Počas sobotňajšej prechádzky pozdĺž rieky Váh sme zavítali do neďalekého hotela na kávičku. Mali sme chuť dožičiť si niečo výnimočné a vymaniť sa z ruchu každodennosti. Aby som bola presnejšia, navštívili sme Grand Hotel Sergijo. Tento prepychový štvorhviezdičkový hotel sa nachádza v kúpeľnom meste Piešťany, a to konkrétne v rekreačnej časti Sĺňava II. Za výhodu považujem, že sa hotel rozprestiera v prekrásnom pokojnom prostredí pri jazere Sĺňava. Grand Hotel Sergijo má skvelú lokalitu v blízkosti frekventovaného centra mesta Piešťany a svetoznámych kúpeľov. V hoteli Sergijo nájdete viacero zaujímavých zariadení ako napríklad kaviareň LA BELLA, LA REINE reštaurácia, Anglický LOBBY a CIGÁR BAR, Garden Grill Terasa. Človek by mohol mať pocit, že každá prevádzka je samostatná, ale opak je pravdou. Síce každý priestor má iné využitie, ale všetky miestnosti sú nevtieravo prepojené a tvoria jeden celok. LA BELLA je pekne dekorovaná kaviareň v talianskom štýle. LA REINE je luxusná reštaurácia s možnosťou usporiadania rôznych akcií, eventov a svadieb do 80 osôb. Anglický LOBBY a CIGÁR BAR je jedinečný bar v staroanglickom štýle s biliardom. Môžete tu ochutnať množstvo exkluzívnych koňakov a kubánskych cigár. Taktiež tam hostia nájdu šachový stôl, karaoke alebo miniruletu.

Usadili sme sa na Garden Grill Terase, táto pekná terasa ponúka počas teplých mesiacov posedenie vonku. Keď k nám prišiel čašník, ostala som mierne zaskočená, pretože na nás začal hovoriť po anglicky a neprestal ani vtedy, keď sme na neho prehovorili po slovensky. Uvedomujem si, že je to medzinárodný hotel, ale čašník, ktorý vie plynule aj po slovensky, by v takejto prevádzke nemal chýbať. Dokonca počas našej návštevy na nás prehovoril aj rusky. Nemôžem povedať, snažil sa byť ústretový, ale aj samotný servis mu dlhšie trval. Musím podotknúť, že na ponukovom lístku si nedali veľmi záležať, čakala by som o niečo dômyselnejšie prevedenie. Ponuku však majú pestrú, široký sortiment káv, dezertov, steakové menu, medzinárodné špeciality, grilované špeciality, ľahké šaláty, jarné a letné jedlá, čerstvé pizze. Niektoré z jedál ponúkajú len počas sezóny. Z danej ponuky sme si objednali cappuccino, kde cena 2,40€ skutočne prezrádzala, že sa jedná o medzinárodný hotel. Cappuccino bolo pekne naservírované, ale bolo podávané bez vody. Chuť cappuccina ma sklamala, nakoľko bolo dosť silné. Jednalo sa o známu značku talianskej kávy Lavazza. Aj napriek počiatočnému sklamaniu z kávy bolo posedenie na terase veľmi príjemné a atmosféra bola pohodová. Z terasy sme mali výhľad z jednej strany na detské ihrisko s altánkom a z druhej strany sme mali možnosť obdivovať prekrásnu fontánu. Okolo terasy bolo vysadených množstvo kvetov. Posedenie na terase pozostávalo z čiernych železných guľatých stolov a stoličiek, ale sedelo sa pohodlne. Na každom stole bola kvetinová dekorácia. Na terase sa tiež nachádza veľký pult na grilovanie. Môj pohľad priťahovala chladnička s rôznymi dezertmi. Na stole ma milo prekvapilo tlačidlo na privolanie personálu. Keďže sme chceli zaplatiť a čašník dlho nechodil, tak sme zazvonili na zvonček, aby sme ho privolali, ale akosi nezareagoval, tak sme nakoniec museli ísť aj tak zaplatiť do reštaurácie.

Za pýchu hotela považujem elegantnú vinotéku s ponukou vín francúzskych hercov Gérarda Depardieu a Pierra Richarda. Je to jediná vinotéka svojho druhu na Slovensku. Ponúka degustácie vín z kolekcie francúzskych hercov a ponúka príjemné posedenie v štýlovej vínnej miestnosti. Lákadlom pre hostí je aj letná terasas Whirlpool a vodnou posteľou, s možnosťou oddýchnuť si v záhrade. Letná terasa ponúka svoj vynikajúci priestor pre luxusné letné svadby v Altánkoch v štýle záhradnej párty. Človek by isto nepohrdol ani ich wellness centrom a doprial by si napríklad masáž. Aj napriek tomu, že Grand Hotel Sergijo je krásne a luxusné miesto s rôznymi možnosťami na relax a cítila som sa v ňom vskutku výborne, za šálkou kávy by som sa tam už určite nevybrala.

 

Adresa:  Odborárska 4113/7, 921 01 Banka-Ratnovská cesta

 

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 -22

 

Celkovo hodnotím kaviareň LA BELLA: personál = 2, káva = 3, prostredie = 1

 

Kaviareň LA BELLA hodnotím známkou 2

 

Link na Google maps:

https://www.google.sk/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5477ab3bed77%3A0x22dd47c6b985a007!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOq7j6z1q4eYNSCx3o0QTba1hy0nsbFsjFXn0iJ%3Dw160-h160-k-no!5shotel%20sergijo%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOq7j6z1q4eYNSCx3o0QTba1hy0nsbFsjFXn0iJ&sa=X&ved=2ahUKEwi40OHM0qLkAhXGKFAKHUWnDTIQoiowDnoECAoQBg

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCaffe Na Ćošku Srbsko
Ďalší článokEiscafe Delikana