Krásna slnečná sobota ma zaviala opäť do Luhačovíc. V Luhačoviciach som bola už niekoľkokrát, no vždy sa tam rada vraciam. Luhačovice sú malebné kúpeľné mestečko na juhovýchode Moravy v Zlínskom kraji.

Chutný obed, skvelá zmrzlina, výborná oplátka, príjemná prechádzka, to všetko a oveľa viac Luhačovice ponúkajú. Samozrejme, som nemohla obísť kaviareň a nevychutnať si kávičku. Ako som už spomínala, v Luhačoviciach som bola viackrát, preto som hľadala kaviareň, v ktorej som ešte nebola, nakoľko rada spoznávam nové veci.

Veľmi ma zaujala Cafe Slávia, ktorá vo mne svojím názvom vyvolala spomienku na stovežatú Prahu. Túto kaviarničku v Luhačoviciach otvorili v historicky známej budove “Slavia”, preto jej aj prináleží tento názov. Kaviareň Slávia sa nachádza v blízkosti centra mesta, zároveň neďaleko kúpeľnej kolonády, ktorá je, žiaľ, v týchto dňoch v procese rekonštrukcie. Hneď pri kaviarni Slávia nájdete prameň Dr. Veselého a prameň Otovka, ktorý susedí s tenisovým kurtom.

Kaviareň pôsobí veľmi útulne a disponuje veľkou terasou, kde si počas teplých slnečných dní môžete vychutnať svoju kávu. Dominantou terasy sú bezpochyby červené slnečníky, ktoré nemožno prehliadnuť, nábytok je šedý ratanový, ozdobou terasy je krásna drevená podlaha, čo môjmu oku veľmi lahodilo. Terasa bola dotvorená rôznymi dekoráciami na stoloch, lampášikmi a malými vankúšikmi. V  takomto prostredí je radosť sedieť, piť kávu, okúsiť zákusok a užívať si prítomný okamih. V okolí terasy bola krásne upravená zeleň, tráva a historické budovy, čo tiež dotváralo skvelý dojem tejto útulnej kaviarničke.

Páči sa mi, že do kaviarne sa dá prísť hneď z námestia, ale zároveň jej prináleží veľké udržiavané parkovisko, nakoľko táto kaviarnička je spojená s penziónom. Čiže dostať sa dá ku nej pohodlne pešo alebo autom z ulice Nábrežie, kde v pokoji zaparkujete na danom parkovisku.

Samozrejme, som nazerala aj do vnútorných priestorov kaviarne, ktoré boli menšie, no priestor bol dokonale presvetlený vďaka oknám, ktoré tvoria neodmysliteľnú súčasť tejto kaviarne a dovolia tak načrieť dnu nejednému zvedavému turistovi. Táto miestnosť bola síce zariadená jednoducho, no veľmi pekne. Za veľmi nápaditý prvok považujem dvere na toalete, ktoré dávali pocit, že som sa ocitla niekde na lodi. Za pekný považujem aj obklad na stenách a zvolené rastliny, ktoré tento priestor krásne podčiarkli. Na prvý pohľad ma zaujala chladnička s tortami a zákuskami, ktoré pôsobili na moje zrakové vnemy veľmi lákavo, ale podarilo sa mi odolať.

Nápojový lístok ma potešil, bol veľmi pekne spracovaný v drevenom ráme, nie každá kaviareň sa môže pochváliť s takto pútavou ponukou. Z ponuky som si vybrala cappuccino, ktoré bolo podávané v milej malej šálke na krásnej sklenenej tácke, nechýbal ani pohár vody a trstinový cukor. Ja osobne uprednostňujem cappuccino z väčšej šálky, ale tomuto nebolo čo vytknúť a radosť mali aj moje chuťové poháriky.

Obsluha bola veľmi milá a ochotná, predpokladám, že to boli študenti a bolo príjemné vidieť, s akým nasadením odvádzali svoju prácu. Dokonca boli až tak zapálení pre prácu, že mi skoro odniesli nedopité cappuccino. Ale aj napriek tomu, kaviareň Slávia splnila moje očakávania.

 

Adresa: Dr. Veselého 139, Lázně Luhačovice, Zlínský Kraj, Czech Republic

 

Otváracie hodiny sú nasledovné: Pondelok – Nedeľa = 9:00 – 21:00

 

Celkovo hodnotím Cafe Slávia veľmi dobre: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2.

 

Celkovo hodnotím Cafe Slávia známkou 2.

 

Link na Google maps:

 

https://www.google.com/maps/place/Dr.+Vesel%C3%A9ho+139,+763+26+Luha%C4%8Dovice,+%C4%8Cesko/@49.1041,17.75961,18z/data=!4m5!3m4!1s0x47136e4d4de7b6a7:0x87027ed9f91a004b!8m2!3d49.1041002!4d17.7596099?hl=sk-SK