Kaviareň s názvom Garden Café je jedna z mojich najobľúbenejších. Je iná. Možno je to tým, že sa nachádza akoby v záhrade (čomu teda zodpovedá aj jej názov J), pred kaviarňou je zeleň, drevený mostík, jazierko, za kaviarňou terasa s detským ihriskom, taktiež plné zelene. Nachádza sa na začiatku Malých Uheriec, v okrese Partizánske.

Kávička Štrbské Presso je jedna z tých lepších. V Partizánskom ju v inej prevádzke nenájdete. Táto značka kávy mi veľmi chutí, má bohatú penu, jemnú kyslosť, tak ako to má byť. Väčšinou si dám espresso a nejaký ten zákusok, prípadne cappuccino. Dokonca v zime robia perníkové cappuccino, ktoré je úúúplne vianočné. Tá vôňa, chuť… mňam. V lete vám zase urobia skvelé limonády, z rôzneho ovocia, melónové, jahodové, malinové… no radosť si vyberať.

Vedľa tejto kaviarničky sa nachádza obchodík, kde si môžete kúpiť najrôznejšie rastliny, palmy, banánovníky, no samozrejme aj bežné kvety ako muškáty či kaktusy… A k nim samozrejme všetky možné druhy kvetináčov, zeminy, náradia do záhradky, hnojivá. Možno práve to spojenie takéhoto obchodu s kaviarňou dáva tomu taký iný nádych.

No ale späť ku káve a kaviarni. Priestorovo je menšia, v prednej miestnosti, ktorá je nefajčiarska sa nachádzajú iba 4 stoly pre 4 osoby a jeden väčší s kreslami, cca pre 6-8 ľudí. V ďalšej miestnosti, kde už je povolené fajčiť, sa nachádza viacero stolov, aj pre dve osoby, aj pre viacero. A z tejto časti sa v lete vychádza na krytú terasu, kde je zase pár stolov a už vyššie spomínané ihrisko pre deti.

Kávička, ako som už povedala, je vynikajúca. Takisto úžasné mávajú domáce čískejky, Pavlove tortičky, či iné torty. Okoštovala som už asi všetky, pretože v tejto kaviarni som bola už najmenej 20x. A všetky boli skvelé. Niekedy sa stane, že už zákusok nemajú, nakoľko mávajú síce menej druhov, ale za to sú to poctivé a domácky robené mňamky, čomu zodpovedá aj to, že sú už navečer niekedy vypredané. Nevadí, dobrá káva je základ. J

Ešte stále sa pýtate, či navštíviť toto miesto? Rozhodne áno! Neoľutujete. J

 

Hodnotenie:

Personál: 1*

Káva: 1*

Priestor: 1

 

Adresa:

Uherecká cesta 65, 958 03 Malé Uherce

 

https://www.google.com/maps/place/Garden+cafe+-+UNIMARKET/@48.6249227,18.3975498,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714ce8566f975a9:0x6f3e5375a69bd8d9!8m2!3d48.6249227!4d18.3997385