Dobre známa kaviareň v centre Ružomberka, Café Bar Central ma hneď od jej vzniku zaujala a pravidelne ju navštevujem. Je umiestnená rovno na začiatku pešej zóny na pomerne frekventovanej  ulici Mostová.

Café Bar Central je v Ružomberku známy tým, že tam chodí rozsiahla komunita ľudí rôzneho veku a záujmov. Priestory vnútri kaviarne, pôsobia útulným dojmom a exteriér nenúteným primeraným vkusom.

V interiéry kaviarne sa nefajčí. Terasa je však fajčiarska a rozdeľuje sa na dve časti. Predná veľká terasa so šiestimi stolmi a zadná terasa so štyrmi stolmi. Predná časť ktorá je na obrázku vyššie je mierne uzavretá pred okolím, s príjemným výhľadom na časť mesta.

Interiér kaviarne je pomerne svetlý ladený v čiernobielych farbách a iných svetlých odtieňoch. Prostredie je veľmi príjemne a a priestranné. Človek sa tu môže stretnúť pracovne v dostatočnom  súkromí alebo prísť s kamarátmi a podebatovať .

Chuť kávy je fantastická. Kaviareň ponúka rôzne druhy kávy aj od lokálnych dodávateľov. Ku káve si človek môže dať  zákusok vo forme koláča alebo torty, ktoré sú vždy čerstvé. Rovnako tak si môže objednať zo širokého výbere limonád ktoré tu majú rôzne, vrátane špeciálnych príchutí typu levanduľovej  a ďalších ktoré sú vždy dobre ladené.

Moja kombinácia bola čerstvá torta, dva dcl pomarančového freshu a doppio lungo.