Na zimnú dovolenku treba myslieť ešte v lete, inak sa môže stať, že sa budete sánkovať len na kopci za vaším činžiakom. Vycestujte tento rok na Donovaly a užite si perfektnú lyžovačku, sánkovačku i výhľad na slovenské hory.

Chaty pre partiu priateľov i celé rodiny

Dovolenku si skvelo vychutnáte s partnerom vo dvojici, ale dá sa to porovnať s dovolenkou s veselou skupinkou priateľov či obľúbenými rodinnými členmi? Ak si zarezervujete chatu na Donovaloch, môžete vycestovať na rodinnú dovolenku s deťmi a starými rodičmi/švagrovcami, ktorí najmenších určite ochotne postrážia, kým si budete chcieť užiť romantickú prechádzku alebo večeru. Veselé to môže byť aj počas dlhých zimných večerov, pokiaľ vás to neťahá na nočné svahy. Hranie spoločenských hier alebo debaty pri kozube sú niečo, čo sa nadlho zapíše do rodinných spomienok. Ak si zarezervujete chatu pre väčší počet hostí, v prepočte na jednu noc vás pobyt vyjde menej ako dovolenka kdesi v preplnenom hoteli. Už teraz je ten správny čas vybrať si vhodné ubytovanie na Slovensku. Nech vás nikto nepredbehne.

Čo budete na Donovaloch robiť

Donovaly ležia medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom. Ak na dovolenku cestujete s deťmi, nevynechajte čarovnú dedinku Habakuky, ktorá je na Donovaloch často navštevovanou atrakciou. Tu ožíva svet rozprávok a bohatá detská fantázia. Spoznáte tradičné slovenské remeslá a možno budete mať možnosť vidieť aj divadelné predstavenie. Podobne lákavá je aj dedinka Donovalkovo. Je to detské mestečko s 23 zmenšenými domčekmi, v ktorom si deti môžu vyskúšať hru na rôzne povolania. Pre deti je tu pripravený bohatý program i tvorivé dielne. Overte si však, v ktorom období je mestečko prístupné.

Park Snow Donovaly poznajú domáci i zahraniční turisti a túto zimu ho môžete vyskúšať aj vy! Až 17 zjazdoviek je tu dostupných a dokonale zasnežených počas celej lyžiarskej sezóny. Môžete dať šancu aj lyžiarskemu stredisku Šachtičky alebo Selce-Čachovo, podľa toho, kam to budete mať bližšie.

Na Donovaloch sa konajú obľúbené psie záprahy, ktoré priťahujú aj pozornosť zahraničných turistov. Jazda na sánkach ťahaných psíkom je zážitok nie len pre deti. Lokalita Donovaly vám ponúka možnosť navštíviť múzeum v prírode Vlkolínec. Obec tvoria drevené obytné domy postavené na strmom svahu a vďaka nej lepšie spoznáte život našich predkov.

Vyberte si ubytovanie na Donovaloch na stránkach Fiemso.com ešte dnes a tešte sa na parádnu zimnú dovolenku.