Malá útulná kaviareň, ktorá sa nachádza priamo v budove Yeme, ktorej koncept sa pýši tým, že kvalitné farmárske výrobky si môžete v kľude nakúpiť pod jednou strechou a popritom sa na chvíľku zastaviť a zrelaxovať pri šálke chutnej kávy. Stavba Yeme sa nachádza v pešej dostupnosti od známeho bratislavského jazera Kuchajda, takže kedykoľvek, keď sa budete vracať z prechádzky, skúste zavítať aj sem a budete milo prekvapení.

Útulné prostredie kaviarne

V kaviarni je skutočne len pár stolov, na žiadnom však nechýba nádobka s čerstvými kvetinami. Ihneď pri vstupe sa nachádza regál s časopismi, takže ak kaviareň navštívite bez sprievodu, môžete si nerušene listovať v dennej tlači. Celá miestnosť pôsobila veľmi čistým a útulným dojmom.

Ochotný personál 

Objednali sme si espresso lungo s mliečnou penou navrch, milý personál Vám vyhovie a pripraví na želanie prakticky čokoľvek. Či už je to dodatočná nádobka s horúcou vodou, ak máte chuť na väčšiu šálku kávy než obvykle, až po extra našľahanú mliečnu penu, pokiaľ sa neviete rozhodnúť, či chcete espresso alebo capuccino.

Lahodná kávička 

Hnedý cukor podávaný ku káve je samozrejmosťou, jedinou nevýhodou tejto kaviarničky je, že kávu neservírujú v klasických porcelánových šálkach, ale len v jednorazových papierových kelímkoch. Čo sa samotnej kávy týka, tá bola skutočne veľmi lahodná po chuťovej stránke. Jedná sa o značku Čierne zlato, ktorá sa vyrába špeciálne pre túto kaviareň. Pokiaľ by ste po potulkách popri vode vyhladli, kaviareň ponúka na občerstvenie rôzne druhy šalátov, čerstvých ovocných a zeleninových štiav, až po chutné plnené bagety.

Záverečné hodnotenie

Záverečné hodnotenie by som videla na 2, a to z dôvodu servírovania a chuti kávy. Avšak, atmosféra miesta tento nedostatok vo veľkej miere zatieňuje, čo považujem za obrovské plus.

Presná poloha: https://www.google.sk/maps/place/Yeme/@48.1667784,17.1490144,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8edacb355385:0x567ce0c0bcdae523!8m2!3d48.1667748!4d17.1512031?hl=sk

Adresa:  Tomášikova 46/A, Bratislava

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKaviareň Rača
Ďalší článokChoco Arden