Pred istým časom sme v Senici objavili cukráreň Eiscafe Delikana. Odvtedy sme v nej boli už viackrát. Cukráreň sa nachádza priamo v centre mesta. Delikana má sieť svojich cukrární po českej aj slovenskej republike.

Dokonca sme jednu z ich prevádzok navštívili aj v Břeclave. Zaujalo ma, že vydávajú vlastný magazín, z ktorého sa človek o Delikane dozvie naozaj veľa. Delikana je spoločnosť, ktorá má dlhoročnú tradíciu na trhu. Ako som sa mohla dočítať, ako prvú otvorili svoju prevádzku v Břeclave ešte v roku 2003, postupne sa k nej pridávali ďalšie predajne. Cukráreň Eiscafe Delikana sa zaoberá vlastnou výrobou zákuskov, tort, zmrzlín, ale aj obložených chlebíčkov. K výrobe používajú moderné talianske receptúry, ale tiež čerpajú z českej a slovenskej klasiky. Inšpiráciou pre Eiscafe Delikana sú rôzne svetové výstavy. Hlavným cieľom spoločnosti Delikana je ponúknuť svojím zákazníkom vždy čerstvé a kvalitné výrobky. Uprednostňujú tradičné suroviny – čerstvé smotany, poctivé maslá, kvalitné ovocie a podobne. Zákusky vyrábajú ručne, a to nepretržite sedem dní v týždni. Za veľmi dobrý a premyslený nápad považujem, že majú vlastný internetový obchod. V pohodlí domova si môžete vybrať z danej ponuky zákuskov, tort, ale i chlebíčkov. Stačí si len zvoliť termín, kedy sa pre svoju objednávku zastavíte. Dopredu zaplatíte kartou a tovar si prevezmete vo vami zvolenej prevádzke či už na Slovensku alebo v Česku. Je to veľká pomoc pri plánovaní nejakej rodinnej oslavy, alebo akejkoľvek inej akcie.

Priamo v cukrárni Eiscafe pripravujú francúzske palacinky, šaláty, zmrzlinové poháre, miešané nápoje a veľa iného. Pre skvelý štart do dňa Delikana ponúka raňajky, a to napríklad toasty, miešané vajíčka, hemendex alebo zdravšiu variantu – jogurt s müsli. Kávu ponúkajú čerstvo praženú vo viacerých variantoch. Káva je špeciálne pražená pre ich sieť predajní. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino, ktoré malo vyššiu cenu 2,20€. Celkovo sa mi v Eiscafe Delikana zdali ceny dosť vysoké, ale za poctivé výrobky si človek musí priplatiť. Cappuccino malo jemnú, vyváženú chuť a veľmi hustú penu. V Delikane si môžete vychutnať výhradne kávu talianskej značky CaffeL’Antico. Korene značky L’Antico siahajú až niekde do roku 1880, kedy sa Ambrogio Cagliari rozhodol zasvätiť svoj život káve. Kvalita kávy v Eiscafe Delikana je ovplyvnená viacerými faktormi – výberom odrody, dobrým zberom, šetrnou prepravou, pražením, chladením, skladovaním a, samozrejme, ich vlastnou prípravou a servírovaním. Kávička bolo vskutku výborná, veľmi sme si na nej pochutili. Ku káve podávajú minerálnu vodu. Zo zákuskov sme ochutnali punčový rez a môj obľúbený špic. Zákusky, čo sme mali možnosť chutnať, boli dobré. Mala som pocit, že čašníčky skôr čakajú, že si prídete objednať k pultu, ale uznávam, že nakoniec nás prišli obslúžiť až k stolu. Zaplatiť sme však išli k baru. Inak boli čašníčky milé.

Všetky zo siete cukrární Eiscafe Delikana v sebe nesú rovnaký nádych. Typická farba pre Delikanu je jednoznačne červená. Ak mám byť úprimná, konkrétna prevádzka v Senici ma nejako extra neokúzlila. Predajňa je síce pekná a čistá, ale podľa môjho vnímania veľmi strohá. Z môjho pohľadu jej chýba akási útulnosť. Priestor je dosť veľký a je disponovaný do písmena U. Dominantou cukrárne je veľká vitrína, ktorá je vždy plná chutných zákuskov. Vitrína je prepojená s barovým pultom. Tento pult je v strede miestnosti a celý dej v cukrárni sa točí práve okolo neho. V miestnosti sú červené a béžové pohovky, ale aj čierne stoly a stoličky. Sedenie je pohodlné a príjemné. Na stenách sa nachádzajú zaujímavé obrazy, ktoré tento priestor dotvárajú a zjemňujú. Cukráreň Eiscafe Delikana disponuje aj peknou terasou, ktorú zákazníci v letných mesiacoch veľmi radi využívajú. Vďaka lahodnej chuti kávy sa do tejto cukrárničky isto vrátime.

 

Adresa: Hviezdoslavova 310/3, 905 01 Senica

 

Otváracie hodiny: Po – Štv: 8 – 19, Pia: 8 – 20, So: 9 – 20, Ne: 10 -19,

 

Celkovo hodnotím Eiscafe Delikana: personál = 2, káva = 1, prostredie = 3

 

Eiscafe Delikana hodnotím známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476cb520e18a3d3d%3A0x3a1009db59dbd982!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPsq6ApkaoBabuOtzL3XdwQtWk3xVjwr9cWZnzv%3Dw239-h160-k-no!5sdelikana%20senica%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPsq6ApkaoBabuOtzL3XdwQtWk3xVjwr9cWZnzv&sa=X&ved=2ahUKEwjexpqXhZfkAhUIL1AKHXYoCP0QoiowE3oECA8QBg