Koronavírusové obmedzenia zavreli naše obľúbené kaviarne aj reštaurácie, kde sme si okrem dobrého jedla či dezertu dávali samozrejme aj našu obľúbenú káva. Na druhú stranu to teraz vidíme na svojej peňaženke. Ušetrili sme. Káva nie je vôbec lacnou položkou v menu. Pritom sa nezdráhame dať za ňu toľko, ako za celé obedové menu. Neoplatilo by sa nám investovať radšej do poriadneho kávovaru?

S automatickým kávovarom máte doma kaviareň

Možná máte doma pákový kávovar a príliš ho nepoužívate. Môže mu chýbať mlynček na kávu, je tiež pomerne náročný na čistenie. Uvariť v ňom rôzne kávové špeciality nejde. Aj mlieko si musíme našľahať zvlášť. Takže si radšej naše obľúbené cappuccino či latté odpustíme. Ak ste v rodine kávičkári a radi si dáte čerstvú kávu ráno, v podvečer a cez víkend ešte aj behom dňa, zamyslite sa nad nákupom lepšieho kávovaru. Výbornou voľbou je automatický kávovar. Jednotlivé spotrebiče sa od seba líšia ponúkanými funkciami. Dobré je sa zamyslieť, ktoré z nich skutočne použijete. Nešetrite však na tých dôležitých.

Ideálnym riešením sú automatické kávovary s integrovaným mlynčekom na kávu. Umožní vám nakupovať si čerstvo praženú zrnkovú kávu a mlieť ju až vo chvíli, keď sa z nej pripravuje káva. Najlepšia je káva, ktorá odstála 14 dní po pražení. Pri mletí sa z nej potom uvoľňujú tie najlahodnejšie tóny čo sa týka vône aj chuti.

Moderné automatické kávovary sú bezúdržbové zariadenia, ktoré po stlačení jediného tlačítka dokážu pripraviť rôzne kávové nápoje, vrátane tých s napeneným mliekom. Pomelú kávu, ohrejú hrnčeky na kávu, nakoniec sa bez našej pomoci vyčistia. Dokážu sa dokonca zapnúť v určitú dobu a pripraviť nám čerstvú kávu. Takže nás čaká už po prebudení, či po našom príchode z práce.

Lacnejšie vyjdú kapsulové kávovary

Zdá sa, že home office sa ujme ako typ práce na trvalo. Doma budeme tráviť viac času ako doteraz. Takže automatický kávovar môže byť veľmi zaujímavou rodinnou investíciou, aj keď nie je najlacnejším spotrebičom. Pokiaľ nám táto investícia pripadá vysoká, stále sú tu ako riešenie kapsulové kávovary. Ich výhodou je nízka cena, aj keď káva z nich nakoniec nie je najlacnejšia. Kapsule sú totiž drahé. V kapsuliach sa však dá kúpiť pomerne široký sortiment rôznych káv. Takže vychutnávať si rôzne kávy môžeme aj s kapsulovým kávovarom. Nevýhodou je tiež, že z kapsulí produkujeme príliš odpadu, čo môže ekologicky zameranej duši vadiť.

TIP: Pozrite sa, ako vybrať najlepší kávovar do vašej domácnosti.

Z letákových akcií dokážete nakúpiť kávu lacnejšie

Pijete doma skutočne hodne kávy? Tak neutrácajte zbytočne. Sledujte akcie a zľavy na kávu v supermarketoch a v hypermarketoch na Kupino.sk. Určite sa oplatí sledovať aj aktuálnu ponuku Tchibo.