Na kávičku sme sa vybrali do kaviarne City Cafe. Kaviareň sa ukrýva v trojhviezdičkovom rovnomennom hoteli City. Tento hotel sa nachádza priamo na pešej zóne kúpeľného mesta Piešťany. Neďaleko hotela nájdete kúpeľný ostrov alebo mestský park. Veľkou výhodu hotela je, že má bezbariérový prístup na všetky svoje poschodia. Je vhodný pre klientov, ktorí tam prišli pracovne, ale aj pre klientov, ktorí prišli za oddychom. Hotel City má konferenčnú miestnosť, v ktorej usporiadajú rôzne podujatia pracovného, spoločenského alebo rodinného charakteru.

City Cafe sa rozprestiera na vyvýšenom poschodí spomínaného hotela. Toto vyvýšenie tak zabezpečuje nádherné výhľady na centrum mesta. Z kaviarne máte výhľad napríklad na hotel Eden, hotel Jalta, Zuckmann Villu, ale aj piešťanský Most zaľúbených. Tieto scenérie si môžete vychutnať cez krásne veľké oblúkové okná. Tieto okná do miestnosti púšťajú dostatok slnečných lúčov. Priestor je ladený najmä v šedých a hnedých odtieňoch. Na sedenie si môžete vybrať pohodlnú pohovku, kreslá alebo stoličky. Na každom stole bol v jednoduchej vázičke jeden tulipán, to pôsobilo veľmi príjemne. Po celej miestnosti je pekná hnedá podlaha. Steny sú vymaľované na žlto a skombinované kamenným obkladom. Kaviareň disponuje veľkým barovým pultom. V letných mesiacoch nájdete pred touto kaviarňou pár stoličiek a stolov, takže si svoj obľúbený nápoj môžete vypiť priamo na námestí. No terasou by som to posedenie nenazvala.

V tejto kaviarni sme boli už asi trikrát. Musím poznamenať, že kaviarenské prostredie je veľmi príjemné, ale… Áno, je tu to ale, pretože káva v tejto kaviarni mi, žiaľ, vôbec nechutí. O tom, že podávajú taliansku kávu značky Musetti niet pochýb, pretože ich reklamné prospekty nájdete po celej kaviarni. Luigi Musetti založil v roku 1934 „La Casa del Caffé“, obchodík s kávou na ulici Via Garibaldi 14 v centre mesta Pacenza. Musetti trpezlivo a starostlivo pripravoval svoju prvú značkovú kávu v malom pražiacom stroji a predával ju verejnosti. Výber značky Musetti považujem za dobrú voľbu, zádrheľ bude v samotnej príprave kávy. Milo vás však prekvapí cena za kávu, pretože sme si objednali cappuccino v cene 1,30€ a caffé latte za 1,50€. Čiže ceny v tejto kaviarni sú viac ako priaznivé. Lenže káva je na môj vkus veľmi silná. Preto som si po predošlých skúsenostiach skúsila objednať caffé latte, nakoľko som predpokladala, že keď mi do kávy pridajú viac mlieka, tak bude káva jemnejšia. Opak bol pravdou, pretože caffé latte mi naservírovali ako čiernu kávu s hustou penou mlieka na vrchu. Musím sa priznať, že s takouto prípravou caffé latte som sa doteraz ešte nestretla. Kávu som pre jej silnú chuť nechala nedopitú. Ku káve nám naservírovali aj veľký pohár vody, za čo majú pomyselný bod k dobru. Taktiež ponúkajú rôzne nápoje, zákusky, ako aj značkové vína Novosedly z Českej republiky.

Keď som išla zaplatiť za naše kávy, čašníčka sa ma spýtala, či mi môže vydať v drobných, tak som povedala, že áno. Lenže som nevedela, že pod pojmom drobné sú myslené centy, čiže som svoj výdavok dostala doslova v 50, 20 a10 centoch. Tým, že som predtým povedala, že to môže byť v drobných, tak som to už potom nechala tak. Bonusom bolo, že doma, keď som chcela drobné hodiť do pokladničky, som zistila, že mi vydala o 1€ menej. Takže namiesto 3€ som zaplatila 4€. Samozrejme, nič sa nestalo a to podotýkam len na pobavenie. Čašníčka bola veľmi mladá, takže bola jej roztržitosť pochopiteľná, inak bola milá a snaživá. V City Cafe sa naozaj sedí veľmi pohodlne, čas ako keby tu inak bežal. Ak tejto kaviarni dám ešte jednu šancu, musím poznamenať, že kvôli káve to určite nebude. Koniec – koncov, veď majú vo svojej ponuke aj iné nápoje.

Adresa: Winterova 35, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 18

City Cafe hodnotím: personál = 2, káva = 3-, prostredie = 2

City Cafe celkovo hodnotím známkou 2-

Link na maps:

https://www.bing.com/maps?v=2&pc=FACEBK&mid=8100&rtp=%7Epos.48.58855_17.83711_Hotel+City-+Caf%C3%A9+City+Pie%C5%A1%C5%A5any&cp=48.58855%7E17.83711&lvl=16&sty=r&rtop=0%7E0%7E0%7E&mode=D&FORM=FBKPL6&mkt=en-US