Kaviareň Berg sa nachádza 20m od krásneho hradu v Kežmarku, takže okrem kávičky si môžete pochutnať aj na krásnom výhľade na hrad. Terasa funguje sezónne, takže kávu vonku na terase si môžete vychutnať do konca leta. Čo sa týka parkoviska, nachádza sa pár krokov od vstupu do kaviarne, a čo je úplne super – je zadarmo.

Kaviareň v centre mesta Kežmarok

Kaviareň sa nachádza priamo v centre mesta, takže ak by ste sa vybrali do Kežmarku autobusom, prípadne vlakom, kaviarničku máte priamo v meste cca 10-15 minút od stanice vlakovej i autobusovej.

Vkusný a elegantný priestor kaviarničky 

Pri vstupe do vnútorných priestorov kaviarne Vás oproti vstupu privíta bar, za ktorým sa od začiatku usmieval milý mladý personál. Kaviareň sa skladá z dvoch miestností a jedného salónika. Stoly a sedenie je usporiadané v rohoch miestností. Miestnosť  celkovo pôsobí veľmi elegantne a vkusne. Na každom stole boli umiestnené umelé ružové ruže, ktoré okrem toho, že nevoňali, vôbec nevyzerali ako umelé. Na stenách boli povešané obrazy. Zaujímavosťou je, že tieto obrazy boli na predaj.

Čerstvé zákusky musíte ochutnať aj vy!

Kávičku si tu viete vychutnať v kľude po celý deň. Nikdy to tu nepôsobí preplnene a v každej hodine si tu nájdete voľné miesto na sedenie. “Primo Aroma”, to je názov kávy, ktorú ponúkajú. Personál bol veľmi milý a pri výbere kávy nám rád pomohol. Vo svojom repertoári majú na výber široký výber káv od espressa, espressa lunga až po viedenskú kávu. Kávy ochutené alkoholom napríklad alžírska alebo írska káva.  Sklamalo ma, že írsku kávu nepripravovali ako kávový miešaný nápoj, ale servírovaná bola ako klasická káva espresso, kde bol vedľa na tácke pohárik s whisky. Ku každej objednanej kávičke sme dostali keksík a v ponuke bolo viacero zákuskov z dennej ponuky, ktoré boli vystavené vo vitríne pri bare.

Pre tých z vás, ktorí nemajú čas pri kávičke posedieť dlhšie, kaviareň Berg ponúka aj kávu so sebou tzv. „coffee to go“. Keďže začala jeseň a s ňou aj sezóna burčiakov, môžete si ich tu zakúpiť na litre. Dokonca ma prekvapilo, že v kaviarni ponúkali Pezinský burčiak. Takže na svoje si príde skutočne každý. Ponúkali aj teplé alkoholické nápoje ako napríklad varené vínko.

Chutná káva značky Primo Aroma

Ako som už spomínala, ponúkajú kávu značky Primo Aroma. Na prvý pohľad, káva  s nádhernou penou vo farbe orieškov a mahagónu. Výrazná aróma, v ktorej prevládajú jemné tóny horských bylín. Chuť je vyvážená a s dlhotrvajúcou chuťou po mliečnej čokoláde. Na počutie káva, ktorá nie je veľmi známa svojou značkou, ale chuťovo sa vie prirovnať k známym kávam, ktoré sú o pár eur drahšie.

Ak ste kávičkár tak ako ja, túto kaviareň by ste mali určite navštíviť. Je to krásny zážitok.