Nakoľko som žiačkou vysokej školy, a môj rozvrh nie je zrovna ideálny, každodenné potulky hlavným mestom Bratislava, sú mojou dennou rutinou. Pozná to určite mnoho ľudí, preto sa snažím môj čas využiť efektívne, ak je taká možnosť. Mojou každodennou návštevou sú samozrejme kaviarne, keďže som milovníčka kávy.

Samozrejme že mám pár svojich obľúbených kaviarni v Bratislave, ale prečo nevyskúšať niečo nové? Rozhodla som sa spolu s kamarátkou/spolužiačkou, že sa prejdeme po Námestí Slovenského národného povstania. Boli sme si takmer isté, že sa tam nachádza mnoho kaviarní, ktoré by nám vyhovovali aj po stránke učenia sa, nakoľko nás čakala ťažká skúška. Bolo tomu naozaj tak. Jedna kaviareň, s názvom U Marcelky nás oslovila takmer okamžite a to jej výzorom exteriéru.

Exteriér bol veľmi lákavý. Bol zväčša presklený s drevenými rámami a doplnený s tehlami. Pred kaviarňou sa nachádzali aj dva stoly s dvomi stoličkami. Nerozumiem, načo tam boli, keďže bola veľká zima ale z pohľadu dizajnu to vyzeralo veľmi dobre. Boli vo vintage štýle. Celý exteriér pripomínal vintage štýl, možno práve preto nás okamžite kaviareň oslovila.

Nenápadne sme nakukli dovnútra ale nevideli sme toho veľa. Museli to byť špeciálne sklá. Napriek tomu sme sa rozhodli ísť dovnútra.

Interiér nás okamžite oslovil. Bol naozaj nádherný. Celá kaviareň pôsobila ako z iného sveta. Proste vintage štýl, do ktorého som ja osobne zamilovaná. Na celej jednej stene sa nachádzalo zrkadlo, z ktorého viseli svietiace reťaze. Na druhej stene boli znázornené rôzne ornamenty. Zvyšné steny boli ladené do krémovej farby rovnako aj ako pohodlné sedačky, ktoré boli farby krémovej a krémovo marhuľovej. Na stenách boli ešte obrazy, ktoré boli veľmi zaujímavé tým, že sa nachádzali 2 rovnaké vedľa seba, s tým rozdielom, že boli zrkadlové. Vyzeralo to veľmi dobre. Na zemi boli 2 veľké koberce, taktiež v takom štýle.

Bar bol úplne na konci, veľmi som ho nevidela, pretože bol z tmavého dreva spolu s tehlami a v tej časti kaviarne bola celkovo tma.

Povedala by som, že miest na sedenie bolo pomerne málo. Bolo síce k dispozícií 9 stolov, ale boli príliš blízko pri sebe, čo nemám veľmi rada. Aj keď bola kaviareň po našom príchode dostatočne zaplnená, našli sme si svoje miesto. Usadili sme sa na pohodlné sedačky.

Na stole sa nachádzal nápojový lístok, cukor, sviečka a popolník, nakoľko je to fajčiarska kaviareň. Odporučila by som lepšie vetranie alebo odsávanie, pretože sa dym z cigariet držal dlho v miestnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nápojový lístok bol pomerne dosť zničený, ale v tomto prípade mi to nevadilo, keďže som sa nachádzala v kaviarni s vintage štýlom. Bol ladený v tmavej hnedej farbe so žltou/zlatou kombináciou. Po otvorení sa na krémovom podklade s tmavým hnedým písmom nachádzala ponuka, ktorú kaviareň u Marcelky ponúka. Kaviareň ponúka samozrejme kávu, čaje, nealko nápoje, džúsy a alkohol. Nápojový lístok bol jednoduchý ale nachádzalo sa v ňom všetko potrebné a bol prehľadný.

Krátko po našom príchode k nám prišla veľmi milá a usmievavá čašníčka. Osobne som mala menší stres so skúšky, ktorá ma o pár hodín čakala, ale čašníčka vyžarovala takú dobrú a upokojujúcu energiu, že som sa až ukľudnila. Veľmi slušne nás obslúžila. Milý personál je pre pozitívny pohľad na kaviareň veľmi dôležitý.

Po krátkej chvíľke sme mali svoju objednávku pred sebou. Objednali sme si Cappuccino a ovocný čaj. Cappuccino sme dostali vo veľkom bielom hrnčeku, na ktorom bola ilustráciu (asi dieťaťa) a vo vnútri Coffeein – káva pražená na Slovensku.

Cappuccino malo bohatú penu, na ktorej bola poprášená škorica. Bolo vynikajúce, jemné, husté s kávovo príchuťou. Doniesli nám ho klasicky na striebornom podnose spolu s vodou. Cukor na nachádzal na stole.

Čo sa týka čaju, bol taktiež vynikajúci. Bol značky Bonthé. Veľmi sa mi páčil dizajn celého prevedenia. Čaj sa skladal z dvoch častí. Najprv ste si zdvihli poklop a dali dovnútra čaj. Po krátkom vylúhovaní zdvihnete celú časť, kde sa nachádza čaj a pod ním sa nachádza šálka, kde si čaj nalejete. No veľmi sa mi to páčilo. Ešte som to nikde nevidela. Objednala som si aj citrón s medom, pretože som mierne nachladená. Veľmi nepríjemné mi bolo, keď som sa tešila, že si dám do čajíka med. Bol veľmi scukornatený. Bol ako kameň, nevedela som ho vyškriabať. Naliala som na neho trochu čaju, aby sa trošku rozpustil. Čaj mi už pomaly aj stihol vychladnúť, kým som do neho ten med dostala. Samozrejme za to nemôže kaviareň ani obsluha ale nabudúce by som odporúčala si skontrolovať konzistenciu medu.

Po dopití som išla účet vyplatiť k baru. Platila som v hotovosti. V kaviarni sa nachádza wifi pripojenie aj toaleta.  Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So=8:00-22:00 a v nedeľu majú zatvorené.

Celkovo hodnotím kaviareň veľmi dobre. Veľmi sa mi zapáčila. Je to malá, útulná kaviareň v centre Bratislavy. Nachádza sa na Námestí Slovenského národného povstania 3, 811 06 Bratislava. Káva bola veľmi chutná, rovnako aj čaj, prostredie príjemné. Určite sa sem ešte vrátime.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň u Marcelky veľmi dobre a to známkou 1.

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/search/N%C3%A1mestie+SNP,+Bratislava,+U+marcelky/@48.145393,17.10859,17z/data=!3m1!4b1