Po prechádzke Piešťanmi sme sa zastavili v nenápadnej kaviarni Colonial Café. Kaviareň Colonial sa nachádza priamo v centre mesta na Winterovej ulici. Kaviareň presnejšie nájdete na začiatku pešej zóny oproti Kolonáde pri Leierovom dvore. Kolonáda je typická pre kúpeľné mestá. Pre zaujímavosť Kolonáda bola postavená niekedy v rokoch 1958 – 1962 podľa projektu architekta Milana Šavlíka. Okolo tejto kaviarne sme išli veľakrát, tak bolo na čase ju konečne aj navštíviť.

Colonial Café je známa svojou širokou ponukou rôznych destilátov. Jedná sa o kaviareň s ponukou výberovej kávy, bar s viac ako 300 druhmi destilátov z celého sveta a taktiež maloobchod s alkoholom a pochutinami. V podniku sa stretnete s odborne školenou obsluhou, ktorá vie poradiť s výberom toho najlepšieho práve pre vás. Personál vás privíta v skvelej nálade a obslúži vás s radosťou. Kaviareň ponúka dobrú kávičku, ako aj zákusky alebo zmrzlinu. Ponúka tiež široký sortiment nealkoholických nápojov. O reštaurácii sa dá povedať, že je zachovaný pomer medzi cenou a kvalitou. V podniku nájdete výrobky a produkty s príbehom z domácej i zahraničnej produkcie. Na svoje si prídu predovšetkým milovníci kvalitných produktov. Okrem remeselného piva, poctivých mäsových výrobkov nájdete i výrobky pre ľudí, ktorým záleží na zdravom životnom štýle. Z danej ponuky sme si objednali cappuccino v hodnote 1,90€. Káva bola servírovaná na striebornom podnose vo farebnej šálke, s napolitánkou, cukrom a pohárom vody. Musím povedať, že káva bola veľmi chutná a lahodná. Colonial je útulné miesto, kde si môžete dať svoj obľúbený nápoj s priateľmi alebo len tak vysedávať ako kúpeľný hosť pri poháriku kvalitného rumu, ginu alebo whisky.

Kaviareň je rozdelená na dve časti: 1. časť je hlavnou miestnosťou, ktorá sa nachádza hneď pri vstupe. Nachádza sa tam plne vybavený bar. Mnohých poteší príjemné neformálne posedenie. Po oboch stranách sú miesta na sedenie. Police sú zaplnené exkluzívnym alkoholom, čo zároveň slúži aj ako dekorácia. Na stene nájdete vyobrazenú obrovskú mapu. V miestnosti sa taktiež nachádza veľký glóbus. Interiér je ladený v tmavohnedej farbe. V miestnosti sa nachádzajú pohodlné, kožené kreslá, ale musím poznamenať, že bolo na nich bádať zub času, čo kaviarni trošku uberalo na elegancii. Kreslá dopĺňajú drevené stoly. Pozdĺž baru sa nachádzajú kožené barové stoličky. Do druhej miestnosti sa prechádza posuvnými dverami, kde je kapacita asi pre 10 ľudí. Odtiaľ sa prechádza do skladu a na WC. Táto druhá miestnosť pôsobí komornejšie. Miestnosť sa ideálne hodí napríklad pre partiu ľudí aj na menšiu oslavu. No čo sa dizajnu týka, určite by si tento priestor zaslúžil trošku vynoviť. Druhá časť kaviarne vo mne nezanechala najlepší dojem. Rozloha priestoru je asi 64 m². Cez veľké presklené dvere sme mali pekný výhľad na dianie v meste. Tento podnik na mňa pôsobí skôr ako večerný bar vhodný na party. No aj napriek tomu sa nám v Colonial Café sedelo príjemne a káva bola taktiež skvelá.

Adresa: Winterova 5, 921 01 Leier-Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8:30 – 20, Pia – So: 8:30 – 22, Ne: Zatvorené

Colonial Café  hodnotím: personál = 2, káva = 1-, prostredie = 2-

Colonial Café celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b54856c069929%3A0x370ee3c49fd84913!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNf6PyCc718WGm3uByyL0fUIOilkhxNg1JvzWDM%3Dw284-h160-k-no!5zQ29sb25pYWwgQ2Fmw6kgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNf6PyCc718WGm3uByyL0fUIOilkhxNg1JvzWDM&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjOz-Sj_JD3AhUZRfEDHQLuCrsQoip6BAhhEAM