Viete, ako správne skladovať a uchovávať kozmetiku? Či už ide o krémy, make-up, alebo najrôznejšie séra, to, ako ich skladujete má vplyv na ich trvanlivosť. Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu udržať kozmetiku kvalitnú po dlhšiu dobu.

Všetky naše kozmetické produkty, najmä tie, ktoré sa aplikujú na tvár, si zaslúžia dobrú starostlivosť. To zahŕňa najmä spôsob, akým ich skladujeme a kde ich uchovávame. Vďaka tomu vám vydrží dlhšie. Vedeli ste napríklad, že väčšina sér by sa mala ideálne skladovať v chladničke?

So starostlivosťou o pleť do chladu

Väčšina pleťovej starostlivosti má konzistenciu krému, gélu alebo tekutého séra. Všetky takéto produkty sa odporúča uchovávať pri teplote do 12 stupňov, preto je pre nich ideálne držať ich v chladničke. Chlad a tma pomáha predĺženiu životnosti produktov. Príjemným bonusom je aj to, že chladivý efekt napomáha zmierňovať známky únavy, opuchov a tmavých kruhov pod očami. Najmä ráno je preto aplikácia studeného očného krému žiaduca.

Tip: V chladničke okrem starostlivosti o pleť môžete skladovať aj laky na nechty, ktoré pri nízkych teplotách nebudú tak rýchlo vysychať.

Make-upu tiež svedčí chladnička

Do chladničky môžete dať aj tekutý make-up, riasenku, tiene alebo aj lícenku. Rovnako ako v prípade produktov starostlivosti o pleť im chlad predĺži životnosť. Najlepšie je takto uchovávať už otvorené produkty, ale nezaškodí to ani tým, ktoré máte v zásobe a na použitie ešte len čakajú.

Kozmetika v kúpeľni

Pokiaľ nechcete alebo nemáte možnosť uchovávať všetku svoju kozmetiku v chladničke, snažte sa ju mať na suchom a tmavom mieste. Nechávať ju v kúpeľni síce nie je ideálna voľba, pretože vlhko a teplo môžu narušiť niektoré ingrediencie v produktoch a tým znížiť ich efektivitu, ale niekedy jednoducho nie je na výber. Ak teda máte svoje produkty uložené v kúpeľni, snažte sa ich skladovať v skrinke alebo na inom suchom a tmavom mieste. Skvelé sú napríklad organizéry a boxy do kúpeľne, ktoré navyše aj pekne vyzerajú a udržia vám vo všetkom poriadok.

Parfém nechajte na tmavom mieste

Veľa parfémov má nádherné flakóny, ktoré sú priam umením. Často nás tak láka mať ich niekde na očiach a kochať sa ich krásou zakaždým, keď okolo nich prejdeme. A často to tiež býva miesto, kam dopadá slnko. Parfémom ale práve toto umiestnenie veľmi nevyhovuje a skôr sa vyžívajú v tmavých priestoroch, kde im svetlo a teplo nemôže škodiť a meniť tak dokonca aj ich vôňu.

Púder nepatrí ani do chladničky ani do kúpeľne

Púdrové a sypké produkty by nemali byť ani v chladničke ani v kúpeľni. Vlhkosť im naopak skôr škodí, než by im pomáhala. Tieto produkty skladujte najlepšie mimo týchto priestorov, napríklad v kozmetickom stolíku v spálni, v organizéri, kde na ne nebude svietiť svetlo alebo napríklad v boxe na suchom mieste.

Väčšina riaseniek je nenáročných

Kozmetika ako sú riasenky, či napríklad fixačné spreje sú nenáročné a bez obáv ich môžete mať na temnejšom mieste ideálne s konštantnou teplotou. Nemusíte sa báť uschovať ich v skrinke v kúpeľni, dávajte si ale pozor na dátum spotreby a produkty po záruke už radšej vyhoďte a nepoužívajte ich.

 

Zdroj: Unsplash.com