Vonkajšie žalúzie sú skvelým spôsobom, ako takmer úplne eliminovať svetlo, ktoré počas dňa preniká do miestnosti. Čo stojí za zmienku je fakt, že tieto typy žalúzií sú schopné zachytávať slnečné svetlo, čím udržujú miestnosť chladnú a tmavú, čo oceníte najmä počas horúcich letných dní. Vonkajšie tienenie je dnes najefektívnejším riešením na trhu a je možné ho prispôsobiť tak, aby vyhovovalo vášmu interiéru i exteriéru, čiže na „svoje“ si prídu aj tí najnáročnejší zákazníci.

Aké sú bezprostredné výhody vonkajších žalúzií?

Výhodou vonkajšieho tienenia je, že slnečné lúče sa odrážajú od okien skôr, ako majú možnosť prejsť sklom. Bežné žalúzie, ktoré sú namontované na vnútornej strane skla, zachytávajú teplo medzi žalúziou a sklom, a preto stále ovplyvňujú vnútornú teplotu. Vonkajšie žalúzie umožňujú ovládanie svetla znížením intenzity, čiže viete eliminovať nielen svetlo, ktoré preniká do vášho interiéru, ale tiež nepríjemné pohľady okoloidúcich. Vedeli ste o tom, že aj takýmto spôsobom, ktoré poskytuje vonkajšie tienenie, môžete ochrániť nábytok či obrazy pred vyblednutím a popraskaním? Obzvlášť ak máte kožený gauč, ktorý si vyžaduje intenzívnu starostlivosť za pomoci špeciálnych náterov a krémov na kožu.Prečo by mali byť vonkajšie žalúzie súčasťou aj vašej domácnosti?

Kvalitný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom

Materiál vonkajších žalúzií je odolný voči poveternostným vplyvom a taktiež odoláva mechanickému poškodeniu. Okrem toho sa vonkajšie rolety vyznačujú dlhou životnosťou vďaka použitiu vysoko kvalitného hliníka namiesto plastu a určite oceníte jednoduchú údržbu, ktorá vám zaberie len niekoľko minút. Moderné dizajnové prevedenie, úspora energie, ochrana proti tepelným stratám či zníženie nákladov na kúrenie sú ďalšie z predností, o ktorých by mal vedieť nejeden užívateľ. Aj vy už premýšľate nad tým, ktoré vonkajšie žalúzie, hliníkové pergoly či bioklimatické pergoly budú súčasťou vašej domácnosti?