Vyhliadkový let, bungee jumping či zoskok padákom. To je len zlomok z aktivít ktoré môžete darovať. Zážitkové darčeky sú v súčasnosti stále populárnejšie a niet sa čomu čudovať. Pri bližšom pohľade totiž veľmi rýchlo zistíme, že majú oproti tým klasickejším, materiálnym darom veľa výhod. 3 dôvody, prečo darovať zážitky vás o jedinečnosti takéhoto darčeka presvedčia.

1. Zážitkové darčeky sú dary, ktoré nestrácajú hodnotu

V dnešnom svete, presýtenom konzumným spôsobom života, je naozaj ťažké darovať niečo s trvalou hodnotou. Materiálne veci sa pokazia a vyblednú a nakoniec sa na ne zabudne, akokoľvek cenné spočiatku boli. Ak však darujete zážitok, je takmer isté, že spolu s ním darujete aj spomienky, ktoré si vaši blízki so sebou ponesú celý život. Navyše viaceré vedecké štúdie dokázali, že radosť z nových zážitkov a skúseností trvá omnoho dlhšie ako tá z materiálnych vecí. Ďalší dôvod, prečo sa do zážitkov oplatí investovať a zážitkový darček venovať tomu, na kom vám záleží.

2. Zážitkové darčeky sú šetrné k životnému prostrediu

Hoci pravidlo o ekologickosti zážitkových darčekov neplatí úplne pre všetky typy zážitkov, v prípade obľúbeného letu balónom či paraglidingu sa to určite dá tvrdiť. Klasický paragliding nevyžaduje žiadny motor a ani palivo, takže neprodukuje emisie. Na let sa využíva iba padákový klzák a prirodzené prúdenie vzduchu. Let balónom sa odohráva v teplovzdušnom balóne. Tento dopravný prostriedok funguje na princípe ohrevu vzduchu a spotreba paliva je minimálna. Môžete teda zabudnúť na množstvá papiera a plastu, ktoré sú väčšinou spojené s klasickými materiálnymi darčekmi.

3. Každý zážitkový darček je jedinečný a neopakovateľný

Zážitkové darčeky, predovšetkým tie, ktoré súvisia s lietaním, závisia do veľkej miery od počasia a poveternostných podmienok. Už z toho vyplýva, že každý z nich je neopakovateľný a jedinečný. Nezáleží v skutočnosti na tom, či vyskúšate let balónom, lietadlom, alebo zoskok padákom, je isté že zážitok bude jedinečná skúsenosť, vytvorená priamo pre vás.

Zážitkové darčeky sú ideálne dary pre tých, ktorí si chcú život užívať naplno. Sú tiež vhodné pre ľudí, ktorí radi skúšajú niečo nové a nemajú radi stereotyp.