Je nedeľa a vy už máte zjedený obed aj s dezertom? V kine ani v televízii nič nedávajú a vy neviete ako stráviť toto januárové chladné popoludnie a nakopnúť sa pred nadchádzajúcim pracovným týždňom? Čo takto si skočiť na kávu s kamarátmi do Euphória Café v obchodnom centre Tulip v Martine? Kaviareň poteší najmä nefajčiarov. Vo vnútri je totiž zakázané fajčiť. Sedenie je veľmi príjemné.

Máte na výber od vysokých barových stoličiek cez klasické stoličky a pohodlné lavice až po moderné kreslá s vysokou opierkou na hlavu. V teplejších mesiacoch je otvorená aj terasa s výhľadom na rieku Turiec. Vďaka svojmu dizajnu pôsobí naozaj útulne a na chvíľu dokonca zabudnete, že sa nachádzate v obchodnom centre. Vedľa mňa sú staré presklené dvere polepené čiernobielymi obrázkami žien pijúcich kávu a predo mnou stena z umelých kvetov. Stoly sú drevené a tak celý interiér pôsobí celkom prírodne. Pre niekoho možno gýč, pre mňa veľmi. Nečakáme dlho a príjemný personál je ihneď pri nás. Škoda, že sme nestihli otvoriť ani nápojový lístok, ktorý by potreboval zjavnú rekonštrukciu. Niektoré stránky držali len vďaka lepiacej páske a výber tiež nie je najprehľadnejší. Niektoré druhy káv sú vyobrazené na predných stranách ponukového lístka, niektoré nie.

Aj preto sme sa opýtali na odporúčanie tej najlepšej. Ihneď sme sa dozvedeli, že v ponuke je káva značky Pascucci. Rozhodujem sa medzi Confusso Caramel a Ciaobello Pistacchio. Vyhráva karamelová aj vďaka amaretovým piškótam, ktoré sú vyobrazené na titulnej strane lístka. Väčšinou si vyberám klasickú horkú bez cukru a mlieka, ale tentoraz má káva zastúpiť aj dezert, preto mi nadmerné množstvo cukru a šľahačky neprekáža. O chvíľu je káva na stole. Hľadám v nej amaretové piškóty ako aj čokoládový toping. Zbytočne. Vidím pár rozdielov s vyobrazenou kávou. Chuťou však nesklamala. Na tácke je aj pohár sódy, čo považujem dnes za samozrejmosť. Aj napriek tomu si objednávame ešte niečo osviežujúce. Moju obľúbenú uhorkovú limonádu nemajú. Čašníčka odporúča grepovú. Nie je to však ani fresh ani limonáda. Skôr opäť sóda s kusmi grepu a citróna s kôrou.

Nápoje teda hodnotím celkovo na 3, pričom 1 je najlepšia známka a 5 najhoršia. Nabudúce vyskúšame aj pizzu, tá je tu vraj fakt dobrá a mnoho zákazníkov okolo nás si ju objednáva. Vraj ju robia aj na donášku. Euphória Café často spája príjemné posedenie pri káve s kultúrnym programom, ako napríklad s líčením pre dámy alebo hudobným sprievodom. Veľakrát slúži aj ako medzizastávka na ceste do kina alebo ako oddych po dlhých hodinách nakupovania. Toalety tu však nenájdete. Nachádzajú sa ale na rovnakom poschodí. Táto kaviareň síce nepatrí medzi moje obľúbené, v budúcnosti ju však ešte určite navštívim.

 

link na google maps:  https://www.google.com/maps/place/Euph%C3%B3ria+Caf%C3%A9/@49.085391,18.9219439,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714ff375a7a365b:0x89e0bc4acd312d71!8m2!3d49.085391!4d18.9241326

 

značka kávy: Pascucci