čašníčku. Zbierala prázdne šálky a vyzerala unavene, vôbec sa neusmievala.

Po ochutnávke zmrzlín som sa rozhodla pre poobednú kávu. Vybrala som sa teda k pultu. Upútal ma nápis na malej tabuľke položenej hneď vedľa kasy. ´´za milý úsmev skvelá obsluha´´

Cena za latte 1,80 eur, cappuchino 1,70 eur, ďalej mali uvedenú ´´malú kávu´´ a ´´big caffe´´ ich cena však bola nečitateľná. Predpokladám že išlo o esspresá.  Ja som sa rozhodla pre cappuchino. Čašníčka sa po prvý krát pokúsila o úsmev a spýtala sa, či si prajem aj škoricu. Vyplatila som svoj účet a moju objednávku mi prekvapujúco priniesli na terasu.

Cappuchino bolo pomerne veľké, na striebornej tácke s keksíkom, bielym a hnedým cukrom a pohárom vody. Oceňujem servírovanie. Bolo pekne napenené a na moje želanie posypané škoricou. Prišlo mi však vodové a nevýrazne, bez arómy. Určite som už pila aj lepšie. Povedala by som taký priemer.

To isté platí aj o obsluhe a zmrzline. Vysoko hodnotím široký výber dezertov a zmrzlín a príjemné posedenie.