Táto pomerne veľká kaviareň sa nachádza v centre mesta Trnava. Je zaujímavá už tým, že predtým bola synagógou. Tomu napovedá aj názov kaviarne, Synagóga café. Táto ortodoxná synagóga bola postavená už v 19. storočí. Dnes je už odsvätená a môže sa pýšiť ocenením “Najkrajšia zrekonštruovaná sakrálna stavba na Slovensku”. Z toho všetkého vyplýva, že v synagóge si užijete nielen kávu, ale aj obrovské sústo kultúry a minulosti.

Pre všetkých s “kultúrnou dušou”

Táto kaviareň neslúži iba ako klasická kaviareň, ale pravidelne sa tu organizujú aj rôzne podujatia ako výstavy, koncerty, či besedy. Ak máte kultúrnu dušu, určite by ste sem mali zájsť.  Ako som už spomenula, v kaviarni si nielen, že užijete kávu, ale aj nádherný priestor, ktorý ponúka. Už zvonku je rozpoznať, že ide o bývalú synagógu. Obrovská budova s oknami oblých tvarov zaujme už pohľadom. Síce na synagógu pôsobí skromnejším dojmom, veľkolepú krásu skrýva vo vnútri interiéru… Nádherný historický priestor vyrazí dych každému návštevníkovi synagógy.

Ideálne miesto pre študentov

Keď som sem vstúpila, mala som pocit, akoby som „dýchala históriu“. Napomohli tomu aj staré knihy, ktoré sú pekne uložené v knihovníčkach rozložených súmerne po synagóge. Kto by si nechcel vychutnať kávu a popritom si prečítať knihy z histórie?  Ďalším veľkým pozitívom tejto kaviarne je kľud, pomocou ktorého sa dá všetko vychutnávať omnoho lepšie. Táto príjemná atmosféra, ktorá tu panuje, pohltí snáď každého. Je síce obrovských rozmerov, ale ponúka aj viacero uzatvárateľných kupé, kde sa môžete schovať a vychutnávať si menší pocit izolácie od okolitého rušného sveta.  Je to výhodné aj pre tých, ktorí si sem chcú prísť nielen oddýchnuť, ale spraviť si napríklad niečo do školy. V kupé sa nachádzajú aj zásuvky na elektriku. Študenti si sem tým pádom môžu priniesť notebook a v pokoji si robiť, čo potrebujú do školy. Čo viac si priať, však?

Kvalitné produkty ulahodia vašim chuťovým bunkám 

Okrem nádherného priestoru sa kaviareň môže pýšiť aj výbornou kávou. Okrem tej majú v ponuke aj koláčiky a známe cheesecaky. Príchute sa líšia podľa ponuky v ten deň. Či už je to cheesecake čučoriedkový, čokoládový alebo bez príchute, ktorý by mali mať vždy ako rezervu, keby ste si nevybrali konkrétnu príchuť.  Okrem cheesecakov tu majú napríklad výborný orechový zákusok. Sortiment síce nie je príliš široký, ale kvalita prekvitá nad kvantitou.  Tí, čo si nevyberú zo sladkostí, určite si vyberú z kávy, ktorej  druhov je viac než dostatok. Ja som si tu vychutnala zalievanú klasiku, ktorá nikdy neomrzí. Chuť bola výborná, taká, ako má byť. Nie je tu teda, čo vytknúť.

Pokojná atmosféra 

Personál je tu milý, aj keď im trvalo o niečo dlhšie, kým objednávku priniesli. Mohol to m ovplyvniť aj momentálny väčší počet ľudí. Prípadne, ak zákazníci dlhšie čakajú, niekedy to ani nevnímajú, pretože sú unesení pokojnou atmosférou, ktorá v kaviarni vládne. Spomínaný priestor je asi najväčším plusom kaviarne. Určite ocenia hlavne milovníci histórie!

 

https://www.google.sk/maps/place/Synag%C3%B3ga+Caf%C3%A9/@48.3778765,17.5889278,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476ca081e97ddc71:0x38da3d37dd0a1424!8m2!3d48.377873!4d17.5911164?hl=sk&authuser=0   centrum mesta

 

Značka kávy: Turecká zalievaná

Hodnotenie:

Kaviareň – 1

Personál – 2

Káva – 1