Zvažujete, že by ste si do domácnosti zadovážili kuchynský robot? Toto sú parametre, ktorých by ste sa mali držať, aby ste vybrali ten správny spotrebič.

Ponuka kuchynských spotrebičov na trhu je naozaj široká a máte pocit, že ste stratení pri výbere akéhokoľvek spotrebiča? Moderné kuchynské spotrebiče prinášajú do domácnosti odľahčenie od mnohých činností a šetria kopec času, ktorý môžete využiť na príjemnejšie aktivity. Či už zvažujete kúpu akéhokoľvek spotrebiča je dobré si spraviť kompletný prehľad a ponuku si poriadne naštudovať.

Presne tak je to aj pri kuchynských robotoch. Kuchynský robot je všestranný pomocník do domácnosti, ktorý dokáže toho naozaj veľa. V prípade, že siahnete po kvalitnom a modernom výrobku, je viac ako pravdepodobné, že tento robot vám bude robiť šikovného pomocníka dlhé roky. Naviac moderné kuchynské roboty, už nie sú len pomocníkom pri príprave cesta ale dokážu toho naozaj veľa.

V prvom rade je dôležité uvedomiť si, čo od spotrebiča očakávate. Následne po stanovení priorít a očakávaní sa pustite do výberu. Pokiaľ chcete kúpiť naozaj kvalitný a multifunkčný spotrebič, poradíme vám, akých parametrov by ste sa pri výbere mali držať.

Dôležité parametre pri výbere kuchynského robota

Aby ste si splnili vaše očakávania a kuchynský robot bol pre vás tým najlepším pomocníkom, pri výbere musíte myslieť na množstvo detailov. Pozrite sa s nami, na čo všetko si treba dávať pri výbere pozor a aké parametre by ste mali zvažovať. Pokiaľ sa budete držať týchto rád, je viac ako pravdepodobné s výberom vášho nového kuchynského spotrebiča budete spokojní.

Funkčnosť

Hľadáte jednoduchého pomocníka do domácnosti, ktorý vám pomôže len pri základných činnostiach alebo chcete pomocníka na všetko? Takého, ktorý dokáže miesiť, vyrábať cestovinu či zmrzlinu a pomlieť mäso?

V prípade, že patríte do druhej skupiny, je dôležité, aby ste si vybrali naozaj multifunkčné kuchynské roboty. Medzi popredných výrobcov multifunkčných kuchynských robotov patrí značka Kenwood, ich kvalitné roboty s dlhou tradíciou dokážete premeniť na čokoľvek. A to vďaka šikovným nadstavcom, ktoré viete k robotu pripojiť. K dispozícii máte viac ako 25 rôznych nadstavcov. Získate tak napríklad odšťavovač, zmrzlinovač, výrobník domácich cestovín či mlynček na mäso alebo sekáč na bylinky.

Naviac s touto značkou získate aj predĺženú záruku na motor.

Výkon

Výkon je veľmi dôležitý faktor u všetkých spotrebičov. Čím väčší výkon tým lepšie a rýchlejšie výsledky. Najmä, ak sa chystáte na výrobu náročných a hutných ciest, kuchynské roboty s vyšším výkonom pre rýchle spracovanie surovín ako napríklad mixovanie. Pri hnetení zase môžete využiť stredný výkon, ktorý je lepší na pomalé a precízne spracovanie.

Zároveň vyšší výkon sa oplatí aj vtedy, keď sa chystáte spracovať väčšie množstvo surovín naraz. Výkonnejší robot dokáže suroviny spracovať rýchlejšie. Všeobecne môžeme povedať, že roboty s vyšším výkonom vám šetria v kuchyni čas a prinášajú precíznejšie výsledky.

Veľkosť

Venujete sa pečeniu a vareniu profesionálne alebo je varenie vaša vášeň a varíte len pre rodinných príslušníkov? Pokiaľ je varenie len váš koníček a nepečiete či nevaríte pre veľké množstvo ľudí, postačia vám menšie objemy kuchynských robotov.

V prípade, že patríte do tej prvej skupiny, určite siahnite po väčších kuchynských robotoch. Nemusíte tak cesto pripravovať na dvakrát, objemnejší robot pripraví všetko naraz. Vo väčšine prípadoch majú roboty tejto značke k dispozícii misy o veľkosti 7 a 5 litrov.

Výhodou kuchynských robotov Kenwood je, že automaticky majú v príslušenstve dve nerezové misy, a tak si môžete prispôsobiť výber podľa potreby.

Inovatívnosť

Moderné kuchynské roboty dokážete ovládať pomocou aplikácie, majú v sebe zabudovanú integrovanú váhu a navrhujú vám recepty alebo automatické programy samé.Zároveň roboty disponujú aj osvetlením pracovnej misy či funkciou indukčného varenia.

Zamyslite sa nad tým, či chcete robota používať naozaj všestranne a hľadáte nielen pomocníka ale aj inšpiráciu do kuchyne.

Moderné a inovatívne riešenia kuchynských robotov totižto uľahčujú množstvo činností a zároveň varenie s nimi je zábava.