Možno ste zaznamenali článok z rovnakej kaviarne, ale v Košiciach. A tak dnes tu máme také malé pokračovanie. Jedná sa teda o kaviareň Mondieu, čo je Francúzska kaviareň. Hlavná kaviareň je v Košiciach, no my sme sa boli pozrieť aj v pobočke a to v Bratislave. Teda v jednej z pobočiek, keďže po Bratislave má veľmi veľa pobočiek. Už len v starom meste ich máme aspoň päť. Vybrali sme si tú, ktorá k nám bola najbližšie. A tak sme skončili v tejto kaviarni… Náš pôvodný plán bol tam ísť na obed, no skončili sme aj rovnako na káve. Veď o tom vám poviem viac neskôr. Tak poďme na to!

Prostredie kaviarne je veľmi pekné, útulné. Mne sa páči to zariadenie, ktoré je veľmi jednoduché, no v tom trefné. Jednoduché drevené stoly so stoličkami – tu by som potrebovala vypichnúť fakt, že hodili by sa podsedáky alebo niečo podobné na tie tvrdé sedačky, lebo po tej hodine sa to nedalo vydržať. Ale inak krásne, jemné detaily a červený gauč. Veľmi príjemné prostredie. Vonku je v lete k dispozícii aj terasa, ktorá praská vo švíkoch. Takže treba si chytiť miesto hneď, keď sa dá. My sme sedeli vnútri.

Obsluha bola v skutku zaujímavá. Mám zmiešané pocity. Nás obsluhoval taký chalan s tetovaniami. Neviem ako inak by som ho označila, keďže meno som si nevšimla. Ako bol milý, všetko. Ale bol taký strohý. Zatiaľ čo v tých Košiciach to bolo také priateľské, tak tu to bolo také naučené. A nič vlastne navyše. Chvalabohu sme mali vybraté vopred a keď sme mu povedali, že pitie ešte uvidíme, tak sa tak divne pozrel, že koniec… ale ako došiel veľkodušne druhýkrát. Ale keď prehovoril, tak bol milý, aj sa snažil nás rýchlo obslúžiť. Nečakali sme dlho. Mali tam fakt veľa ľudí, takže aj chápem.

Káva bola zaujímavá. Dali sme si expresso s čokoládou a orieškami. Káva bola fakt silná. Nedostali sme k tomu ani vodu, iba dva cukre. Bola extrémne silná, horká. Oriešky v tom boli parádne. Postupne, ako sme ju nechali odležať, kým sme jedli sa z toho stal puding, keďže čokoláda nasiakla tú vodu, kávu. Ale aj tak to bolo super.

Ponuka v tejto kaviarni je pomerne dosť veľká. Aj čo sa týka kávy, aj jedla. Ak sa pozrieme priamo na kávu, tak tu je na výber asi z 10 káv. Nefotila som už výber, keďže ten istý bol aj v kaviarni v Košiciach. Skôr som sa zamerala na kaviareň ako takú. Jedlo je tiež v bohatej ponuke. Na pitie máte alko aj nealko.

Ceny sú tu vyššie a s tým treba rátať. Káva stojí okolo 5 euro. Limonáda stojí okolo tých 6 euro za 1 liter. Jedlo sa pohybuje okolo 8 euro, záleží či raňajky alebo obed či denné menu. Ale treba sa pripraviť. Dá sa platiť aj kartou, aj v hotovosti.

Celkové hodnotenie je veľmi pozitívne. Ja som bola s ňou spokojná, vedela som čo mám čakať. A tak som sa rozhodla udeliť známky nasledovne. Obsluha má u mňa dvojku. Je horšia ako v Košiciach a nebolo by to fér, keby dostali rovnakú známku. Káva a ponuka kaviarne má u mňa jednotku. Prostredie, tak tu nemám čo vytknúť, lebo ja toto môžem. Takže jednotka s hviezdičkou Takže celkové hodnotenie je na jednotku. Môžem vám ju odporučiť…

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Mondieu/@48.1435678,17.1084382,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894303de40a1:0x14ed8c48fb0a73b!8m2!3d48.1435642!4d17.1106269 po meste Bratislava v starom meste je hneď niekoľko pobočiek, navštívte ich web