Pri mojej návšteve v Poprade som zavítala s kamarátom ešte do jednej kaviarne. počas prechádzky po meste, sme si všimli veľmi zaujímavo vyzerajúcu kaviareň. Nachádza sa priamo na námestí, v strede pešej zóny. Z jednej strany kaviarne vidíte len veľký nápis „Otvorené“, no z druhej strany máte letnú terasu s ratanovými kreslami. Do vnútra kaviarne sa vchádza cez sklenené dvere, po schodoch. Kaviareň je veľmi pekne zariadená: hneď pri vchode do kaviarne si všimnete veľký barový pult, kde sa nachádzajú poličky s rôznymi knihami, ktoré si viete v kaviarni aj prečítať. Nachádza sa tu mnoho stolov so stoličkami, ale aj gauče a kreslá. Skoro celú kaviareň tvoria sklenené okná – každý má výhľad na ulicu. Okolo stien sa nachádzajú znova nízke skrinky, v ktorých sa nachádzajú knihy, tabule, na ktorých je napísaná aktuálna ponuka. Na skrinkách sa nachádzajú kvety, lampy, vázy. Na jednej strane sa nachádzal aj bio kozub – pre príjemnú atmosféru – skôr v zime. Strop kaviarne je veľmi zaujímavo vymyslený. Na jednej strane vyzerá ako keby nebol dorobený, pretože vidíte teplovzdušné potrubia a plechy čo tvoria strechu. Tento strop skrášľujú lustre, lampáše, svetlá. Stena za barovým pultom je tvorená tehlovým štýlom, nachádza sa tam veľká nástenná hodinka. Celá kaviareň pôsobí retro, keďže sa tu nachádzajú aj retro doplnky. Veľké plus kaviarne je, že vnútorná časť je nefajčiarka a vonkajšia terasa je fajčiarska. Menšia nevýhoda je, že v kaviarni sa nedá platiť kartou.

S kamarátom sme si sadli do rohu kaviarne, aby sme mali výhľad na všetko čo sa nachádza v kaviarni. Hneď ako sme si sadli, prišla k nám obsluha a doniesla nám nápojový lístok. Nápojový lístok obsahoval: rôzne druhy káv, horúce čokolády, alkohol, víno, drinky alkoholické alebo nealkoholické, nealkoholické nápoje – džúsy, vody. My sme si vybrali cappuccino. Obsluha nám veľmi rýchlo doniesla naše cappuccino, pretože vo vnútornej časti sme boli len my dvaja. Kávu nám doniesla obsluha na tácke, kde sa nachádzalo cappuccino, pohár vody, dva druhy cukru. Šálky na kávu majú veľmi zaujímavé. Obsluha asi bola v zácviku lebo obrázok na pene sa jej veľmi nevydaril. Pena celkovo bola veľmi dobre vyšľahaná. Cappuccino bolo chutné, káva nebola prepálená. Môžem pokojne povedať, že to bolo jedna z tých lepších káv čo som pila. Atmosféra v kaviarni je veľmi príjemná, je vhodná na posedenia buď pri káve v spoločnosti priateľov, alebo aj na posedenie pri káve s knihou. Je to tiché, príjemné prostredie, obsluha je rýchla, milá a hlavne Vás každú chvíľu neotravuje, ceny sú primerané.  

Celkové hodnotenie kaviarne: 1, obsluha: 1, káva: 1, atmosféra: 1

Otváracie hodiny:  Po – Štv: 08:00 – 23:00, Pia: 08:00 – 01:00, So: 12:00 – 01:00, Ne: 14:00 – 23:00  

Adresa: Námestie svätého Egídia 45/78, 05801 Poprad

Google Mapy:                                    https://www.google.sk/maps?q=kaviare%C5%88+brick+poprad&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwiahJqryNHcAhWIalAKHQpXAaoQ_AUICigB