Prechádzali sme sa po Námestí SNP vo Zvolene. Námestie Slovenského národného povstania vo Zvolene patrí medzi najrozľahlejšie námestia na Slovensku. Námestie je orientované severo-južným smerom ku Zvolenskému zámku. Námestie je pekne upravené a čisté. Ja osobne som obdivovala aj fontánu. Milovníci pamiatok na tomto námestí objavia samozrejme Pamätník SNP, Kaplnku Božieho tela, Kostol svätej Alžbety z rokov 1244 – 1250 a v neposlednom rade Evanjelický kostol svätej Trojice. Po príjemnej prechádzke sme sa vybrali na šálku dobrej kávy.

Pre svoje kávičkovanie sme si vybrali Jadran Caffe, ktoré sa nachádzalo priamo na spomínanom námestí. Kaviareň nielen svojím názvom pripomínala prímorskú kaviareň. Na letnej terase bolo vysadených veľa exotických paliem. Tak sme neváhali a posadili sme sa na letnej terase, aby sme si túto dovolenkovú atmosféru mohli vychutnať plnými dúškami. Terasa bola zariadená jednoduchým pohodlným ratanovým nábytkom a doplnená o vankúše. Okrem paliem ju zdobili aj črepníkové kvety. Táto terasa ponúkala krásny výhľad nielen na námestie SNP, ale aj na Zvolenský zámok. Slniečko v tento júnový deň krásne svietilo a nám ku šťastiu nebolo viacej treba. Hneď ako som vošla do interiéru kaviarne, tak  ma uchvátil barový pult so širokou ponukou lákavých koláčov a zmrzliny. Kaviareň je ladená do zemitých farieb. V miestnosti sa nachádzajú aj horčicové a tyrkysové sedačky, ktoré do kaviarne vdychujú život. Dizajnovým doplnkom je bezpochyby zaujímavá dlažba na podlahe. V kaviarni mysleli aj na najmenších a vytvorili tam malý detský kútik, čo ocení nejeden rodič. Na stenách sú obrazy s kaviarenskou tematikou a obrazy so živým machom. Kaviareň je zariadená moderne a príjemne. Veľmi sa mi zapáčil citát, ktorý bol napísaný na nástenke a zároveň sa odzrkadľoval v zrkadle: „Žiadna káva neulahodí vašim ústam, ak jej vôňa najprv nepošle sladký pozdrav vášmu nosu.” Ward Beecher.

Kaviareň v centre mesta má bohatú ponuku alkoholických, nealkoholických, teplých nápojov, koláčov a zmrzliny a rôzne iné pochutiny. Zo širokej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 1,90€. Kávu vedia samozrejme pripraviť v bezkofeínovej a bezlaktózovej verzii a tiež si kávu môžete zobrať aj so sebou. Cappuccino bolo servírované na striebornej tácke v elegantnej bielej šálke s pohárom vody, cukrom a drobnou napolitánkou. V kaviarni pripravujú kvalitnú taliansku kávu. Káva bola dobrá a lahodná. Čašníčkam síce istý čas trvalo, než nás obslúžili, ale na druhej strane musím dodať, že letná terasa bola pomerne plná. Personál bol celkovo milý a príjemný. Neviem s istotou povedať, že až budem niekedy v budúcnosti vo Zvolene, navštívim znovu kaviareň Jordan Caffe, ale isto nie z dôvodu, že by sa mi tam nepáčilo, práve naopak. Lenže toto Zvolenské námestie ponúka toľko možností na kaviarenské zážitky, že by bola škoda nevyskúšať zasa niečo nové. Jordan Caffe sa mi veľmi páčilo a ak ste tam ešte neboli, vrelo odporúčam vyskúšať túto kaviareň s prímorskou atmosférou.

Adresa: Námestie SNP 14, 960 01 Zvolen

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 21, Pia: 8 – 22, So: 9 – 22, Ne: 9 – 21

Jadran Caffe hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 1-

Jadran Caffe celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x471537f98640765d%3A0x4b304ea91b899ac8!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNJLliLTnFn9QkkkJc7iGR-204Dq5UCM4JpzXEO%3Dw120-h160-k-no!5sJadran%20Caffe%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNJLliLTnFn9QkkkJc7iGR-204Dq5UCM4JpzXEO&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwivicyCiI_3AhXdQfEDHf4TDesQoip6BAhREAM