Predajné siete lahôdok Delikateso sa môžu pochváliť skutočne bohatým výberom kvalitnej čokolády, slovenských a zahraničných vín, syrov, anglických čajov a taktiež arabskej kávy. Jednolivé pobočky nájdete v podstate v každom nákupnom centre v Bratislave, my sme si na návštevu vybrali predajňu v OC Polus.

Priestranná predajňa je plus!

Priestorovo je táto predajňa s kaviarňou veľmi štedrá, nachádza sa tu niekoľko voľne stojacich stolov, kde na každom nájdete aktuálnu ponuku nápojov s upozornením, že všetko si treba objednať rovno pri kase. Pozdĺž steny, rovno oproti stolom, sa nachádza aj pár lavíc, v prípade príchodu väčšej skupiny ľudí, čo síce oceňujem, avšak koženkový poťah bol miestami extrémne popraskaný, bolo vidieť, že najlepšie časy už má dávno za sebou a potreboval by dosť vynoviť.

Nakoľko sme prišli mimo špičku, v podniku okrem nás nik nebol, pri stoloch sa neobjednáva, tak nemôžem úplne objektívne posúdiť rýchlosť obsluhy. Faktom je, že slečna za kasou bola milá, všetko nám priniesla k stolu a na nič sme dlho nečakali.

Čistota ako súčasť kaviarne Delikateso 

Objednali sme si presso lungo so smotanou a dva marcipánové mini koláčiky. Cenovo vyšla káva veľmi priaznivo, 1,2 €. Maličké koláčiky v podobe myšky, stáli o niečo menej, 0,9 €, musím však povedať, že neboli najčerstvejšie. Samotná káva nebola zrejme to, na čo sa tento podnik sústreďuje, bola mierne horkastá, čo mne úplne nevyhovuje, pri servírovaní mi opäť chýbal pohár vody, taktiež sa mi nepáčilo servírovanie smotany. Uprednostňujem ju totiž čerstvo naliatú v samostatnej, zväčša kovovej nádobke, keďže to vyzerá profesionálnejšie, ako keď len prihodíte na podšálku smotanu v plastovom tégliku. Čo sa čistoty týka, tu nemám čo vytknúť, všetky stoly boli čisté, celý priestor uprataný.

Aké je moje hodnotenie?

Hodnotenie je nasledovné, za kávu, pre jej nie úplne lahodnú chuť a nedotiahnutý spôsob servírovania, by som do podniku už nešla a navštívila radšej miesto, kde sa “kávičkovaniu” dostatočne venujú. Známka za kávu je 3. Ostatné veci, ako milá obsluha, celkom fajn rozľahlý priestor, čisté stoly a lahodne vyzerajúce čokoládové pralinky si ma celkom získali, čiže za celok by som dala známku -2.

Presná adresa: Vajnorská 100, Bratislava

Google maps: https://www.google.sk/maps/place/Polus+City+Center/@48.1682385,17.1362205,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8ec7eb76c2bb:0x22ab214644779a43!8m2!3d48.1682349!4d17.1384091?hl=sk