Na ceste z Vysokých Tatier sme si urobili prestávku v Liptovskom Mikuláši. Toto okresné mesto je považované za centrum stredného Liptova. Liptovský Mikuláš sa mi páči a vždy sa tam rada zastavím. Zašli sme si na obedové menu do Hotela Európa, poprechádzali sme sa námestím a keďže bolo krásne počasie, okúsili sme aj zmrzlinu. Obdivovali sme pamiatky mesta a popritom sme hľadali nejakú kaviareň, až sme natrafili na Karmu.   Samozrejme, mám na mysli kaviareň Karma.

Karma Coffee je kaviareň a zároveň pražiareň kávy priamo v centre Liptovského Mikuláša. Je to maličká, ale veľmi útulná kaviarnička. Z tohto miesta je cítiť neskutočný pokoj a pohodu. Vzhľadom k tomu, že slnko prekrásne hrialo, usadili sme sa na terase kaviarne. Táto teraska je ozaj miniatúrna. Nájdete na nej tri sklené stoly s bledohnedými ratanovými stoličkami. V strede terasy sa týči jeden jediný slnečník. Za veľmi nápadité považujem ukotvenie slnečníka, ktoré pozostáva z kávových vriec, čo zdôrazňuje skutočnosť, že sa nachádzame práve na terase kaviarne. Terasa taktiež ponúka zaujímavé výhľady na námestie, odkiaľ máte možnosť pozerať napríklad na župný dom, fontánu Metamorfózy alebo na rímskokatolícky kostol sv. Mikuláša.

Pod zámienkou, aby som si mohla prezrieť vnútorné priestory kaviarničky, som vošla dovnútra a oslovila čašníka s otázkou, či je terasa s obsluhou alebo treba vytvoriť objednávku priamo v kaviarni. Čašník bol veľmi príjemný a povedal mi, že si náš všimol, nech si idem sadnúť a hneď nám prinesie ponukový lístok. V útrobách kaviarne som si ako prvé všimla tapetu, ktorá imitovala knižnicu. Na stenách je tiež drevený obklad a čierna tabuľová tapeta, ktorá je vhodná na písanie.

Veľmi sa mi páči ako tapetu pútavo dotvorili kriedou, čo pekne oživuje priestor. V rohu miestnosti sa nachádza tyrkysová pohovka s kreslami. Ostatné sedenie pozostáva z drevených stolov a stoličiek, ktoré až tak pohodlne nepôsobia, ale zdanie častokrát klame. Jediné, čo by som kaviarni vytkla, je podlaha, volila by som inú. Dominantou tejto kaviarne je z môjho pohľadu barový pult, ktorý pôsobí jednoducho, ale veľmi vkusne. Pozornosť isto upúta aj prevedenie stropu s kávovým motívom. Za dizajnový kúsok považujem zvolené osvetlenie.

O malú chvíľku prišiel čašník s fľaškou vody a  nápojovým lístkom, ktoré malo mimochodom veľmi peknú, farebnú grafiku. V ponuke okrem iného mali široký výber kávových nápojov. Z lákavej ponuky ma zvádzalo Affogato, ktorého súčasťou je aj vanilková zmrzlina, ale nakoniec som odolala pokušeniu. Objednali sme si sme si cappuccino v hodnote 1,80€. Cappuccino bolo servírované v elegantných modrých šálkach. Pena cappuccina mala srdiečkovú dekoráciu. Vždy obdivujem tieto „umelecké diela“ na svojom cappuccine.

Káva bola vskutku fantastická. Keď sa prišiel čašník opýtať, či je všetko v poriadku a nemáme chuť na nejaký dezert, pri tej príležitosti som sa ho spýtala, akej značky je káva. Nakoľko som dovtedy nevedela, že sa jedná aj o pražiareň, prekvapilo ma, keď mi povedal, že si kávu pražia sami. Čašník bol milý, ochotný, ústretový a s úsmevom na tvári. Musím poznamenať, že s takýmto ľudským prístupom som sa už dlho nestretla. Preto musím dať pomyselný klobúk dole pred takýmto nadštandardným prístupom ku zákazníkovi. Až ma vietor opäť zaveje do týchto končín, určite s radosťou navštívim kaviareň Karma Coffee.

 

Adresa: Námestie osloboditeľov 75/14, 031 01 Liptovský Mikuláš

 

Otváracie hodiny: Po – Pia: 8 – 19, So: 10 – 19, Ne: 11 – 19

 

Celkovo hodnotím Karma Coffee: personál = 1+, káva = 1, prostredie = 2

 

Karma Coffee hodnotím známkou 1

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x47159930de80c85f%3A0x8e31cf01d6671257!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOHUjWIRIurcHQEnJaSDfMFZBw4fnHnbXPyxlaS%3Dw240-h160-k-no!5scafe%20karma%20liptovsky%20mikulas%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOHUjWIRIurcHQEnJaSDfMFZBw4fnHnbXPyxlaS&sa=X&ved=2ahUKEwiKuvfKgIrlAhWLDmMBHc2GBIAQoiowCnoECA4QBg