Nový rok je skvelou príležitosťou, ako zmeniť svoj život k lepšiemu. Ak ste si stanovili novoročné predsavzatie, že chcete žiť zdravšie a zhodiť nejaké to kilečko, pustite sa do toho s rozumom. Najlepšími pomocníkmi na ceste za vytúženou postavou sú ovocné šťavy, ktoré sú veľmi chutné a výživné.

Ovocné šťavy, ako napríklad rakytníková šťava, brusnicová šťava, šťava z arónie a čučoriedková šťava, sú skvelé na doplnenie vitamínov a minerálov v tele a tiež na zlepšenie imunity a podporu chudnutia.

Chudnutie po novom roku s ovocnými šťavami

Ak plánujete začať novoročný detox a chcete schudnúť, choďte na to s rozumom. Pomocou ovocných štiav do svojho tela dostanete ľahko a rýchlo množstvo vitamínov a minerálnych látok, ktoré zbavia vaše telo toxínov, naštartujú detox a postupnú regeneráciu organizmu. Šťavy je najlepšie piť nalačno, kedy ich vstrebávaniu a tráveniu nebráni vláknina z iného jedla, vďaka čomu sa vyhnete nepríjemnému nafukovaniu,

Existuje niekoľko spôsobov, ako zahrnúť ovocné šťavy do svojho stravovania. Môžete ich piť ako doplnok k jedálnym plánom, nahradiť nimi niektoré jedlá alebo si dať detox len na šťavách. Je však dôležité dbať aj na vyváženú stravu a variabilitu, aby ste prijímali všetky potrebné živiny.

Výhody ovocných štiav

Ovocné šťavy sú pre ľudský organizmus veľmi prínosné a zdravé. Okrem toho, že zvyšujú príjem vitamínov a minerálov, zlepšujú aj trávenie a hydratáciu tela. Ak máte neustálu chuť na niečo nezdravé a kalorické, ovocné šťavy vám pomôžu sa tohto zlozvyku zbaviť.

Rakytníková šťava

Rakytníková šťava je známa svojimi protizápalovými vlastnosťami a vysokým obsahom vitamínu C, ktorý posilňuje obranyschopnosť tela. Okrem toho je rakytníková šťava bohatá aj na vitamín A, vitamín E a omega-7 mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre zdravie pokožky a slizníc.

Brusnicová šťava

Brusnicová šťava je známa svojimi detoxikačnými vlastnosťami a schopnosťou chrániť močový trakt pred infekciami. Je bohatá na vitamín C a vlákninu, čo ju robí skvelým doplnkom pre tých, ktorí chcú podporiť svoju imunitu a trávenie.

Šťava z arónie

Šťava z arónie obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, ktoré chránia telo pred poškodením voľnými radikálmi. Táto šťava môže podporiť kardiovaskulárne zdravie a má aj pozitívny vplyv na celkovú vitalitu tela. Šťava z arónie obsahuje vitamín C a tiež obsahuje minerály, ako je draslík, železo a vápnik.

Čučoriedková šťava

Čučoriedková šťava má vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom, zlepšujú zrak, znižujú zápal, podporujú trávenie, kognitívne funkcie a zdravie srdca. Čučoriedková šťava je bohatá aj na vlákninu, ktorá pomáha zasýtiť telo a potláča chuť na nezdravé jedlo.