Café San Marco

0
1082

Kaviareň San Marco sa nachádza na Hlavnej ulici v Trnave, je však trošku ukrytá v Svätého pasáži.

Bezkofeinová káva na požiadanie 

V Café San Marco si môžete okrem dnes už tradičného ristretta, espressa, cappuccina či latté objednať aj írsku, viedenskú, tureckú alebo ľadovú kávu, dokonca i frapé. Všetky kávičky vám na požiadanie pripravia aj v bezkofeínovej variante, čo hodnotím veľmi pozitívne.

Rôznorodá ponuka nápojov

Mne sa páčila možnosť objednať si malé i veľké cappuccino, pričom veľké cappuccino stojí 1,60 €. K nemu som dostala pohár čistej vody, biely i hnedý cukor a mini sušienku. Pena bola pevná, chuť kávy v naprostom poriadku a oceňujem tiež škoricu, ktorú v dnešnej dobe v mnohých kaviarňach nahradil obrázok vytvorený z peny. Príjemne, v tomto chladnom období, hodnotím možnosť objednať si okrem klasického čaju aj čaj pečený, horúci džús či voňavé varené vínko.

Káva so sebou!

Tých, ktorí potrebujú nakopnúť ráno cestou do práce, poteší ponuka espressa či espressa lungo za 1 €, a to každý deň do jedenástej hodiny.

Kaviareň ponúka aj široký výber alkoholických a nealkoholických nápojov. Mne však chýbalo, že kaviareň neponúka žiadne zákusky či koláče. Zvykla som si, že v dnešnej dobe má väčšina kaviarní aspoň dva – tri druhy niečoho sladkého ku kávičke v dennej ponuke, čoho som sa práve v kaviarni San Marco nedočkala.

Prostredie kaviarne 

V kaviarni sa nachádzajú obyčajné stoly so stoličkami, no celkovo na mňa nepôsobila vôbec útulne. Kaviareň dostáva veľké mínus z dôvodu, že je určená výlučne pre fajčiarov. Nenachádza sa v nej časť pre nefajčiarov ako v mnohých dnešných kaviarniach, baroch či reštauráciách. Keďže sme boli v kaviarni jediní hostia, táto skutočnosť mi tentokrát neprekážala a určite ju naopak ocení mnoho ľudí, ktorí si pri káve radi doprajú cigaretu. Čašníčka bola milá, no trošku unudená kvôli neprítomnosti iných hostí posedávala za stolom.

Záverečné hodnotenie 

V celkovom hodnotení nemôžem káve, priestorom ani obsluhe veľa vytknúť, no kaviareň San Marco sa nestane mojim obľúbeným miestom. Koľko ľudí – toľko chutí. Kvôli širokej ponuke nápojov a hlasnej hudbe by som ju odporučila pre tých, ktorí hľadajú vhodný bar na večerné posedenie. Pri pohári vínka a cigaretke sa tam nejeden zákazník bude cítiť omnoho príjemnejšie ako v nepeknom bare plnom podnapitých ľudí. Ako som už spomenula, pokiaľ vám vadí cigaretový dym, kaviareň San Marco nie je určená pre vás.

Poloha: Hlavná 29, Trnava

https://www.google.sk/maps/place/Caff%C3%A9+San+Marco/@48.3750339,17.5518152,13z/data=!4m8!1m2!2m1!1ssan+marco+trnava+hlavna+ulica!3m4!1s0x476ca08087a5b751:0xb2973d442652a6e2!8m2!3d48.3750339!4d17.5868341

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTrnavské ChocoLoco
Ďalší článokKaviareň Rača