Musím sa hneď v úvode priznať, že kaviareň Thalmeiner je už niekoľko rokov mojou obľúbenou kaviarňou v Trnave. Ak ste v nej už boli, určite mi rozumiete a ak nie, jednoznačne vám odporúčam navštíviť ju.

Výborná poloha 

Kaviareň sa nachádza vo výbornej polohe priamo v centre Trnavy na Trojičnom námestí. Určite ju neprehliadnete. Kedysi sme si na voľný stôl radi počkali. Dnes je však kaviareň rozšírená o krásne a veľké priestory, takže si miesto nájdete s istotou vždy.

Útulné prostredie vhodné aj pre “páriky”

Pôvodná časť kaviarne je veľmi útulná. S tlmenejším svetlom, gaučami a s regálom kníh je ako stvorená pre zaľúbený párik alebo pre kamarátky po náročnom dni v práci. Nová časť je svetlejšia, nachádzajú sa v nej stoly so stoličkami a navrhla by som ju kľudne aj na pracovné stretnutie.

Fantastické cappuccino! 

Mnou objednané cappuccino nie len chutilo, ale i vyzeralo ako vždy – fantasticky. Za takto krásne naservírované a chutné cappuccino zaplatíte len 1,90 €.

Niečo pod zub musí byť!

K nápoju si môžete objednať i z ponuky sendvičov. Môj favorit v Thalmeineri sú však chlebíky s domácimi nátierkami. Ponuku zákuskov a koláčov si môžete prezrieť v presklenej vitríne na bare podniku. Neočaria len váš zrak, ale i chuťové poháriky. Za zmienku podľa mňa stoja i vynikajúce domáce limonády a pre ranostajov vrelo odporúčam raňajky v Thalmeineri. Každý z vás si z ponuky určite bude vedieť vybrať. Veľmi sa mi páči, že v Thalmeineri je takmer všetko domáce, vynikajúco pripravené a naservírované priam s láskou.

Zhodou náhod sme sem tentokrát zavítali 21. novembra, kedy kaviareň Thalmeiner oslavovala krásne šieste narodeniny a chcela ich osláviť aj s nami – hosťami. Ako vždy usmiati, dobre naladení a ochotní čašníci nám ponúkli pohár prosecca. Ku kávičke či čaju sme v tento deň okrem pohára vody dostali namiesto tradičnej domácej sušienky malý sladký venček, ktorý chutil vynikajúco.

Čisté toalety 

Nielen priestory, ale aj toalety sú v Thalmeineri štýlové a zároveň vždy čisté. Veľmi kladne hodnotím košíček s kozmetikou na dámskych toaletách. Je to ďalší bod, pri ktorom vidno, že kaviareň myslí na svojho zákazníka. Jediné drobné negatívum vidím v tlmenom svetle, pri ktorom si žena ťažšie upraví make-up.

Celkový dojem

Celkovo na mňa kaviareň vplýva priam noblesne. O zákazníka je postarané na najvyššej úrovni a cíti sa tu skutočne príjemne.

Kaviareň Thalmeiner hodnotím na jednotku s hviezdičkou a odporúčam každému.

Poloha: Trojičné námestie 4, 917 01 Trnava

https://www.google.sk/maps/place/Thalmeiner/@48.3779909,17.5859242,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x4fd1eca5b957416e?sa=X&ved=0ahUKEwjovuiOjdLXAhWPyRoKHWENCwMQ_BIIfjAK