Počuli ste už niekedy o maľovaní podľa čísel? V skutočnosti ide o obľúbenú činnosť mnohých ľudí po celom svete. Maľovanie podľa čísel je vhodné pre všetkých, či už ide o malé deti, dospelých alebo seniorov. V tomto článku vám povieme všetko o maľovaní podľa čísel, ktoré je dnes známe po celom svete.

Ak hľadáte aktivitu, ktorú si ihneď zamilujete, maľovanie podľa čísel je stvorené ako pre vás. Je to obľúbená činnosť mnohých ľudí. Vyplňte si tak aj vy svoj voľný čas tým, že budete maľovať podľa čísel. Je to skutočne skvelé riešenie, ktoré má, dokonca, aj veľké množstvo zdravotných benefitov. Maľovanie podľa čísel má svoje pravidlá a aj princíp. O tom, ale aj o všetkom, čo sa tejto témy týka si povieme v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Pohodlne sa usaďte a možno to budete práve vy, čo sa po dočítaní tohto článku rozhodnete pre maľovanie podľa čísel. Veríme, že vám ponúkneme všetky informácie, ktoré vás vždy zaujímali.

Aký je princíp maľovania podľa čísel?

Možno by ste neverili, no princíp maľovania podľa čísel je veľmi jednoduchý. Nemusíte sa tak rozhodne ničoho obávať. Zvládne to skutočne každý. Obrazy podľa čísel sa maľujú na základe jednotlivých farieb a malých políčok, kde sú zobrazené všetky čísla. Každé číslo predstavuje inú farbu, a tak vždy viete, ktoré políčko je potrebné vyfarbiť akou farbou. Je to veľmi jednoduchý postup, no niektoré úrovne sú skutočne náročné. Preto si netreba myslieť, že maľovanie podľa čísel je akurát tak pre malé deti. To je mýtus.

Je to vhodné pre všetkých ľudí, v akomkoľvek veku. Vždy si vopred zakúpte potrebné farby, ktoré sú cenovo dostupné. V niektorých prípadoch sú však farby priamo v balení, preto by ste sa mali vopred informovať. K maľovaniu budete potrebovať svoj vlastný priestor, dobrú náladu a štetce rôznych veľkostí. Najviac sa odporúčajú štetce, ktoré sú menších rozmerov, aby vám maľovanie išlo od ruky.

V každom balení nájdete aj podrobný návod, ako na to. Preto neváhajte a vopred si ho dôkladne prečítajte. Predsa len, nič nie je horšie, ako nevedomosť, do čoho idete. Maľovanie podľa čísel môžete uskutočniť aj spolu so svojím partnerom alebo priateľmi. Vytvorte si rutinu a začnite tieto ručne maľované obrazy maľovať pravidelne. Vystaviť si ich môžete na poličku alebo ich jednoducho darujte blízkym.Maľovanie podľa čísel 

Prečo by ste mali skúsiť maľovanie podľa čísel?

Nie nadarmo sa hovorí, že maľovanie podľa čísel by si mal vyskúšať každý. Nemusíte byť skúsení umelci na to, aby ste to dokázali. Ako sme si už spomínali, ručne maľovaný obraz je vhodný aj pre malé deti. Aj to je dôvod, prečo sa táto činnosť čoraz častejšie zavádza do materských a základných škôl. Psychológovia majú na to jasný názor. Maľovanie podľa čísel totiž napomáha pri rozvoji kreatívnej stránky a nachvíľu vám pomôže zastaviť sa v tejto urýchlenej dobe. Ak potrebujete niekedy vypnúť a zabudnúť na všetky problémy, maľovanie podľa čísel vás privedie na iné myšlienky.

Okrem iného, maľovanie podľa čísel vo vás prebudí nové pozitívne emócie a navodí vám tú najlepšiu náladu. Preto ak váhate a bojíte sa vyskúšať túto činnosť, rozhodne neváhajte. Dokonca, keď si vymaľujete obraz, pôjde rozhodne o designový a elegantný prvok do vašej domácnosti, ktorý si ihneď zamilujete. Pri pohľade na neho si tak vždy spomeniete na to, ako ste ho maľovali a navodí vám opäť príjemné pocity.

Zmiernenie stresu

V dnešnej dobe sú veľmi časté depresie a iné úzkostné stavy. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Doba je ťažká a každý z nás občas potrebuje, takpovediac, vypnúť a zabudnúť na bežné problémy. Na zmiernenie stresu v súčasnosti existujú rôzne metódy. Niekomu pomáha šport, iným ľuďom čítanie knihy alebo počúvanie obľúbenej hudby. Množstvo ľudí sa však hlási aj k tomu, že na stres im zaberá maľovanie podľa čísel.

Predsa len, prídete na iné myšlienky a budete tak vedieť nachvíľu vypnúť. Stres je aj rizikový faktor pre množstvo ochorení. Najčastejšie ide o tie civilizačné choroby. Preto, ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí často pociťujú stres, poprípade máte depresie, mali by ste to ihneď riešiť. Vyskúšajte maľovanie podľa čísel, ktoré je skvelým riešením na odreagovanie. Okrem iného, maľovanie podľa čísel v dnešnej dobe odporúča aj mnoho lekárov a zdravotníckych zariadení. Pravdou je, že pacientom v niektorých nemocniciach dávajú vo voľnom čase maľovať antistresové omaľovánky, ktoré sú svojím spôsobom podobné ako obrazy.

Rozvoj kreatívnej stránky

Pravdepodobne to poznáte aj vy. Ten pocit, keď si myslíte, že ste na nič a nič vás už nebaví. Chodíte každý deň do práce, z práce a každý deň vám pripadá rovnaký. Aby ste neupadli do stereotypu, mali by ste si nájsť aktivitu, ktorá vás bude baviť. Môže to byť šport, ale zároveň aj maľovanie podľa čísel. To môžete vykonávať napríklad v nepriaznivom počasí, keď sa nebude dať ísť von alebo jednoducho vtedy, keď budete mať chuť. Maľovanie podľa čísel vám rozšíri obzory a zviditeľní aj vašu kreatívnu stránku.

To vám môže pomôcť aj v práci, najmä ak pracujete v oblasti, kde potrebujete vymýšľať nové nápady. Preto sa neváhajte pustiť aj do takejto sféry života. Množstvo ľudí si myslí, že nevie maľovať, ale to nie je pravda. Každý z nás vie predsa chytiť do ruky štetec a maľovať podľa čísel. Možno by ste neverili, no vznikne vám krásny obraz, ktorý by vám závidel skutočne každý. Každý predsa môže byť umelcom. Nezáleží na tom, či ste chodili na umeleckú školu, krúžok alebo či ste maľovali od detstva.

Maľovanie podľa čísel je pre všetkých

Už neraz sme v tomto článku spomenuli, že maľovanie podľa čísel je vhodné pre všetkých. Či už ide o malé deti, školákov, dospelých ľudí alebo seniorov. Každý si príde na svoje. Vybrať si totiž môžete zo širokej ponuky rôznych motívov, ktoré si zamilujete už na prvý pohľad. Neváhajte navštíviť sekciu najpredávanejšie obrazy, kde nájdete obrazy zvierat, dediniek, ale aj kvetín či iných motívov. Jednoducho povedané, o výber núdzu mať rozhodne nebudete. Neváhajte tak zapojiť celú rodinu a budete tak môcť maľovať vo voľnom čase spoločne. Je to skvelá aktivita, pri ktorej si oddýchnete, naberiete veľa síl a v neposlednom rade aj zažijete veľa zábavy. Z vás sa totiž môžu takýmto spôsobom stať hotoví umelci, čo rozhodne stojí za to.

Ako začať maľovať? Toto sú naše tipy

Ak chcete začať maľovať obrazy podľa čísel, mali by ste sa zamerať na niekoľko dôležitých opatrení. V prvom rade si musíte uvedomiť, že existuje niekoľko úrovní, ktoré poukazujú na maľovanie podľa čísel. Najľahšia úroveň je vhodná pre začiatočníkov a malé deti. Zahŕňa totiž veľké tvary čísel. Naopak, najťažšia úroveň je vhodná pre tých skúsenejších. Obsahuje totiž malé tvary čísel, a tak maľovaním takéhoto obrazu môžete stráviť týždne ak nie mesiace. Ako začať maľovať je veľmi častá otázka začiatočníkov. Väčšinou sú to oni, ktorí chcú mať hneď všetko. To však nie je správne. Mohlo by sa vám to totiž takýmto spôsobom ihneď znechutiť. Preto radšej začnite zľahka a postupne prechádzajte na vyššie úrovne. Nie je hanba začať tým najľahším stupňom.

Začiatočníci sa väčšinou bezhlavo vrhajú na tie najťažšie úrovne, čo, samozrejme, nie je správne. Netreba sa hrať v tomto prípade na frajerov. Ak začnete jednoduchšou úrovňou, maľovanie podľa čísel sa vám hneď neznechutí. Okrem iného, robte to vtedy, keď máte na to náladu a chuť. Nič nie je horšie, ako maľovať obraz v čase, keď ste nervózni a nemáte dostatok času.

Obraz podľa vlastných predstáv

Moderná doba prináša moderné riešenia. Aj to je dôvod, prečo si môžete maľovanie podľa čísel vychutnať naplno. Na výber máte totiž aj obraz podľa vlastnej fotografie, čo je skutočne skvelým riešením. Vymaľovať si tak môžete obraz podľa vlastných predstáv. Aj keď nájdete v ponuke veľké množstvo motívov, môžete si zvoliť vlastný obraz, ktorý je pre vás ten najviac obľúbený. Môžete si ho vyvesiť na stenu alebo podarovať blízkym. Okrem iného, podrobný návod k tvorbe obrazov nájdete na webových stránkach www.zuty.sk.

Skvelá aktivita pre celú rodinu

Máte so svojou rodinou obľúbenú aktivitu? Čo tak maľovanie podľa čísel? Môže to robiť skutočne ktokoľvek, kto má čas, trpezlivosť a so sebou aj dobrú náladu. Maľovanie podľa čísel z vás spraví hotových umelcov. Výborným riešením je daný obraz aj podarovať. Budete tak mať originálny darček, ktorý zaručene poteší každého. Preto ak neviete, čo podarovať svojím blízkym, popremýšľajte nad touto možnosťou.

Tak čo, idete do toho aj vy? Neváhajte si vybrať obraz podľa svojich predstáv. Či už si vyberiete zo širokej ponuky alebo vlastnú fotografiu, to je len na vás. Ak si to však raz vyskúšate, už nebudete chcieť prestať. Samozrejme, dobré je, ak máte na maľovanie čas, trpezlivosť a dobrú náladu. Nemali by ste maľovať obraz pod tlakom a v čase, keď to tak jednoducho necítite. Preto si na to vyhraďte dostatok času a zároveň aj priestor v domácnosti. Výborným riešením je, keď si dáte obraz do izby alebo do obývačky. Je to len na vás. Mali by ste sa najmä vy cítiť čo najviac komfortne. Preto neváhajte a zaobstarajte obraz vám alebo vaším blízkym!