Očarujúci deň na zámku Maria Loretto:

Dávnejšie sme sa vydali na návštevu mestečka Klagenfurt, ktoré je známe svojou historickou krásou a kultúrnym bohatstvom. Toto hlavné mesto rakúskeho Korutánska, ležiace pri rieke Glan, je plné zákutí, ktoré stojí za to objaviť. Po príjemnej prechádzke jeho starobylými ulicami, ktoré sú dokonalou zmesou historickej architektúry a moderného života, sme pokračovali do zámku Maria Loretto, ktorý sa nachádza na východnom brehu jazera Wörthersee. Zámok Maria Loretto, obklopený nádherným prírodným prostredím, je skvostom na brehu jazera ponúkajúc návštevníkom nielen pokoj a útechu.

Pôvabný zámok Maria Loretto

Historický zámok Maria Loretto má bielu fasádu, červenú strechu a je zdobený elegantnými kamennými schodmi. Toto malebné prostredie okolo zámku na brehu jazera Wörthersee poskytuje nádherné pohľady na krištáľovo čisté vody a okolité zalesnené kopce. Záhrada, ktorá obklopuje zámok, je bohato zelená, s promenádou vedúcou k jazeru, zdobenou rôznorodými rastlinami a kvetinami. Výzdoba zahŕňa aj elegantné sochy a kamenné sedenie, ktoré dopĺňajú exotické palmy dodávajúce tomuto európskemu miestu nádych tropickej oázy. Scenéria je ideálna pre relaxáciu alebo romantické chvíle s príjemným prostredím pre prechádzky alebo posedenie pri jazere s výhľadom na pokojnú vodnú hladinu. Celková atmosféra miesta je pokojná a pozýva k oddychu. Po prechádzke exteriérom zámku sme sa usadili na jeho priestrannej terase, ktorá je ideálnym miestom pre odpočinok a socializáciu. Terasa, vybavená pohodlnými ratanovými kreslami a veľkými slnečníkmi, poskytuje úchvatný výhľad na tyrkysové vody Wörthersee a je obľúbeným miestom pre organizovanie večierkov a svadobných osláv.

Výnimočná gastronómia

V rámci našej návštevy sme mali príležitosť ochutnať kávu v reštaurácii zámku, kde dbajú na vysokú kvalitu stravovania. Všetko jedlo tu pripravujú z čerstvých regionálnych surovín, ktoré získavajú od lokálnych farmárov a producentov. Toto miesto je známe svojou ponukou zdravých a výživných jedál nielen pre návštevníkov zámku, ale aj pre školy, škôlky a seniorov. Naša šálka cappuccina bola servírovaná v atraktívnej bielo-modrej šálke sprevádzaná malým keksíkom a čerstvou vodou, čo spoločne prispelo k dokonalému gastronomickému zážitku. Zámok Maria Loretto a jeho reštaurácia Feine Küche Kulterer sú nielen miestami krásy a histórie, ale aj ukážkami zodpovedného prístupu k stravovaniu a udržateľnosti. Je to miesto, kde sa každý môže cítiť vítaný a kde každé jedlo rozpráva príbeh o svojom pôvode. Práve tento zážitok robí návštevu zámku nezabudnuteľnou a neopakovateľnou.

Adresa: Lorettoweg 52, 9020 Klagenfurt am Wörthersee, Rakúsko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Zatvorené, Ut – Pia – So: 11 – 21, Ne: 10 – 19

Maria Loretto hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1+

Maria Loretto celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Maria+Loreto+Castle+v+Klagenfurt+am+W%C3%B6rthersee+O%C4%8Daruj%C3%BAci+de%C5%88+na+z%C3%A1mku+Maria+Loretto&oq=Maria+Loreto+Castle+v+Klagenfurt+am+W%C3%B6rthersee+O%C4%8Daruj%C3%BAci+de%C5%88+na+z%C3%A1mku+Maria+Loretto&aqs=chrome..69i57.933j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8