Vždy keď prídu na návštevu do Brna hostia, rada ich zoberiem na poriadny “brunch” [branč] (slovo vzniklo spojením dvoch anglických slov breakfast – raňajky a lunch – obed). Tentoraz sme navštívili Kafec Brnenský. Kaviareň sa nachádza priamo v centre mesta, keďže sa trošku skrýva vo vedľajšej ulici ruch mesta neruší pri popíjaní kávičky.

dav

V ponuke nájdete klasickú ako espresso a cappuccino. Spomínané nápoje na báze espressa sa pripravujú z 15g kávy. Netradičné formy prípravy sú napríklad Aeropress, V60 Dripper alebo Chemex. Každý deň má Kafec na mlynčeku až 5 druhov kávy, takže si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník. Kvalita kávy sa nedá spochybňovať, keďže v kaviareň si praží kávu sama. KAFECZRNO je možné si kúpiť aj na domov. Môžete si vybrať z nasledujúcich:  COLOMBIA JAIMIE ARIZA, KENYA RUARAI, COSTA RICA MONGE GARCÍA, BURUNDI SHEMBATI.

Obsluha je veľmi profesionálna. Čašníci sú oblečený vo formálnom oblečení, čo dotvára super atmosféru a preto je vhodné využiť kaviareň aj na biznis stretnutia.

cof

V letných mesiacoch ponúka posedenie vo vonkajších priestoroch a v menu sa objavia zaujímavé osviežujúce drinky. Počas zimy zahrejú teplé nápoje ako napríklad Tatra – jablkový mošt s Tatranským čajom 52%.

Raňajkové menu si môžete vyskladať ako sa vám páči. V menu si zaškrtnete na čo máte práve chuť. Kombináciám sa medze nekladú.

Náš výber bol nasledovný. Pochutnali sme si na slaných i sladkých raňajkách a k tomu nesmela chýbať skvelá káva.

dav

Najvyššie poschodie kaviarne Kafec slúži ako coworking centrum. Priamo v centre Brna je k dispozícii kancelársky priestor, ktorý je možné si rezervovať na jeden deň alebo rovno na mesiac. V cene prenájmu stola je čaj a káva, čo hrdlo ráči.

Pobočky kaviarne môžete navštíviť v Zlíne a Plzni.

Kaviareň ponúka kurzy kávy, ktoré sa konajú v Brno alebo Zlíne. Na výber je z niekoľkých kurzov. Napríklad ochutnávka kávy, základy prípravy kávy, pokročilé prípravy kávy, cesta kavy od farmara do šálky, kurz šitý na mieru a iné.

Hodnotenie:    káva: 1

kaviareň: 1

personál: 1

https://goo.gl/maps/rK7VKA7eWfk

Pre priblíženie mapy, kliknite na odkaz vyššie.