Cestou na Oravu sme sa zastavili v rozprávkovom lese. Tento jedinečný rozprávkový les nájdete neďaleko Žiliny v Nezbudskej Lúčke. Malebná Nezbudská Lúčka leží na okraji pohoria Malá Fatra. Nechajte sa aspoň na krátky čas preniesť do sveta rozprávok. Zažijete tak čaro rozprávok. V  rozprávkovom lese na vás totižto čakajú krokodíly hrajúce serenádu, víly, Janíčko a Marienka, tri prasiatka, žabí princ, krtko, vlk a červená čiapočka, snehulienka a sedem trpaslíkov, drak, Maťko a Kubko a veľa iných rozprávkových postavičiek. Niektoré rozprávkové bytosti dokonca spievajú, tancujú a hrajú na hudobný nástroj. Objavíte tam tiež rozprávkový zámok, ľadovú jaskyňu, perníkovú chalúpku, dom na stračej nôžke. Prečo vám to vlastne všetko rozprávam, veď sa príďte presvedčiť na vlastné oči. Rozprávkový les je dlhý asi 1 km. V rozprávkovom lese si prídu na svoje nielen deti, ale aj dospelí. V zimnom období je rozprávkový les tematicky vyzdobený a dotvára tak prekrásnu vianočnú atmosféru. Okrem rozprávkových postavičiek v Nezbudskej Lúčke nájdete ovečky, somáriky, prasiatka a samozrejme aj operencov. Po tomto úžasnom zážitku sme sa vybrali do koliby na šálku kávy.

Koliba Panoráma ponúka oddychový komplex služieb, prekrásne prostredie, kvalitné reštauračné a ubytovacie služby a v neposlednom rade očarujúce výhľady na hrad Strečno a okolie Malej Fatry. Reštaurácia má kapacitu 80 ľudí a vonkajšie priestory majú kapacitu 150 ľudí. Koliba Panoráma je ideálne miesto na usporiadanie rôznych firemných, rodinných a spoločenských udalostí. V panoráma parku môžete usporiadať oslavu v párty stane, v ktorom sa nachádza samostatný bar s vlastnou kuchyňou a pizzeriou. Tento veľký stan ponúka kapacitu viac než 300 miest. V prezidentskom salóniku zasa máte možnosť usporiadania súkromnej akcie s kapacitou 30 ľudí. Waikiki terasa je samostatný, súkromný priestor určený pre oslavy s kapacitou 50 osôb. Koliba Panoráma ponúka aj ubytovanie. No za zmienku bezpochyby stojí ubytovanie v korunách stromov. Jedná sa o jedinečné ubytovanie v korunách stromov priamo v rozprávkovom lese. Apartmán je určený pre 4 osoby a je vybavený vlastnou kúpeľňou. Domček v korunách stromov ponúka unikátne výhľady na okolie. V areáli rozprávkového lesa sa nachádza detské ihrisko, kolotoče a obrovský stan.

Posadili sme sa na rozsiahlej letnej terase, odkiaľ sme mali romantické výhľady. Vstupom do interiéru koliby máte pocit, ako keby ste sa vrátili do minulosti. Koliba je zariadená v drevenom štýle. Interiér koliby zdobia závesy, obrazy, svietniky, hudobné nástroje, džbániky, vázy s kvetmi, kožušiny, lampáše a iné dobové dekorácie. Taktiež exteriér koliby pôsobí veľkolepo.

Koliba Panoráma ponúka alkoholické, nealkoholické, kávové nápoje, čaje, limonády.  V jedálnom lístku nechýbajú polievky, šaláty, cestoviny, jedlá z rýb, jedlá z hydiny, jedlá z bravčového mäsa, steaky, slovenské špeciality, bezmäsité jedlá, dezerty. V reštaurácii vám po dohode vedia pripraviť zabíjačku, skvelú grilovačku alebo tradičný guláš z rôznych druhov mäsa. Z bohatej ponuky sme si objednali espresso a cappuccino.  Presso bolo v hodnote 1,50€ a cappuccino stálo 2,80€ –  pravdepodobne vysokohorská prirážka. Cappuccino bolo servírované v elegantnej bielej šálke s cukrom. Presso bolo servírované v malej bielej šálke s logom spoločnosti Ionia Caffé,  s cukrom a smotanou do kávy.  Ku kávičkám by som ocenila pohár s vodou.  V kolibe pripravujú taliansku kávu  zo Sicílie od spoločnosti Ionia Caffé. Príbeh tejto kávy sa začal písať ešte v roku 1960, kedy Giovanni Raciti s láskou namiešal najlepšie kávové zrná. Obsluha v kolibe bola milá, ale ocenila by som rýchlejší servis. Rozprávkový les toto leto ešte určite navštívim. Nezbudská Lúčka je očarujúce miesto, ktoré odporúčam vidieť každému.

Adresa: Nezbudská Lúčka 137, 013 24 Nezbudská Lúčka

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 20

Kolibu Panoráma hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1

Kolibu Panoráma celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47145768e98a17a1%3A0x73fdb5cc249646a3!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNnKHD62Fo5WPnc8qIFq5yMqlwNFfAnbqh1aNTy%3Dw213-h160-k-no!5skoliba%20panorama%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNnKHD62Fo5WPnc8qIFq5yMqlwNFfAnbqh1aNTy&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiJ3da0hYnyAhXphf0HHV7jDBQQoiowHXoECFAQAw