Kaviareň a zároveň aj čokoládovňa v Ružomberku. Bola som veľmi milo prekvapená, že v tomto mestečku sa niečo takéto nachádza. Kaviareň je rozložená na dvoch poschodia plus vonkajšia terasa. Na dolnom poschodí cez ktoré sa počas dňa vchádza je spomínaná čokoládovňa. V tejto časti nájdete  rôzne druhy čokolád – vo forme cukríkov, lízaniek, tabuľkových čokolád,  dezertov, koláčov. Tieto všetky si môžete kúpiť. Celé dolné poschodie je nefajčiarske. Hneď pri vstupe vás privítajú milé a usmievavé čašníčky. Ak chcete fajčiť, tak druhé poschodie a terasa sú pre to určené. Kaviareň je zariadená moderne, je presvetlená a príjemná. Ak sa sem rozhodnete prísť večer, tak dolná časť sa o 19 hodine zatvára. Do hornej časti sa dostanete schodmi, ktoré sa nachádzajú hneď vľavo a privedú vás rovno na druhé poschodie.

Interiér kaviarne je veľmi zaujímavo zariadený. Stoličky sú netradičné, lampy, ktoré sa tu nachádzajú taktiež. Po stenách sú rôzne tapety, ktoré kaviarni dodávajú istý luxus. Nachádza sa tu veľa miest na sedenie, čiže sa nemusíte báť, že tu nenájdete voľné miesto. Ak sem príde väčšia skupina ľudí tak sa tam nachádzajú aj rohové gauče, kde si môžu sadnúť viacerí. Na každom stole na poschodí sa nachádza popolník a nápojový lístok. V nápojovom lístku toho zas až tak veľa nehľadajte. Majú tu veľmi veľa druhou horúcich čokolád – rôzne príchute, rôzne prílohy k čokoládam, pár druhov káv a alkoholické a nealkoholické nápoje. Nápojový lístok je prehľadný, človek tam veľmi rýchlo nájde čo si dá. Ak budete mať chuť ku káve si dať aj koláč tak na druhom poschodí majú taktiež na výber aj koláče. Personál je tu príjemný a atmosféra taktiež veľmi príjemná.

Hneď keď som prišla do kaviarne vybrala som si vrchné poschodie. Pri vstupe si ma hneď všimla obsluha a hneď ma pekne pozdravili. Pozrela som si nápojový lístok a vybrala som si cappuccino. Do pár minút prišla ku mne obsluha a ja som jej povedala, že čo si dám. Do pár minút som mala svoju kávu na stole, s pohárom vody, cukrom a aj škoricovým keksíkom. Káva ma príjemne prekvapila, lebo nebola horúca, nebola ani silná. Cappuccino bolo lahodné, výborne dochutené, pena bola výborná. Čo sa týka kávy som bola veľmi spokojná. Prostredie kaviarne je veľmi pekné, útulné. Je vhodné pre stretnutia, posedenia pri káve. V pozadí vám hrá moderná hudba a vy si tak môžete pokojne oddýchnuť. Výborné je to, že kaviareň má fajčiarsku a nefajčiarsku časť. Nevýhodou v tejto kaviarni je to, že sa tu nedá platiť kartou a ani bankomat nie je veľmi blízko čo je škoda.

 

Celkové hodnotenie: káva: 1, kaviareň: 1, obsluha: 1.

 

Adresa: Mostová 22, 034 01 Ružomberok

Google maps:

https://www.google.com/maps?hl=sk&authuser=0&q=kaviaren+passe+ruzomberok&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwictZebmcLfAhVJZFAKHZbGDVYQ_AUIDygC

Otváracie hodiny: Po – Št: 09:00 – 22:00, Pia: 09:00 – 02:00, So: 16:00 – 02:00, Ne: 10:00 – 22:00