Dnes by som vás chcela zobrať na miesto, ktoré navštevujem už pravidelne. Je to v celku nové miesto, existuje len asi 1 či 2 roky. Takže to patrí ešte medzi naše novinky. Nachádza sa táto kaviareň v obci s menom Kanianka. Ak hľadáte pokoj, tak to bude niečo pre vás. V tejto obci sa nič nedeje, je tu ticho a pokoj. Čo je aj dobré, no aj dosť nudné. Našťastie, nachádza sa tu táto kaviareň, ktorá túto obec trošku povýšila vyššie. Kanianke je najväčšia obec v okrese Prievidza, takže bolo aj na čase.

Kaviareň nájdete v dolnej časti obce, pri činžiakoch. Konkrétne v jednom z ich. Sú to bývalé priestory Jednoty. Ak prídete zo strany Prievidze, tak odbočíte hneď v pravo. Autom sem radšej nechoďte, keďže nemáte kde parkovať. Celá dolná časť obce je posiata žltými čiarami, takže by ste riskovali pokutu. Pozor na to! Radšej peši. Ak už chcete veľmi s autom, tak parkovanie je pri obecnom úrade alebo pri kostole.

Kaviareň je veľmi útulná a nefajčiarska. Fajčenie je povolené len vo vonkajších priestoroch.  V pozadí vždy hrá aktuálna hudba, ktorú púšťajú pracovníci v kaviarni, takže fakt ide vždy o novinky. Je veľmi minimalistická, no veľmi príjemná. Je v takom staršom, priemyselnom štýle. Mne sa to veľmi páči. Stoly sú drevené. Majú otvorené cez týždeň od 10:00 do 22:00, piatok a sobota do 24:00 hod a nedeľu od 14:00 hod do 22:00 hod Robia rôzne akcie, takže niekedy je možnosť aj rezervácie. Boli tu rôzne koncerty, vianočné posedenia a určite ja na Silvestra. Vstupné býva vždy len pár euro.

Samotná kaviareň ponúka okrem hlavnej miestnosti, kde je aj bar, ponúka aj fajčiarsku miestnosť, rovnako aj detský kútik. Tiež tam sú stoly aj pre viac ľudí, no aj dvojky. WC je tiež k dispozícii a je v rovnako štýle. Veľmi príjemné prostredie. Nachádza sa tam vyvýšené miesto, kde nájdete ak krb a gauč s kreslami.

Kaviareň má v ponuke rôzne druhy káv. Ja som si dala Café Latte Machiatto a kamarátka si dala klasickú zalievanú kávu. Ako môžete vidieť aj na fotke, tak káva je veľmi lacná a zalievaná káva stojí 1,10 – pričom dostanete ja mlieko a keksík, cez Vianoce perník. Moja stála 1,70, čo je tiež super cena. Chuťovo káva bola výborná a nemám jej čo vytknúť. Okrem kávy som aj ja dostala vodu, na požiadanie dostanete ja slamku a keksík je samozrejmosťou.

V ponuke je tiež ale aj alko či nealko. Rovnako aj miešané nápoje, teplé nápoje alebo aj rôzne drinky. Tiež tam nájdete sladké aj slané pochutiny. Rovnako aj riadne jedlo ako panini alebo hot-dog či grilovaný encián. Stačí si vybrať. Čo sa týka cien, tak to je tiež veľmi dostupné. V kaviarni sa nachádza aj wifi, takže na prácu ako stvorená, no treba prísť ráno, lebo inak je tam dosť plno. Ono je to žiadané, keďže v okolí nič iné takéto nie je. Heslo na Wi-fi vám povedia na požiadanie alebo je to „pocitdomova“, ale pšssst! J

Obsluhe vôbec netrvá dlho, kým pri vás prídu. Rovnako aj vybavenie objednávky netrvá dlho. Vždy do 5 minút a to je čo povedať. Stíhajú aj keď je málo ľudí, no aj keď majú už plno. Väčšinou sú tam dvaja, no večer je väčšia obsluha. Teraz pridali aj nové sily, takže bude to ešte rýchlejšie.

Celkové hodnotenie je veľmi kladné. Za mňa vám túto kaviareň môžem odporučiť. Káva bola na jednotku, obsluha rovnako na jednotku a prostredie tiež. Jednoducho si ma to všetko získalo a všetko je na jednotku!

Otváracie hodiny cez týždeň od 10-22h piatok a sobotu od 10-24h v nedeľu od 14-22h

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Hygge/@48.811654,18.5814424,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xd032c629433da2b6!8m2!3d48.811654!4d18.5814424