O LED svietení ste iste už počuli, ale možno ešte žiadny typ LED svietenia nevyužívate. Chystáte sa v blízkej dobe vymeniť svietidlá alebo kompletne prerobiť osvetlenie interiéru? Radíme vám všetky staré žiarovky a lampy vymeniť za ledkové. Napriek tomu, že sa vám bude zdať počiatočná investícia vyššia, v závere ušetríte. Zároveň budete svietiť efektívne a po estetickej stránke tiež efektne.

1. LED svietidlá svietia vďaka LED dióde

Všetky druhy LED svietidiel a žiaroviek fungujú vďaka LED diódam. Diódy sa v rôznych sférach využívajú už vyše 40 rokov, ale až posledné roky zažili boom vďaka inovatívnym vylepšeniam. Dnes už nenájdete ledkové osvetlenie len v kontrolkách elektrických zariadení, ale takmer v každom svietidle a úspornej žiarovke. Tento rozmach dosiahli diódy vďaka mnohým skvelým vlastnostiam a vysokej svetelnej účinnosti.

2. LED svietidlá vám ušetria peniaze

LED žiarovky či LED svietidlá sú o niečo drahšie ako zastarané typy svietidiel. Lenže žiadne svietenie nie je tak úsporné ako LED. V závislosti od kvality dokážu niektoré LED žiarovky svietiť až 100 tisíc hodín. Znamená to, že ušetríte na kúpe desiatok žiaroviek a jedna jediná vám vydrží dlhé roky. Nemusíte sa obávať, že by dlhá životnosť bola na úkor efektivity svietenia.

3. LED svietidlá spotrebujú menej energie

Okrem toho, že ušetríte na kúpe žiaroviek, ušetríte tiež na spotrebe elektrickej energie. LED diódy sú zo všetkých druhov svietenia energeticky najmenej náročné. Je to dané tým, že všetku elektrinu spotrebujú na výrobu svetla a nie tepla. Iste viete, že klasické žiarovky pár minút po zapnutí svetla pália ako platnička sporáku. Takéto prehriate vám s LED žiarovkou nehrozí.

4. LED svietenie je ekologické

Vďaka úspore energií a plnej recyklácii LED žiaroviek ide o ekologické svietenie. LED žiarovky neobsahujú žiadne toxické látky, netvoria infračervené žiarenie a neprodukujú UV. Výhodou je tiež fakt, že svietia naplno ihneď po rozsvietení a nevadí im časté zapínanie alebo vypínanie.

5. LED diódy sú variabilné

LED diódy sú tak malé, že je ich možné využiť na milión spôsobov. LED svietidlá sú variabilné, dizajnovo veľmi zaujímavé a hodia sa do každého interiéru i exteriéru. Využiť sa dajú nielen ako hlavné, ale tiež ako doplnkové svietenie. Napríklad vo forme RGB LED pásov rozžiaria každý zabudnutý kút.