V zahraničí pracuje pomerne veľa Slovákov. Na čas sa potom vracajú domov a potrebujú sa prihlásiť k dávke v nezamestnanosti. Buď do doby, než opäť vyrazia do zahraničia, alebo dovtedy, než si nájdu novú prácu na Slovensku. Automaticky sa na úradoch stretnú so žiadosťou na predloženie formulára U1.

Neviete, o čo sa jedná? Možno preto, že ešte pred časom šlo o formulár E301. Dnes už ho nájdete pod novým označením formulár U1. Toto tlačivo vystavuje zahraničná inštitúcia a u nás, na Slovensku, ho vyžaduje Sociálna poisťovňa. Je potvrdením doby poistenia v nezamestnanosti v zahraničí, pokiaľ dávku žiadate na Slovensku. Každý tak potrebuje získať aktuálne platný formulár U1 a poslať ho na príslušný zahraničný úrad k potvrdeniu.

Získajte formulár U1 s návodom na jeho vybavenie zadarmo

Nenechajte sa pripraviť zbytočne o peniaze. Firmy si za dokument U1 a jeho vybavenie účtujú desiatky €. Zvládnete to pritom aj sami a v podstate zadarmo. Ako získať zadarmo všetko k formuláru U1? Na stránkach blogu TJ-Legal nájdete rýchly návod, ktorý vám úplne zadarmo ponúkne všetky informácie, ktoré k vybaveniu tohoto dokumentu potrebujete. Firma sa špecializuje predovšetkým na odborné poradenstvo pre Nemecko, Rakúsko a Holandsko. Práve v týchto krajinách Slováci pracujú najčastejšie.

Ako vybaviť PD U1?

O vystavenie formulára môžete požiadať priamo Sociálnu poisťovňu. Ale pravdepodobne nepochodíte a stretnete sa s neochotou na jej strane. Lepšou možnosťou je už zmienené riešenie, kedy pošlete žiadosť o vystavenie formulára U1 na príslušný zahraničný úrad. Formulár sa posiela v cudzom jazyku. Môže vám vzniknúť náklad na poštovné či na telefonický hovor. Avšak podrobný návod, ako na získanie potvrdeného formulára PD U1 v Nemecku, v Rakúsku, v Holandsku a vo Veľkej Británii získate, ako už bolo povedané, od TJ-Legal zadarmo. Pozrite sa na príslušné URL a získajte potrebné informácie.