Už to bude nejaký ten piatok, odkedy som prvýkrát navštívila Kultury Coffee v Partizánskom. V jedno pekné letné poobedie sa mi zažiadalo túto unikátnu kaviareň vidieť a zažiť znovu. Viac teda nebolo treba a vybrali sme sa opäť do Partizánskeho za skvelou kávovou kultúrou. Spomínaná kaviareň si získala moje srdce už pri prvej návšteve. Tentokrát ma však prekvapilo, že kaviareň vynovila svoj dizajn. V tomto článku by som sa rada zamerala na to, akým prerodom si kaviareň medzičasom prešla a aké novinky zaradila do ponuky. Pokiaľ vás zaujíma o Kultury Coffee a jej histórii viac, prečítajte si aj predchádzajúcu recenziu: https://salkakavy.sk/kultury-coffee-v-partizanskom/.

Renovácia Kultury Coffee mohla vzniknúť vďaka tomu, že vedľa kaviarne sa uvoľnil vhodný priestor. Tak sa bratia Belanskí rozhodli túto príležitosť využiť a svoju kaviareň zväčšiť. Ku kaviarni tak pribudol aj jeden vedľajší vchod od cesty, pôvodne bol iba jeden vchod od námestia. Rekonštrukcia spočívala predovšetkým v tom, že sa pretvoril bar úplne inak ako bol ten pôvodný. Vzniklo viac miest v interiéri kaviarne na sedenie. Pri prerábaní sa kládol dôraz najmä na to, aby sa štýl kaviarne zachoval a celý priestor bol vzdušnejší, praktickejší a pohodlnejší pre zamestnancov, ale samozrejme aj pre zákazníkov, ktorých si v Kultury Coffee vedia vážiť. Použité materiály zostali hlavne tehla, prírodné drevo a industriálny štýl. Drevené podlahy a čierne stropy, k tomu decentné LED svetielka kaviarni dodali šmrnc. Nad každým stolom je zavesená krásna industriálna lampa a nad barom sú veľmi štýlové industriálne žiarovky. Do kaviarne pribudlo nové gaučové sedenie a pohodlné kreslá. Radosť si urobili aj s novým kávovarom od top výrobcu La Marzocco. Rekonštrukcia kaviarne sa mi veľmi páčila a dizajnérom tak dávam pomyselný palec hore. Zákazníkov určite poteší, že kaviareň je situovaná priamo na námestí.

Keďže bolo krásne počasie a my sme si chceli vychutnať slnečné lúče, usadili sme sa na ich letnej terase. Exteriér kaviarne ponúka krásny výhľad priamo do centra diania. Nakoľko túto úžasnú kaviareň nemám žiaľ možnosť často navštevovať, ochutnali sme toho z ich ponuky viac. Objednali sme si kávičku Cold Brew pripravenú z kávy od českej pražiarne Fathers Coffee Roastery. Káva bola konkrétne Uganda. Druhá káva je Inverse cappuccino – je to ľadové mlieko a spenená vyšľahaná káva – obrátené studené cappuccino. V tomto prípade bola použitá káva Real Gentleman 9 Grams Coffee. Na pitie sme si dali citronádu a mangovú limonádu, ochutnali sme tiež nápoj nazvaný Matcha Fresh pomaranč. Jedná sa o zelený Matcha čaj s pomarančovým Freshom podávaným za studena. Matcha Fresh je zdravé a osviežujúce pitie. Samozrejme sme neodolali zákuskom a zo širokej ponuky sme si vybrali skvelý veterník s mascarpone a bielou čokoládou, a taktiež fantastickú bezlepkovú palacinkovú tortu s mascarpone krémom a malinami. Servírovanie je veľmi moderné a nadčasové. Veľmi sa mi páči a musím vyzdvihnúť použitie mini paliet. Obsluha bola veľmi príjemná, milá a ochotná poradiť. Taktiež personál nešetril úsmevom.

V Kultury Coffee ponúkajú chutné raňajky, ktoré pozostávajú z domácich nátierok, ktoré si pripravujú priamo v kaviarni. V ponuke nájdete croissant na sladko s nutelou a ovocím, obložený croissant na slano, obložené bagetky, vegetariánske a občas aj vegánske sendviče. Ponúkajú taktiež poctivé zákusky a dezerty, v ponuke majú samozrejme aj bezlepkové a bezlaktózové. Kávu majú blend Real Gentleman 9 Grams Coffee. Výberovú kávu majú od SVK a CZ pražiarní napríklad – Concept Coffee Roasters z Piešťan, Black SVK, Doubleshot CZ, Fathers Coffee Roastery. Okrem espressa pripravujú aj alternatívne metódy  Cold Brew, Chemex, V60. Mliečne kávy vedia pripraviť aj z bezlaktózového alebo rastlinného mlieka. Ďalej majú v ponuke domáce limonády, dokonca niektoré sirupy si varia sami bez konzervantov a umelých farbív. V ponuke sa nachádzajú taktiež aj nápoje pripravené z kvalitného Matcha čaju od Barovňa Čarovňa z Banskej Bystrice, ako napríklad Matchalatte, Nomilk shake matcha – mango – vegánsky osviežujúci shake, Matcha Fresh pomaranč. Ceny zákuskov sú od 2€ do 3,90€. Ceny raňajok od 3,50€do 5,50€, pričom cena obsahuje raňajkové menu + káva / čaj / citronáda. Taktiež ponúkajú možnosť zakúpenia si zrnkovej kávy, čaju a ďalšieho podobného tovaru. V kaviarni organizujú z času na čas cuppingy, vedomostný kvíz, ochutnávku čaju, zážitkové maľovanie pri káve, živú hudbu a veľa iného. Dovolím si povedať, že Kultury Coffee v Partizánskom je kultúrnym skvostom nielen v Partizánskom, ale aj medzi kaviarňami v širokom okolí.  A ja pevne verím, že som kaviareň nenavštívila poslednýkrát.

Adresa: v Dome Kultúry – Makarenkova 2, 958 01 Partizánske

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So: 8 – 19, Ne: 13:30 – 19

Kultury Coffee hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Kultury Coffee celkovo hodnotím známkou = 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kultury+Coffee&oq=Kultury+Coffee&aqs=chrome..69i57j46i175i199i512j0i22i30l2.1512j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=cid:CgIgAQ%3D%3D,ik:CAoSLEFGMVFpcE96TmdkanRXWXdRNzNFSk1KQVJPUGdyMHdIdDFUVk5MYm5oWEZ6