Táto úžasná kaviarnička je moja srdcová záležitosť a neodmysliteľná súčasť každého dňa. Nachádza sa neďaleko hlavného námestia v malom meste Vranov n/T v blízkosti ďalších kaviarní a reštaurácií. Síce vedie okolo hlavná cesta, aj napriek tomu je tam veľmi príjemná atmosféra.

Café moon ma očaril už pri prechádzaní okolo, svojou malou drevenou teraskou, veľkými oknami a celkovým vzhľadom. Hneď ako som vstúpila ohúril ma moderný ale veľmi príjemný vzhľad kaviarne s množstvom obrazov, doplnkov, kvetov a bytových dekorácií. Ako aj tematická výzdoba na Vianoce či Veľkonočné sviatky.  Priestor bol nedávno rekonštruovaný a zväčšovaný. Podnik je vhodný na romantické posedenie vo dvojici,  ale aj väčšie stretnutie.

Samozrejme okrem skvelej kávy, špecialít ako flat white, inverse cold cappucino, irish cofe… klasiky ako cappuccino s rôznou príchuťou alebo špeciálne levanduľové latte , máte k dispozícii výborné čaje, široký výber alkoholu a vín na úrovni. Čo mňa veľmi prekvapilo, majú veľký výber rumov rôznej značky vo vysokej kvalite, taktiež  chutné čapované pivo z malých pivovarov, limonády, drinky, v letnom období rôzne špeciálne nápoje a v neposlednom rade úžasnú belgickú a mliečnu horúcu čokoládu, do ktorej si môžete pridať rôzne pochutiny ako zmrzlina, orechy, mandle, marshmallow, oreo keksy, kokos, gaštanové pyré a hrozienka, jednotlivo alebo mix, kde samozrejme nechýba úžasná šľahačka. Každý deň ponúkajú sladké potešenie vo forme rôznych domácich  koláčikov z domácich surovín a bezlepkové koláčiky. Ku každej kávičke podávajú malú čokoládku.

Osobne ma veľmi potešilo raňajkové menu v podobe croissantu s nutellou alebo džemom a ku káve dostanete pohár džúsu zadarmo.

Kaviarnička organizuje taktiež rôzne degustácie vín či živé koncerty. Naposledy svojím vystúpením tieto priestory naplnil Thomas Puskailer.

V neposlednom rade musím spomenúť obsluhu, ktorá je vždy ochotná pomôcť, poradiť a splniť všetky vaše želania.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň obrovskou známkou 1.

Adresa: Duklianskych hrdinov, Vranov nad Topľou

 

https://www.google.sk/maps/place/CAF%C3%89+MOON/@48.8885686,21.6781273,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473ec89abd447611:0x579ec8fe593e7ae2!8m2!3d48.8885686!4d21.680316