Patríte k cestovateľom, ktorí milujú spoznávanie nových kultúr, ľudí či miest a rovnako nepohŕdnu šálkou chutnej kávy? Po celom svete existuje veľa milovníkov kávy, ktorí otvárajú kaviarne alebo predajne kávy, len aby sa podelili o svoju lásku ku káve s ostatnými ľuďmi.

Pri cestovaní po svete je jednou z najväčších výziev každého milovníka kávy nájsť skvelé a jedinečné kaviarne v cudzích mestách a na neznámych miestach. Pripravili sme si pre vás článok, v ktorom vám prezradíme niekoľko tipov na krajiny, ktoré sú s kávou späté a oplatí sa ich navštíviť. Nezabudnite však pred dovolenkou či výletom do zahraničia na cestovné poistenie, ktoré je určené pre každého, kto chce vylúčiť riziko finančných ťažkostí v prípade neočakávaných udalostí.

Etiópia

Každý správny milovník kávy vie, že Etiópia je považovaná za „rodisko kávy“. Na etiópskej káve je najlepšie to, že viac ako 90% farmárov pestuje kávovník bez akýchkoľvek chemikálií, len s použitím tradičných metód. Vedeli ste o tom? V uliciach krajiny sa nachádza veľmi veľa kaviarní, ceny kávy sú však pomerne rôznorodé. Ak uvidíte v niektorej kaviarni veľa ľudí, znamená to nielen výbornú kávu, ale aj dostupné ceny. Etiópsky životný štýl a kultúra vychádzajú výlučne z lásky ku káve. Vo väčšine domov sa koná kávový obrad, vždy večer po jedle a trvá viac ako jednu hodinu. Pre každého cudzinca a milovníka kávy je veľkým zážitkom zúčastniť sa ho.

Viedeň 

Hlavné mesto Rakúska je známe nielen krásnymi historickými pamiatkami, ale aj kaviarenskou kultúrou. V meste sa nachádza naozaj veľa kaviarní, od tradičných kaviarní, ako je Café Schwarzenberg, ktorá bola založená v 19. storočí, až po progresívne hipsterské kaviarne, ako  napríklad burg.ring1. Každý si v meste nájde kaviareň, v ktorej bude chutiť káva jedinečne a nebude sa mu chcieť odtiaľ odísť. Neváhajte a urobte si výlet do susedného Rakúska hneď ako to bude situácia dovoľovať. Prídete si tam na svoje!

Miláno

Medzi najobľúbenejšie talianske kávové nápoje patrí espresso, cappuccino či macchiato. Vedeli ste, že práve kultúra kávy v talianskom hlavnom meste inšpirovala bývalého riaditeľa spoločnosti Starbucks Howarda Schultza? Medzi najvýznamnejšie kaviarne v Miláne patria Orsonero, Marchesi, Taglio, Caffé Napoli či Moleskine Café. Nech už navštívite ktorúkoľvek z nich, zážitok ktorý sa vám tam v spojitosti s kávou naskytne, vás doslova dostane.

São Paulo

Brazília je za posledných 150 rokov najväčším svetovým producentom kávy, je známa najmä vďaka svojej káve Arabica a Robusta a je jedným z najlepších cieľov pre každého milovníka kávy. São Paulo je domovom mnohých kaviarní a pražiarní. Od tradičných skvostov ako Sofá Café, Café Floresta a The Little Coffee Shop po moderné kaviarne ako Beluga a Octavio. Ručíme vám, že krajina vás dostane nielen svojou neopísateľnou atmosférou, ale aj ponukou tej najlepšej kávy na svete.

Medzi ďalšie ciele, ktoré sa oplatí navštíviť, patrí Kuba, Portugalsko, Fínsko či Kolumbia. Ktoré zo spomínaných miest by ste radi navštívili? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom. Sme zvedaví.