Cestou z Vysokých Tatier sme sa zatúlali do Chalúpkova. Rozprávková oblasť Chalúpkovo sa nachádza v krásnom prostredí stredného Slovenska, na Liptove. Chalúpkovo je vsadené do prenádhernej liptovskej prírody v tichej lokalite, na okraji obce Liptovská Štiavnica. Dedinka Liptovská Štiavnica leží v okrese Ružomberok. Významnými pamiatkami tejto obce je jednoznačne Kaštieľ rodu Rakovských. Jedná sa o pôvodne stredovekú stavbu z 15. storočia. Dedinská zvonica je známa ľudová drevená stavba.

V Chalúpkove nájdete útulné a štýlové drevenice s množstvom tradičných prvkov. Chalúpkovo už od roku 2008 ponúka nadštandardné ubytovanie na Liptove, a to v okúzľujúcich chalupách pre rôzny počet osôb, s rôznym usporiadaním miestností a s možnosťou objednania súkromného wellness. Každá chatka má samostatný súkromný pozemok a parkovacie miesto priamo pri drevenici. Chalúpky sú vhodné pre víkendový pobyt, dovolenku, relaxačný pobyt, rovnako aj pre školiace a firemné pobyty. Chalúpkovo svojim hosťom zaručuje maximálne súkromie. Samozrejmosťou je neobmedzený WI-FI prístup na internet, možnosť sledovania digitálnej satelitnej televízie či drevo do krbu. V Chalúpkove si dokonca môžete nabrať aj sviežu minerálnu vodu, ktorá vyviera z podzemného prameňa. Taktiež si môžete zakúpiť aj čerstvé mlieko, prípadne si zakúpiť syry, domáce korbáčiky a iné mliečne výrobky. Po prechádzke Chalúpkovom sme sa vybrali do veľkolepej Zemianskej kúrie na šálku kávy.

Reštaurácia Zemianska kúria ponúka skutočnú dokonalosť v kombinácii modernej kuchyne a tradičného slovenského jedla v prekrásnom prostredí. Zemianska kúria ponúka množstvo tradičných jedál obohatených o moderné trendy. Pokiaľ hľadáte skutočný zážitok zo slovenského jedla, vyskúšajte jedlo v tejto reštaurácii. Gastronómia je v Zemianskej kúrii na prvom mieste. Jedinečné prostredie, úžasné jedlá, ochotný personál a šéfkuchár spoločne vytvárajú pre svojich hostí nezabudnuteľný kulinársky zážitok. V reštaurácii ponúkajú jedlá z domácej aj medzinárodnej kuchyne, sezónne jedlá, vegetariánske jedlá a kulinárske špeciality. Samozrejmosťou sú dezerty, vína, alkoholické, nealkoholické a teplé nápoje. Z bohatej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 2,80€. Čašník bol veľmi milý a ochotný. Veľmi ma prekvapilo, keď sme čašníkovi povedali, že sme prišli len kvôli kávičke, tak povedal, že si dá na nej obzvlášť záležať. Skutočne úžasný prístup. Cappuccino bolo servírované na striebornom podnose v elegantnej šálke s logom spoločnosti CAFFÉ GALLIANO. Ako už bolo naznačené, v reštaurácii servírujú kvalitnú kávu CAFFÉ GALLIANO z malej talianskej pražiarne. História značky CAFFÉ GALLIANO sa píše od roku 1975, kedy Galliano Bungo upražil vo svojej garáži prvé zrnká vlastnej kávy. Proces spracovania kávy CAFFÉ GALLIANO sa od tých čias zmodernizoval. Aj napriek tomu si však káva CAFFÉ GALLIANO zachovala rovnakú charakteristickú chuť. Zmesi CAFFÉ GALLIANO sú pripravené z vybraných zŕn arabiky a robusty tej najvyššej kvality. Túto značku kávy ocenia aj ozajstní znalci a milovníci kávy. Kávička bola vskutku vynikajúca a lahodná.

Reštaurácia Zemianska kúria ponúka atmosféru ako na zámku. Reštaurácia je zariadená v starodávnom a zároveň elegantnom štýle. V miestnosti nájdete exkluzívny drevený nábytok, hodiny, krb, svietniky, lustre, krásnu kvetinovú výzdobu, sošky, detský kútik, zdobené vitríny, zrkadlo, vešiaky, črepníkovú zeleň, jedinečné prestieranie a veľa originálnych doplnkov. Zemianska kúria disponuje aj veľkou a presvetlenou letnou terasou, na ktorej je vybudované taktiež detské ihrisko. V Zemianskej kúrii pre Vás pripravia akúkoľvek oslavu, na ktorú určite nezabudnete. Ponúkajú nádherné priestory doplnené o gastronomické skvosty. Priestory Zemianskej kúrie sú vhodné na usporiadanie spoločenských akcií, ako sú svadby, jubileá, krstiny, promócie, rodinné oslavy, firemné akcie a veľa iných podujatí. V priestoroch Zemianskej kúrie sa nachádza školiaca miestnosť pre 100 osôb, ktorá sa dá rozdeliť na dva menšie konferenčné salóniky s kapacitou 50 a 50 miest. Naozaj zaujímavým miestom na školenie alebo malú oslavu je aj salónik a mini bar v podzemí, ktorý ma kapacitou asi 30 miest. V Zemianskej kúrii vďaka variabilným priestorom dokážu pripraviť salóniky dokonca s celkovou kapacitou až 200 miest. Luxusné zariadenie reštaurácie, rozprávkové prostredie a profesionálny personál, ktorý urobí všetko pre to, aby ste si užili svoj výnimočný deň v absolútnej pohode. Personál vám vie poradiť pri výbere slávnostného menu. Jednoducho vám vedia zabezpečiť kompletný servis od A po Z. Len treba nahlas vysloviť svoje želania. Prekrásny výhľad na okolité hory a jazierko sa spoja do jedinečného zážitku. Zemiansku kúriu v Chalúpkove ešte určite navštívim.

Adresa: Ulica Drevenice 506, 034 01 Liptovská Štiavnica

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 11:30 – 17, Pia – So: 10:30 – 18, Ne: 10:30 – 17

Zemiansku kúriu hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Zemiansku kúriu celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4715a75ccaae43c9%3A0x69b4e668e24c2b7f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPNGAq8GGq9J3PN47vKyAiLmg5f_1IXHnHqBhyY%3Dw242-h160-k-no!5sZemianska%20k%C3%BAria%20v%20Chal%C3%BApkove%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPNGAq8GGq9J3PN47vKyAiLmg5f_1IXHnHqBhyY&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjckqH74p7wAhVolYsKHQ3tDVMQoiowEnoECEEQAw