Už dlhšie sa v meste Rožňava pošuškávalo, že na námestí sa otvára nová kaviareň. Ako správna kávičkárka, musela som kaviareň navštíviť za každú cenu. Nevedela som presne, kde sa kaviareň nachádza, tak som sa rozhodla nájsť ju za pomoci môjho priateľa.

Kaviareň sme našli pomerne rýchlo. Nachádza sa v centre mesta Rožňava, presnejšie na Čučmianskej dlhej 6. Priznám sa, že som od exteriéru čakala viac. Názov kaviarne sa nachádzal len na okne ako nálepka alebo potlač. Ostatné vonkajšie steny boli biele a holé, doslova si pýtali aby boli vyplnené. Ideálne miesto pre veľký nápis alebo názov kaviarne, proste niečo čo pritiahne oči.

Kaviareň ponúka aj vonkajšie posedenie, ktoré sa nachádza priamo pred kaviarňou. Na výber sú len tri stoly, z dôvodu malého priestoru. Vonkajšie posedenie je fajčiarke, čo hodnotím kladne, pretože vyjde v ústrety obom stranám, fajčiarom aj nefajčiarom, nakoľko posedenie vo vnútri je nefajčiarske. Negatívne hodnotím malý priestor. Stoly sa nachádzajú na chodníku, kde bežne ľudia prechádzajú. Mňa by to osobne rušilo. Nakoľko som prišla v hodinách najväčšej horúčavy a na vonkajšom posedení sa pri stoloch nenachádzal žiadny dáždnik proti slnku ani strieška, rozhodla som sa vychutnať si nápoj vo vnútri.

Pri vchode do interiéru to bolo úplne o niečom inom. V pozitívnom zmysle. Na prvý pohľad som sa zamilovala do krásnej obrovskej tapety, na ktorej dominoval biely hrnček so zrnkami kávy. Okolité steny boli béžové, takže spolu všetko pekne ladilo. Bar bol klasický, biely, mierne podsvietený. Stoličky boli tyrkysové a sivé. Veľmi sa mi páčili dizajnové prvky ako dáždniky na strope alebo popísané a pokreslené steny.  Vo vnútri bolo teplo, tak sme si sadli čo najbližšie k ventilátoru. Musím podotknúť, že stoličky boli veľmi pohodlné.

Na každom stole sa nachádzal nápojový lístok, sviečka naplnená kávovým zrnom a čo sa mi veľmi páčilo, na stole bol nalepený malý plagát, s informáciou, že sa jedná o inteligentný stôl. Ten, kto nevie čo je to inteligentný stôl, tak je to aplikácia, ktoré poskytuje prehľad o účte, zavolanie obsluhy, umožňuje vytvoriť novú objednávku alebo ohodnotenie obsluhy. Nikde som to ešte nevidela.

Čo sa týka nápojového lístka, bol stojatý s pretáčaním strán. Dizajnovo bol veľmi pekný ale nepraktický. Bol obojstranný, takže na 2x sme ho celý prezerali, časť textu bola otočená, takže sme museli natáčať hlavy alebo lístok a na stole bol len 1, takže som ho s priateľom museli naraz pozerať.

Na výber sú tu rôzne druhy káv, limonády, horúce čokolády, čaje, miešané drinky alebo rôzne destiláty. Kaviareň ponúka taliansku kávu značky Pascucci. V súčasnosti po dlhotrvajúcom výbere surovej kávy pražiareň Pascucci dodáva 11 druhov kávy Arabika a 3 druhy kávy Robusta. Tieto zrná pochádzajú z krajín, ktoré sú najväčšími výrobcami kávy a sú vyberané z najlepších rastlín sveta.

Po chvíli od nášho príchodu nás prišla obslúžiť usmievavá a milá čašníčka. Objednali sme si malinovú limonádu a tkz. Ciaobello Pistacchio, po slovensky pistáciové espresso.

Po krátkej chvíli sme mali pred sebou nápoje. Kávu sme dostali na klasickom striebornom podnose spolu s keksíkom a cukrom. Káva bola úžasná, lahodná, výborne sa pila. Pena s pistáciovým topingom bola veľmi chutná a taktiež káva mala jemnú príchuť pistácie. Čo sa týka limonády, dostali sme ju v klasickom sklenenom pohári. Bola osviežujúca, chutná ale popravde som viac cítila chuť limetky ako malín. Chýbala mi lyžička, s ktorou som si chcela povyberať a zjesť maliny.

Účet sme platili pri bare a to v hotovosti. Kaviareň ponúka wifi pripojenie. Ceny sú veľmi prijateľné. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Št=7:30-21, Pia=7:30-24, So=11-23, Ne=13-21.

Celkový dojem z kaviarne bol veľmi dobrý. Moderná kaviareň, príjemné prostredie, chutné nápoje a milý personál.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 2.

Celkovo hodnotím kaviareň Caffe 27 veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Caffe+27/@48.662583,20.5325693,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473faf78ab1ceb59:0xa95b70c6e6f27c94!8m2!3d48.662583!4d20.534758