Kaviareň a čokoládovňa Bon Bon je jedna z ďalších kaviarní, ktorá sa nachádza na námestí v Michalovciach. V malom mestečku Michalovce sa nachádza pomerne veľa kaviarní. Táto kaviareň a čokoládovňa je v Michalovciach výnimočná. Výnimočná z toho dôvodu, že ako jediná má na výber aj čokolády ako bonbóny. Každý, kto tu príde si ku kávičke alebo čokoláde môže vybrať čokoládový bonbón aký len chce. Bon Bon môžete nájsť neďaleko budovy pošty, smerom k fontáne, ktorá sa nachádza neďaleko kaviarne.

Ak už sa rozhodnete pre túto kaviareň, tak počas letných a jesenných dní má kaviareň letnú terasu. Letná terasa je rozdelená na dve časti, kde jedna časť je ako keby altánok, ktorý je krytý a druhú časť kde nie je ani slnečník. Na terase sa nachádzajú kreslá a stoly. Na každom stole môžeme nájsť vždy čerstvú ružu. V jesenných dňoch sú na terase pripravený aj deky v prípade, že by bolo zlé počasie. Čo sa týka vnútornej časti kaviarne tak keď prídete do kaviarne po stranách vidíte kožené stoličky so stolíkmi. Oproti vchodu sa nachádza vitrína s čokoládovými bonbónmi, a malý obslužný pult. Vnútro kaviarne má ešte jednu malú časť, ktorá je za obslužným pultom. Ľudia, ktorí chcú súkromie a romantiku, sa pokojne môžu posadiť na tieto miesta. Kaviareň je zariadená v bielej a sivej farbe. Na vonkajšom okne má veľké sivé závesy.

Ak už prídete do kaviarne a sadnete si na terasu, nečakajte, že obsluha Vám hneď donesie nápojový lístok. Žiaľ, na to si budete musieť počkať. Výzorovo nápojový lístok vyzerá veľmi dobre, všetko je tak dôkladne popísané, zrozumiteľne a logicky usporiadané. V nápojovom lístku môžete nájsť rôzne druhy kávy (cappuccino, espresso, latte,…), ale aj rôzne druhy čokolády – pre dospelých, ktoré obsahujú aj alkohol; pre deti, ktoré sú ovocné alebo s lentilkami. Ak si objednáte čokoládu, máte na výber bielu, mliečnu, alebo horkú. Na tácke ju dostanete v moderných pohároch, sirup v osobitnom poháriku a šľahačku na mištičke.

Keď som prišla do kaviarne s kamarátkou, sadli sme si na terasu vonku. Mysleli sme si, že keď nás obsluha videla, že sme prišli (pretože upratovala ten stôl kde sme si sadli) donesie nám nápojový lístok hneď. No žiaľ nie. Za nápojovým lístkom sme čakali dobrých 15 minút. Keď sme si vybrali čo chceme, za čašníčkou sme čakali ďalších 10 minút (pritom na terase mala plné len dve stoly a dnu nemali nikoho). Objednali sme si veľké espresso s mliekom. Kávu nám doniesli relatívne rýchlo. Chuťovo káva bola celkom dobrá, pila som už aj oveľa lepšiu. Pre mňa káva, ktorá bola použitá na espresso bola prepálená, veľmi málo mlieka a taktiež aj cukru. Ku káve sme nedostali ani pohár vody, a žiaľ raz sa pošťastilo, že sme dostali umelohmotné poháre a v nich kávu. Po tejto skúsenosti som tu bola aj napriek tomu ešte raz. Skúsila som si tu dať čokoládu. Vidno, že táto kaviareň je viac zameraná na čokoládu, keďže pri čokoláde im nemám čo vytknúť.

Ako negatívum kaviarne dávam hlavne to, že personálu to veľmi dlho trvá, kým sa začnú zaujímať o nového klienta. Dosť mi chýba aj to, že pri čokoládových bonbónoch nemajú napísané ceny a človek sa musí pýtať, koľko ktorý bonbón stojí.

Atmosféra je tu celkom príjemná, vhodná na stretnutia alebo aj pracovné porady, pretože tu nie je veľmi rušno. Obsluha je veľmi zlá, nakoľko si Vás nevšíma.

 

Celkové hodnotenie kaviarne: 3, obsluha: 4, káva: 2, prostredie: 2

 

Otváracie hodiny: Pondelok až Piatok 09:00 – 22:00, Sobota 16:00 – 22:00, Nedeľa: 14:00 – 22:00

 

Adresa: Námestie osloboditeľov 80, 071 01 Michalovce

Google:

https://www.google.sk/maps/place/Bon+Bon+Cokoladovna/@48.7552434,21.9121401,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47393238969a80ff:0x898c516851574622!8m2!3d48.7552399!4d21.9143288

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokKaviareň Nedeľa Poprad
Ďalší článokMcCaffé Košice