Tohto ročnú letnú dovolenku som s kamarátkou strávila na bláznivom roadtripe po Gréckom a Albánskom pobreží.

Najviac ma uchvátilo pobrežie južného Albánska a dedinka Himaré, kde sme nakoniec zakotvili.

Keďže som zanietený bežec a zároveň kávičkár, po mojom včasnom rannom behu moje prvé po – bežecké kroky smerovali do miestnych kaviarní na ochutnávku kávy s cieľom ranného vzpruženia  a nasiaknutia prímorskej atmosféry začínajúceho dňa pri šálke voňavej kávy.

Mojím altánkom pokoja a vychutnaniu si prvého ranného oparu a šumu morských vĺn sa na pár voňavých rán stala malá rodinná kaviarnička s pizzeriou Pizzeri Kreperi “La Famiglia”.

Oslovila ma najmä svojou vzdušnosťou a otvorenosťou priamo na pobreží s výhľadom na more, neskôr si ma získal najmä jej milý a vždy ústretový personál.

Je pravda, že v Albánsku nepoznajú moje obľúbené Cafe latte a väčšinou Vám prinesú nejakú alternatívu, avšak aj espresso v tej najobyčajnejšej malej kaviarničke chutí vynikajúco. Konkrétne tu sa mi stalo, že mi miesto môjho obľúbeného Latte čašník naservíroval frappe. Nevadí, bolo vynikajúce, napenené, aromatické a podávané s úsmevom.

Kapučíno aj espresso v tejto kaviarni boli husté, voňavé a plné chuti.

Ku káve som si občas ako dezert vybrala palacinku zo širokej ponuky.

Na výber boli rôzne kombinácie slaných aj sladkých palaciniek, zo sladkých najmä biela a tmavá čokoláda, mleté oriešky a kokos, keksíky, ovocie ako jahody, pomaranče a banány a rôzne druhy domácich marmelád. Zo slaných šunková, syrová, zeleninová a ich kombinácie. V ponuke bola taktiež pizza a rôzne šaláty. Ceny hodnotím viac ako priaznivé.

Otvorený priestor kaviarne na mňa pôsobil veľmi vzdušne, stoly a stoličky bielej farby navodzovali pocit harmónie a čistoty.

Oceňujem najmä ústretový prístup čašníkov, napriek neustálemu návalu hostí sa na mňa vždy usmievali a prehodili pár milých slov ako bonus ku káve navyše.

Kaviareň dokonca disponovala pripojením na wifi a čistým sociálnym zariadením.

 

 

https://www.bing.com/maps?v=2&pc=FACEBK&mid=8100&rtp=%7Epos.40.10001603_19.74764157_Pizzeri+Kreperi+%22La+Famiglia%22+Himare&cp=40.10001603%7E19.74764157&lvl=16&sty=r&rtop=0%7E0%7E0%7E&mode=D&FORM=FBKPL6&mkt=en-US&fbclid=IwAR213GxrieUPxRUHrMc___eotiQsm1rwN7-OOY4_yHlM2aQ1wV3Nm7c6qEc

 

Celkovo kaviareň hodnotím na výbornú. Energia ktorú som v nej načerpala stále trvá.

 

Personál 1  Káva 1 Prostredie 1