Kaviareň A Caffe sa nachádza v malej bočnej uličke v centre mesta Michalovce. Kaviareň pozostáva z dvoch priestorov – letná terasa na hlavnej ulici, terasa vo dvore a vo vnútorný priestor. Pri kaviarni sa nachádza aj malé detské ihrisko. Kaviareň vo vnútri je pre nefajčiarov, a na terasách je vhodná aj pre fajčiarov. Vo vnútri je príjemné prostredie. Terasa, ktorá je na hlavnej ulici je pravidelne obsluhovaná, čiže nemôže sa stať, že si Vás nikto nevšimne.

Keď vojdete do kaviarne na pravej strane môžete vidieť barový pult, vedľa neho sa nachádza skrinka s koláčmi, zákuskami. Priestor kaviarne je vybavený kreslami aj stoličkami, v zadnej časti sa nachádza gauč. Vonku na terasách je príjemné posedenie v ratanových kreslách a stoličkách. Pri niektorých stoloch sa nachádzajú aj slnečníky. V kaviarni si môžete dať rôzne druhy kávy, raňajkové menu (panini), rôzne druhy limonád, vybrané druhy alkoholu a vína, pivo.

Ako veľké pozitívum kaviarne uvádzam príjemné tiché prostredie, milá obsluha. Kaviareň odporúčam predovšetkým mamičkám s deťmi, nakoľko je tu detské ihrisko a dvor je uzavretý a ďaleko aj frekventovanej cesty. Kaviareň je taktiež vhodná aj na príjemné posedenia pri kávičke. Ďalšie pozitívum kaviarne je to, že na každom stole môžete nájsť nápojový lístok, ktorý je prehľadne upravený, čiže človek sa tak dokáže veľmi dobre vyznať. Prípadne ak si neviete vybrať, obsluha Vám veľmi rada pomôže vo výbere.

V kaviarni som si sadla vonku na terasu, kde som mala výhľad na ľudí, ktorí sú v kaviarni. V tento deň tu bolo veľa mamičiek s deťmi. Obsluha mi doniesla veľmi rýchlo nápojový lístok, rýchlo som našla čo si dám a počkala kým príde znova obsluha. Ľudia, ktorí prídu do tejto kaviarne sa tu vždy bavia, sú spokojní, vychutnávajú si kávu. Obsluha je tu výborná, pretože čašníčka aj ochotne poradí pri výbere, porozpráva sa s vami.

Keď občas zájdem do tejto kaviarne, tak si tu dám cappuccino. Vždy som príjemné prekvapená, keď svoje cappuccino dostanem aj s nakresleným obrázkom. Tento krát to bol obrázok v tvare srdiečka. Pri cappuccine som mala na malej tácke aj pohár vody, ktorý som dostala bez opýtanie (každý zákazník dostáva ku káve vodu), dva druhy cukru (biely a hnedý trstinový), a sladké prekvapenie, ktoré bolo kávové zrnko v čokoláde. Pena na cappuccine bola vynikajúca. Cappuccino svojou chuťou bolo výborné, nebolo potrebné ani použiť dva cukre. Musím pochváliť, že v kaviarni majú veľmi štýlové a moderné poháre na kávy. Limonády ku káve majú tiež veľmi dobré.

 

Celkové hodnotenie kaviarne: 1, obsluha výborná: 1, káva: 1, atmosféra: 1

Adresa: Námestie osloboditeľov 73, 071 01 Michalovce

Google: https://www.google.sk/maps/place/Barrique+Pizza+%26+Grill/@48.756198,21.9158961,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x1cea654f0ec96648!8m2!3d48.756198!4d21.9158961