Neviete si dať rady s výberom úchytiek na Váš nábytok? Prečítajte si náš článok, po ktorom bude váš výber omnoho jednoduchší. Dodajte vášmu domovu nový šmrnc pomocou skvele vyzerajúcich úchytiek. Majú dekoratívnu, ale aj praktickú úlohu, čo z nich robí skvelou možnosťou pre nový aj renovovaný nábytok. Prečítajte si o 8 najpoužívanejších úchytkách a následne sa môžete pustiť do nakupovania!

Nábytkové úchytky – vybrali sme tie najlepšie

Nasledujúci blogový článok vám priblíži nábytkové úchytky. Nakoľko prichádza stále viac do popredia renovácia nábytku pred kúpou nového, rozhodli sme sa vám predstaviť tie najlepšie úchytky. Pomôžu vám jednoduchým a finančne nenáročným spôsobom zmeniť celkový vzhľad nábytku. Vybrali sme pre vás tie najlepšie úchytky, ktoré môžete u nás nájsť.

K čomu nám slúžia úchytky?

Ich úloha je nielen dekoratívna, ale aj praktická. Sú prvkom, ktorý nám umožňuje jednoducho otvárať a zatvárať skrinky, kuchynskú linku, dvere alebo šuplíky. Používanie nábytku sa vďaka úchytkam stáva ľahké a pohodlné.

Mimo ich praktickej stránky nám však úchytky môžu pomôcť zlepšiť vzhľad nábytku a doplniť jeho celkový dizajn. Existuje mnoho typov úchytiek v rôznych veľkostiach, farbách, materiáloch a podobne. Poďte si s nami priblížiť tie najpoužívanejšie a najlepšie úchytky na nábytok.

Čo zohľadniť pri výbere úchytiek?

Pri výbere nábytkových úchytiek je nutné, aby ste zohľadnili niekoľko faktorov. Sú to faktory, ako napríklad veľkosť úchytky, kvôli tomu, aby mali adekvátnu veľkosť ku konkrétnemu kusu nábytku. Ďalším faktorom je materiál, z ktorých sa úchytky vyrábajú. Farba a štýl by mali byť prispôsobené štýlu nábytku. Montáž úchytiek je ďalším činiteľom, ktorý môže ovplyvniť váš výber. Nezabudnite si zaobstarať kvalitný spojovací materiál. Niektoré typy úchytiek sa montujú priamo na nábytok a iné môžu byť prichytené pomocou skrutiek alebo klipsov.

1.  Dizajnové úchytky

Dizajnové úchytky sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú do svojho interiéru priniesť kúsok originality. Medzi dizajnové úchytky môžeme zaradiť napríklad úchytky zdobené kryštálikmi. Sú ideálnou voľbou pre zákazníkov, ktorí majú radi dávku elegancie a luxusu. Hodia sa na nábytok, ako napríklad komoda, skriňa alebo zásuvky.

Dizajnovým kúskom sú aj úchytky v geometrických tvaroch. Upútajú každého, kto má rád moderný a abstraktný dizajn. Geometrický štýl úchytiek má netradičné tvary a vyrába sa z kovu alebo nerezu. Skvele zapadnú do minimalistického interiéru a moderného nábytku.

2.  Klasické úchytky

Klasické úchytky sú veľmi obľúbené u mnohých ľudí. Disponuje nimi veľké množstvo domácnosti a ich voľbou nič nepokazíte. V jednoduchosti je predsa krása. Bývajú často vyrobené z kovu a sú k dispozícií vo viacerých tvaroch a veľkostiach. Skvele sa hodia na komody, zásuvky a skrinky.

Ak máte radi prírodné materiály, prídete si na svoje aj vy.  Drevené úchytky sú veľmi populárne a sú k dispozícií v mnohých farbách a tvaroch. Sú vhodné nielen na šatníkové dvere a komody, ale výborne zapadnú aj na kuchynské skrinky.

3.  Úchytky vintage 

Nábytkové vintage úchytky môžu podčiarknuť váš štýlový retro vzhľad domova. Najčastejšie zákazníci volia pre ich vintage domov porcelánové úchytky. Majú veľmi jemný a krehký vzhľad, ktorý sa do takéhoto štýlu domova veľmi hodí. Hodia sa ku každému nábytku od kuchynských skriniek až po šatníkové skrine.

Kovové úchytky so starobylým náterom majú vintage vzhľad. Výrobcovia používajú rôzne metódy, aby ich úchytky nadobudli starý vzhľad. Používajú rôzne nátery a špeciálne farebné odtiene, ktoré tento rustikálny výzor úchytkam dodajú.

Mosadzné úchytky patria tiež k tým vyhľadávejším, keď ide o rustikálny štýl. Majú starobylý vzhľad a sú vhodné pre všetky typy nábytku.

4.  Úchytky na hranu 

Úchytky na hranu skvele sedia k nábytku v minimalistickom a modernom štýle. Umiestňujú sa na hornej časti skriniek a zásuviek a ich výhodou je aj to, že nie je potrebné pri ich inštalácií vŕtanie do predného panelu nábytku.

Úchytky na hranu vyrobené z kovu sú jednými z najobľúbenejších typov. Dostupné sú v rôznych farbách a povrchoch, vrátane matného alebo lesklého zinku, bronzu, alebo mosadze.

Luxusnou a elegantnou voľbou sú rozhodne úchytky na hranu vyrobené z kameňa, ako napríklad mramor alebo žula, a sú dostupné v rôznych farbách a vzoroch. Naopak jednoduchou a ekonomicky výhodnou voľbou je plastový typ úchytiek na hranu.

5.  Úchytky zapustené

Úchytky zapustené sú vhodné napríklad pre minimalisticky a moderný nábytok. Tieto úchytky sa vkladajú priamo do nábytku a nevyčnievaju z jeho povrchu. Toto riešenie sa hodí pre zásuvky, skrinky, ale aj na dvere a úchytky na linku.

Zapustené nábytkové úchytky vyrobené z hliníka sú jedným z najobľúbenejších typov tohto dizajnu úchytiek. Vyrábajú sa z kvalitného hliníka a sú k dispozícií v rôznych farbách a povrchoch. Ďalším obľúbeným typom sú úchytky vyrobené z nerezu. Sú kvalitné a odolné, vyrábané v mnohých prevedeniach.

Zapustené úchytky vyrobené z dreva skvele zapadnú do rustikálnej domácnosti. Sú k dispozícií v rôznych druhoch dreva a dodávajú nábytku prírodný a autentický vzhľad.

6.  Úchytky pre deti

Úchytky pre deti sú určené pre všetok detský nábytok. Vyrábajú sa v mnohých zábavných dizajnoch, ktoré učarujú detským očiam. Medzi najobľúbenejšie detské motívy patria mnohé zvieratká či už domáce, vodné alebo hospodárske. Ktoré z motívov si vyberú vaše ratolesti?

7.  Úchytky pre posuvné dvere

Posuvné dvere sú v modernom dizajne stále obľúbenejšie. Šetria a presvetlia priestor, čo je ich hlavnou výhodou. Pre posuvné dvere existuje veľa typov úchytiek, ktoré môžu doplniť ich celkový vzhľad. V ponuke nájdete jednoduché hladké dizajny pre všetkých milovníkov jednoduchosti, ale aj kované úchytky na posuvné dvere, so zaujímavým robustným dizajnom alebo čierne nábytkové úchytky.

8.  Knopky

Knopky sú malé úchytky s veľkým vplyvom na celkový vzhľad interiéru. Používajú sa na všetky typy nábytku, ako napríklad dvere, skrine, komory a podobne. Kovové knopky sú klasickou voľbou, ktorá sa hodí k mnohým druhom nábytku. Vyrábajú sa z mosadze, nerezu alebo iných kovov.

Keramické knopky sú ďalšou obľúbenou voľbou, ktorá sa hodí ku viacerým druhom nábytku. Vyrábajú sa z rôznych typov keramiky a majú mnoho podôb. Drevené knopky môžu byť vyrobené z niekoľkých druhov dreva v rôznych farbách a tvaroch.

Pri výbere knopiek si dávajte pozor na ich veľkosť a tvar, aby boli vhodné pre váš nábytok. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o tom, ako môžu úchytky zapôsobiť na nábytku, prečítajte si zaujímavý článok o úchytkách ako o detaile, ktorý ostane nepovšimnutý TU.

Vybrali ste si? Prejdite k výhodnému nákupu

V článku sme si priblížili najpoužívanejšie a najlepšie nábytkové úchytky, ktoré sú dostupné na našom trhu. Výber úchytiek nemusí byť taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá, a preto sme sa vám snažili podať čo najviac informácií o konkrétnom type.

Klasické úchytky sú stále populárne, ale existuje mnoho ďalších možností, ako si môžete prispôsobiť váš nábytok podľa vašich predstáv. Dizajnové úchytky môžu byť vynikajúcim spôsobom, ako dodať interiéru šmrnc, zatiaľ čo nábytkové úchytky rustikálne sú skvelou voľbou pre tých, ktorí majú radi vintage dizajn. Zapustené úchytky sú ideálne pre minimalistický nábytok a úchytky pre deti sú nie len praktické, ale aj zábavé. Pre posuvné dvere siahnite po praktických úchytkách a milé knopky sa budú hodiť pre rôzne typy nábytku.

Veríme, že vám náš článok pomohol s rozhodnutím, po ktorých z úchytiek siahnete. Navštívte pestrú ponuku kvalitných úchytiek na našom webe a nakúpte štýlove úchytky za skvelé ceny.