Halle an der Saale je rozlohou neveľké, ale o to milšie mesto východného Nemecka. Pokiaľ sa vám zdá, že ste o ňom už počuli, nemýlite sa. Študovala v ňom naša vedúca osobnosť národného obrodenia Ľudovít Štúr. V tomto študentskom mestečku každým rokom pokračuje v jeho tradícií i pár slovenských študentov.

Pokiaľ sem zavítate na návštevu alebo vás inšpirujem na výlet, určite sa okrem centra a hradu prejdite aj do štvrte Paulusviertel. Tu sa za rohom krásneho kostola Pauluskirche, nachádza príjemný a útulný café-bar Colonne Morris.

Komfortné sedenie vás milo prekvapí

Zvonku vás pravdepodobne neočarí a nepriláka, no o to viac ostanete prekvapení, keď predsa len vstúpite. Kaviareň je navrhnutá vo veľmi útulnom obývačkovom štýle. Staršie stoličky a gauče a zemité farby dotvárajú príjemnú atmosféru. Pokiaľ sa neplánujete zdržať, máte možnosť usadiť sa i k barovému pultu.

Pre fajčiarov i nefajčiarov

Kaviareň je rozdelená na nefajčiarsku a fajčiarsku časť. V tomto prípade sú však nefajčiari značne znevýhodnení. Vo fajčiarskej časti kaviarne sa nachádza omnoho väčšie množstvo pohoviek a kresiel a priestor pôsobí pohodlnejšie.

Rýchle dodanie objednávky 

Obsluha je príjemná a usmievavá, rada poradí a odporučí z aktuálnej ponuky. Vzhľadom na to, že kaviareň bola takmer plná, objednávku priniesli rýchlo, takže sme im odpustili čakanie na účet.

Množstvo druhov káv, z ktorých si nebudete vedieť vybrať 

V kaviarni sa podáva talianska káva značky Segafredo zanetti. Ja som si objednala cappuccino. Káva mala príjemne plnú a vyváženú chuť. Mlieko bolo dobre vyšľahané. Ku káve bol podávaný aj pohár vody a talianska sušienka s príchuťou amaretta. Všetky druhy kávy si môžete objednať i s bezlaktózovým či ovseným mliekom. Ku káve je podávaný len klasický biely cukor, ktorý si môžete sami nadávkovať z cukorničky.

V ponuke nájdete cez klasické espresso, cappuccino, latte s rôznymi príchuťami aj ľadovú kávu a v zimnom období si môžete pochutnať napríklad na horúcej čokoláde s marshmallows. Ako už bolo naznačené, ponuka sa mení s ročným obdobím, čo hodnotím veľmi pozitívne.

V kaviarni sa môžete naraňajkovať či naobedovať

Ku káve si môžete objednať domáce cookies, mufiny či koláče, no kľudne si pred kávičkou môžete dať aj ľahký obed či sandwich. Obľúbené sú taktiež raňajkové menu, ku ktorým taktiež nesmie chýbať dobrá káva.

 

Ceny sú maximálne primerané! 

Ako už názov café-bar naznačuje, kaviareň sa vo večerných hodinách mení na útulný bar a ponuka drinkov a chladených limonád je tiež veľmi príjemná. Cien sa určite nezľaknete. Východné Nemecko je častokrát lacnejšie ako naše krásne Slovensko a za cappuccino som zaplatila 2,20€.

Domáce prostredie kaviarne hodnotím pozitívne! 

Kávu i kaviareň celkovo hodnotím na výbornú. Horšiu známku by som dala len ošarpanému vstupu kaviarne. Turisti, ktorým kaviareň nebola odporučená, by sem pravdepodobne sami nezavítali.

Kaviareň rovnako ako mestečko Halle vrelo odporúčam. Obe vás očaria útulnosťou a domácim prostredím.

Adresa na facebooku: https://www.facebook.com/colonne.morris/

Poloha: Viktor-Scheffel-Straße 8, 06114 Halle (Saale)

https://www.google.at/maps/place/Colonne+Morris+-+Caf%C3%A9-Bar+im+Paulusviertel/@51.49331,11.9744601,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x6a9a44a823305f18!8m2!3d51.49331!4d11.9744601